• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    UCKO
    UCKO --- ---
    VESPER_INDIGO: U notebooků Dell jsem měl problém s velkou odezvou při psaní na klávesnici.
    Aktualizace BIOSu vše vyřešila parádně.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Tyjo, dobře vy oba. Děkuju, půjdu na to.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BUNDA:
    Vidíš to bude ono. Ty jsem používal a mám nyní dvě rozebrané ve skříni. Jen myslím že mi "něco" ty klávesy odpalovalo, protože jsem je už nerozchodil.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    VESPER_INDIGO: podobně se časem začaly chovat Dell klávesnice co jsem měl spoustu let. Akorát zlobily jiné klávesy, ale stejně nepravidelně jak píšeš. Pomohla rozborka a vyčištění konektorů uvnitř klávesnice.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VESPER_INDIGO:
    mě to je povědomé, ale tak z doby před 5+ lety...
    Více si nevzpomenu.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    KOC256: jiné USB zkoušeno. Jinou klávesnici nemám teď. Jako jasně - první věc, zkusit jinou, o tom žádná. Jen jsem se chtěl nejdřív zeptat, jestli se to třeba někomu stalo také a opravdu to třeba klávesnicí není.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VESPER_INDIGO:
    Zkus jine USB pripadne jinou klavesnici.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Děje se mi divná věc s klávesnicí. Často vynechává klávesa space, mám pocit, že to není klávesnicí jako takovou, viz body níže. Setkal jste se s tím někdo (Win7, USB Dell klávesnice). Možná něco s USBčkem? Začalo to blbnout nedávno.

    1) Vždycky po restartu funguje hned, začne vynechávat cca až půl hodiny, hodinu po startu
    2) Někdy funguje i hodinu, dvě v pořádku
    3) Když začne vynechávat, záhadně začne fungovat někdy sama od sebe, občas po dlouhém držení, občas po spoustě zmačknutí
    MVEK
    MVEK --- ---
    Já jsem také dělal naprosto regulérní čistou instalaci přes instalační nástroj od MS, který připravil flashku a aktivoval Product ID z krabicové W7 Ultimate
    A příkaz slmgr -dli mi tedy také tvrdí, že mám W10 Professional a RETAIL.

    Takže v těch registrech to tedy rozbíjí sám MS... Otázka tedy trvá, jak si ověřit, že opravdu nemám RETAIL, ale OEM? Informaci, že se z retailu stane upgradem na W10 OEM mám jen z diskuzních fór...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BRENMCGUIRE: já taky ne, obojí jsou domácí kompy - a co jsem nakupoval licenci naposled, tak ty ceny byly od sebe pár stovek (domácí licence, ne ultimáty - pro ty nemám použití)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BRENMCGUIRE: krabicovka, mohu to přenášet na libovolný komp
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BRENMCGUIRE: A jak zajistis ze to oni neposlou kamkoliv dal?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    A protože upgraduju compy průběžně, tak tam mám FPP a od tohodle pokoj
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Mno trosku pochybuju ze v MS maji ten curbes - ten mas ty ve svych registrech. Protoze povyseni verze se zapisuje do lokalnich registru - z toho co jsi rikal bych si tipl, ze jsi bud zkusil prikaz pro upgrade verze (ci ho nejaky vylepsovac windows spustil za tebe) a on nedobehl. Ale zbyl po tom bordel v systemu. Pri scanu se to potom blbe rozeznava. U MS je ulozena pouze overena a korektni licence. Tam nejde mit "pulku licence" ci co si myslis ze tam je.

    Osobne byt tebou stahnu insider slow verzi a zacnu s cistou instalaci.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BRENMCGUIRE: Zcela kontrolovany pristup cizich lidi k tvym dokumentum resi pokud vim pouze Office 365 s rozsirenim pro ochranu dokumentu... Ale to se jak ctu bavime o zcela jine cenove kategorii sluzeb :DDDD
    MVEK
    MVEK --- ---
    Jak vůbec zjistím, jakou licenci W10 mám? V účtu online Win vůbec nevidím a ve vlastnostech počítače je jen, že je to PRO. V rozkliknutí informacích o licenci jsem sice našel dlouhou smlouvu ale v ní nevidím, že by to byl OEM.
    Předpokládám, že to nebyla fáma a z krabicových W7Ultimate se mi opravdu upgradem staly W10Pro OEM, takže až vyměním desku, GPU a RAM, tak narazím podobně jako BRENMCGUIRE. Ale trochu mi vadí, že to nikde nevidím.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRENMCGUIRE: libre umělo export do PDF o několik let dřív než Office. v práci máme všichni libre víc než deset let a problémy s kompatibilitou byly jen na začátku (používáme jen import z Office a výstup pro cizí lidi je jen v PDF, takže kompatibilitu výstupu nemám ověřenou.

    pokud děláš Office jen trochu, Google funguje skvěle.
    JUNGLEBOY
    JUNGLEBOY --- ---
    tak asi po desáty reinstalovaný drivery a kodeky a najednou ve všech přehrávačích leze upmix na 5.1.. (ikona AC3 ale stále nic).. aspoň že tak
    JUNGLEBOY
    JUNGLEBOY --- ---
    tak 5.1 input už leze ven 5.1, ale stereo input zatím leze ven jen 2.1.. nechapu proc to nejede pres ac3filter jak ve Win7
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    JUNGLEBOY: Takhle by to stereo melo prehravat.. Melo by jit to prenastavit prave v tom ac3 filtru..
    JUNGLEBOY
    JUNGLEBOY --- ---
    KRYSPIN: bohužel nepomáhá, ještě jsem si všiml, že ze subwooferu neleze zvuk vůbec.. jedu to přes zvukovku Sound Blaster Live! 24-Bit, ale drivery pro Win 10 má
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam