• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BRENMCGUIRE: já taky ne, obojí jsou domácí kompy - a co jsem nakupoval licenci naposled, tak ty ceny byly od sebe pár stovek (domácí licence, ne ultimáty - pro ty nemám použití)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BRENMCGUIRE: krabicovka, mohu to přenášet na libovolný komp
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BRENMCGUIRE: A jak zajistis ze to oni neposlou kamkoliv dal?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    A protože upgraduju compy průběžně, tak tam mám FPP a od tohodle pokoj
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Mno trosku pochybuju ze v MS maji ten curbes - ten mas ty ve svych registrech. Protoze povyseni verze se zapisuje do lokalnich registru - z toho co jsi rikal bych si tipl, ze jsi bud zkusil prikaz pro upgrade verze (ci ho nejaky vylepsovac windows spustil za tebe) a on nedobehl. Ale zbyl po tom bordel v systemu. Pri scanu se to potom blbe rozeznava. U MS je ulozena pouze overena a korektni licence. Tam nejde mit "pulku licence" ci co si myslis ze tam je.

    Osobne byt tebou stahnu insider slow verzi a zacnu s cistou instalaci.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BRENMCGUIRE: Zcela kontrolovany pristup cizich lidi k tvym dokumentum resi pokud vim pouze Office 365 s rozsirenim pro ochranu dokumentu... Ale to se jak ctu bavime o zcela jine cenove kategorii sluzeb :DDDD
    MVEK
    MVEK --- ---
    Jak vůbec zjistím, jakou licenci W10 mám? V účtu online Win vůbec nevidím a ve vlastnostech počítače je jen, že je to PRO. V rozkliknutí informacích o licenci jsem sice našel dlouhou smlouvu ale v ní nevidím, že by to byl OEM.
    Předpokládám, že to nebyla fáma a z krabicových W7Ultimate se mi opravdu upgradem staly W10Pro OEM, takže až vyměním desku, GPU a RAM, tak narazím podobně jako BRENMCGUIRE. Ale trochu mi vadí, že to nikde nevidím.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRENMCGUIRE: libre umělo export do PDF o několik let dřív než Office. v práci máme všichni libre víc než deset let a problémy s kompatibilitou byly jen na začátku (používáme jen import z Office a výstup pro cizí lidi je jen v PDF, takže kompatibilitu výstupu nemám ověřenou.

    pokud děláš Office jen trochu, Google funguje skvěle.
    JUNGLEBOY
    JUNGLEBOY --- ---
    tak asi po desáty reinstalovaný drivery a kodeky a najednou ve všech přehrávačích leze upmix na 5.1.. (ikona AC3 ale stále nic).. aspoň že tak
    JUNGLEBOY
    JUNGLEBOY --- ---
    tak 5.1 input už leze ven 5.1, ale stereo input zatím leze ven jen 2.1.. nechapu proc to nejede pres ac3filter jak ve Win7
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    JUNGLEBOY: Takhle by to stereo melo prehravat.. Melo by jit to prenastavit prave v tom ac3 filtru..
    JUNGLEBOY
    JUNGLEBOY --- ---
    KRYSPIN: bohužel nepomáhá, ještě jsem si všiml, že ze subwooferu neleze zvuk vůbec.. jedu to přes zvukovku Sound Blaster Live! 24-Bit, ale drivery pro Win 10 má
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    JUNGLEBOY: K-lite codec pack. Je v něm media player classic.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    JUNGLEBOY: Asi to tam nekde najdes v nejakym nastaveni audio splitteru nebo v kodekach. Bs player uz je jinak asi mrtvej, zkus casem neco novyho
    JUNGLEBOY
    JUNGLEBOY --- ---
    byl jsem zvyklý ve Windows 7 používat kombinaci AC3filter + BSplayer k pouštění filmů, které měli audio stopu jen stereo a toto dokázalo upmix na 5.1 - přešel jsem na Windows 10 a BSplayer nyní ignoruje AC3filter. Dá se to nějak rozchodit nebo jiný přehrávač/kodeky? díky za rady
    MELOP
    MELOP --- ---
    BRENMCGUIRE: Nic ve zlém, ale z pod jakýho šutru jsi právě vylez? :-D
    Pokud budeme do vývoje LO počítat i OOo, tak export do PDF umí už nějakých 15 let... tedy dříve, než MSO.

    Jinak jako člověk, co používá obojí - na něco je lepší LO, na něco (a v mém oboru jde o trochu větší něco) je lepší MSO, ale zatím nemám potřebu se jednoho či druhého balíku zbavovat. A LO je celkem použitelná alternativa, zejména pak s ohledem na svou cenu.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    BRENMCGUIRE: Melby to umet, kdyztak si stahni pdf creator, ten je zadarmo a pdfka ti udela ze vseho (tvari se jako tiskarna)
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    BRENMCGUIRE: LibreOffice a Thunderbird
    NEON5
    NEON5 --- ---
    BRENMCGUIRE: Jako office používám softmaker. Nemá UI v češtině (ale kontrolu pravopisu jo) a zatím mě nezklamal. Je ale pravda, že doma moc dokumentů netvořím a v práci máme klasickej mrkvosoft.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam