• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    VOCKO
    VOCKO --- ---
    VIXLE: ARIAEL: Díky za tipy, postup od NAVARA zafungoval parádně
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    VOCKO: Win si obvykle pro vsechny mozne ucely drzi i cely instalator - take zalezi na tom co to je a ktere win to jsou... Potom se to da najit na urcenych ulozistich pro dany typ softu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    VACA: Tohle je obvykle priznak odchazejici desky - jak tu psal Gurbon. Protoze hodiny jsou ve skutecnosti na te desce, ne ve windows.
    VOCKO
    VOCKO --- ---
    NAVARA: To vypadá dobře, zítra zkusim na druhym kompu (na tomhle už web installer nic netahá, páč mám soft už nainstalovaný)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    VOCKO: běžně mi funguje si přes process explorer najít, kam si to ukládá a pak ten soubor držet otevřený, aby ho installer nemohl smazat - než si ho odkopíruji
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VOCKO: jo snazsi je proxy :)
    VOCKO
    VOCKO --- ---
    Řeším jednu (pro mě) zajímavost: koupil jsem si software, ten ale obsahuje jen web installer. Web installer dělá ale to, že stáhne plný instalátor na disk a pak ho spustí. Ten plný instalátor nejsem schopnej sehnat (legálně, neberu v potaz warez stránky) . Takže bych rád zjistil, do jakýho umístění na disku ten web installer ten full instalátor stahuje. Je nějaká cesta jak toho dosáhnout? Přinejhoršim mě napadlo použít něco jako wireshark a mrknout, odkud to vlastně tahá a stáhnout si to odtama sám. Ale v tom wiresharku je takovej (pro mě laika) maglajz, že možná existuje snazší cesta(?)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VACA: me to kdysi davno delala sys baterka na dellu. chovalo se to super divne kdyz jsem vypnul zvukuovku prestalo to. a kdyz jsem vymenil baterku tak na pulrok taky.
    GURBON
    GURBON --- ---
    VACA: tohle se mi jednou zacalo dit a do tydne umrela deska.
    VACA
    VACA --- ---
    RAINBOF: přiznam se že si nejsem jistej jak to oveřit. Počkat až se to zase rozjede a pak do biosu kouknout na jeho čas?

    Teď jsem ještě zkusil programem Ccleaner vyčistit a opravit registry. Našlo to nějaký chyby, restart a teď to vypadá že to zatim sedí. Musim počkat dýl. Ale před tim čištěnim to bylo markantní, to se během 10ti minut předběhnul o 4minuty cca..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VACA: dela ti to i v biosu ?
    VACA
    VACA --- ---
    Ahoj, mám takovej "drobnej" ale za to celkem nepříjemnej problém s win 10

    Systémový hodiny běžej strašně rychle, což afektuje i všechny SW který jsou na systémovym času nějak závislý.
    Zkoušel jsem nastavit čas ručně, nebo automatick nic nemá vliv.

    KOC256
    KOC256 --- ---
    BRENMCGUIRE: Vetsine lidi na svete to funguje :). A co nepouzivas tak ignoruj :)

    Co vice na to napsat?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CUKI: Chromecast audio?
    MORTAELTH
    MORTAELTH --- ---
    CUKI: MediaMonkey myslim vyzaduje stejnou sit. Hudbu mas u sebe
    Google play - hudbu streamujes z netu, lokalne pouzivas prehravac "google play music desktop player", a ovladas pres "Remote for GPMDP"
    nejdal z tech co mam zkusenost je ten Plex Media Server. Ten urcite doporucuju. Ve stejne siti se pripoji naprimo, pokud nejsi ve stejne siti, jdes pres jejich server, ktery preposila komunikaci. Musis na routeru otevrit jeden port nebo mit povoleny upnp
    CUKI
    CUKI --- ---
    RATTKIN: Vzdálené ovládání je to samé co rdesktop, ale já hledám vzdálené přehrávání :-(
    Tedy zvuk z počítače u kterého sedím chci poslat jinam.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CUKI: winamp i vlc se dá ovládat vzdáleně. Hraje lokálně z disku a ze zvukovky, ale někdo jinej mu mačká play a next track.


    btw google play music je fajn a můžeš tam nahrát 20.000 tracků zdarma
    CUKI
    CUKI --- ---
    MICKK: No ale není tam možnost pouštět zvuk z PC U kterého sedím do vzdáleného, jen opačně.
    JIMX
    JIMX --- ---
    WENTOLINE: díky, nakonec už to tahám přes flashku (nechtělo se mi už zase vytahovat disk), ale příště budu vědět :-)
    MICKK
    MICKK --- ---
    CUKI: v rdp klientovi si vybereš, kde se mají zvuky přehrávat.


    CUKI
    CUKI --- ---
    MORTAELTH: No ten RD používám většinou. Jde o vzdálené PC s databází hudby ze kterého z 99% přehrávám, ale i když je v dobře zabezpečené síti nechci ho používat pro přímé připojení k internetu, protože ho nemohu aktualizovat. Beží na tom naprosto očesané win7 a jako přehrávač používám VLC případně historickou verzi winampu (2.0). Pokud ho updateuju a nebo budu používat něco náročnějšího, tak už nestíhá přehrávat :-(.
    Takže se mi stane, že je jednoduší nekteré věci pouštět s laptopu. Předpokládám, že by to přes tento port projít mohlo. Nebráním se ale i jiným možnostem.
    Ty přehrávače co popisuješ fungujou jak. Jako že přehrávač je na vzdáleném PC a hudbu sosá odjinud? Nebo přehrávač bude u mě a jen to pošlu někam na nějaký port cizího PC?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam