• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    VACA
    VACA --- ---
    RAINBOF: přiznam se že si nejsem jistej jak to oveřit. Počkat až se to zase rozjede a pak do biosu kouknout na jeho čas?

    Teď jsem ještě zkusil programem Ccleaner vyčistit a opravit registry. Našlo to nějaký chyby, restart a teď to vypadá že to zatim sedí. Musim počkat dýl. Ale před tim čištěnim to bylo markantní, to se během 10ti minut předběhnul o 4minuty cca..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VACA: dela ti to i v biosu ?
    VACA
    VACA --- ---
    Ahoj, mám takovej "drobnej" ale za to celkem nepříjemnej problém s win 10

    Systémový hodiny běžej strašně rychle, což afektuje i všechny SW který jsou na systémovym času nějak závislý.
    Zkoušel jsem nastavit čas ručně, nebo automatick nic nemá vliv.

    KOC256
    KOC256 --- ---
    BRENMCGUIRE: Vetsine lidi na svete to funguje :). A co nepouzivas tak ignoruj :)

    Co vice na to napsat?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CUKI: Chromecast audio?
    MORTAELTH
    MORTAELTH --- ---
    CUKI: MediaMonkey myslim vyzaduje stejnou sit. Hudbu mas u sebe
    Google play - hudbu streamujes z netu, lokalne pouzivas prehravac "google play music desktop player", a ovladas pres "Remote for GPMDP"
    nejdal z tech co mam zkusenost je ten Plex Media Server. Ten urcite doporucuju. Ve stejne siti se pripoji naprimo, pokud nejsi ve stejne siti, jdes pres jejich server, ktery preposila komunikaci. Musis na routeru otevrit jeden port nebo mit povoleny upnp
    CUKI
    CUKI --- ---
    RATTKIN: Vzdálené ovládání je to samé co rdesktop, ale já hledám vzdálené přehrávání :-(
    Tedy zvuk z počítače u kterého sedím chci poslat jinam.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CUKI: winamp i vlc se dá ovládat vzdáleně. Hraje lokálně z disku a ze zvukovky, ale někdo jinej mu mačká play a next track.


    btw google play music je fajn a můžeš tam nahrát 20.000 tracků zdarma
    CUKI
    CUKI --- ---
    MICKK: No ale není tam možnost pouštět zvuk z PC U kterého sedím do vzdáleného, jen opačně.
    JIMX
    JIMX --- ---
    WENTOLINE: díky, nakonec už to tahám přes flashku (nechtělo se mi už zase vytahovat disk), ale příště budu vědět :-)
    MICKK
    MICKK --- ---
    CUKI: v rdp klientovi si vybereš, kde se mají zvuky přehrávat.


    CUKI
    CUKI --- ---
    MORTAELTH: No ten RD používám většinou. Jde o vzdálené PC s databází hudby ze kterého z 99% přehrávám, ale i když je v dobře zabezpečené síti nechci ho používat pro přímé připojení k internetu, protože ho nemohu aktualizovat. Beží na tom naprosto očesané win7 a jako přehrávač používám VLC případně historickou verzi winampu (2.0). Pokud ho updateuju a nebo budu používat něco náročnějšího, tak už nestíhá přehrávat :-(.
    Takže se mi stane, že je jednoduší nekteré věci pouštět s laptopu. Předpokládám, že by to přes tento port projít mohlo. Nebráním se ale i jiným možnostem.
    Ty přehrávače co popisuješ fungujou jak. Jako že přehrávač je na vzdáleném PC a hudbu sosá odjinud? Nebo přehrávač bude u mě a jen to pošlu někam na nějaký port cizího PC?
    MORTAELTH
    MORTAELTH --- ---
    CUKI: proc idealne remote desktop?

    jaky mas prehravac? Tohle se daleko lepe resi nejakym prehravacem, ktery tohle umi v zakladu, nebo treba existuje plugin pro ovladani.

    O kterych vim ze to umi:

    MediaMonkey
    Google Play Music
    Plex Media Server

    urcite toho bude vic
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    JIMX: to bude ono, stejný problém se mi stal několikrát, taky jsem to nechápal :)
    vypneš to: Ovládací panely/Hardware a zvuk/Možnosti napájení/Nastavení tlačítek napájení (nastavení systému), po kliknutí na: Změnit nastavení, které nyní není k dispozici se ti vysvítí možnost vypnout rychlé spuštění systému.
    JIMX
    JIMX --- ---
    RATTKIN: disk je naprosto v pohodě, běhá jako systémovej v tom počítači už léta ... a i teď funguje bez problémů; box taktéž je bez problémů, ty data tam hned po nahrání a připojení k jinému PC byly ...

    problém bude tady WENTOLINE ... rychlé spouštění tam nastaveno nejspíš bude, protože se ten systém spouští dost rychle; kde se to vypíná?
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    JIMX: nebootovals Windows 10 se zaplym rychlym startem ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIMX: datahelp by možná uměli pomoct

    tydlety přenosný krabice, to je jen dočasný úložiště, vydrží to jen o málo víc než flashka, měly by to psát na krabici že to není záloha
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIMX: může být vadný disk, nebo vadný box (kabel, controller)
    JIMX
    JIMX --- ---
    aha ... teď se mi to stalo znovu stejně ... to nebylo špatným odpojením; sypal jsem to na disk v boxu, který jsem pak šoupnul do počítače a nabootoval z něj ... a ten adresář (v rootu) tam nebyl (objevil se napůl rozbitej až po scandisku) ... a teď znovu totéž (tentokrát ale ani po scandisku tam ten adresář není). Přitom, když jsem ten disk ještě v boxu připojil k jinému PC, tak tam ty data byly. Co dělám špatně teď proboha?
    JIMX
    JIMX --- ---
    povedlo se mi přesunout na externí disk hromadu souborů a odpojit ho bez řádného odpojení ... a tak jsem o tu hromadu souborů přišel.
    Nahodil jsem tedy na ten starý disk GetDataBack, který běžel asi 7 hodin a vyplivl mi sice velkou hromadu souborů v adresářový struktuře, ale všechny adresáře i soubory měly prázdný jména - tj. nepoužitelný.
    Dneska ráno jsem na to pustil Recuva, zobrazil za pár sekund všechny smazaný soubory včetně plný cesty a za půl hoďky jsem měl všech cca 15k smazaných souborů zase na světě ... co jsem proboha s tím GDB dělal špatně?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam