• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    RAINBOF: omlouvám se, pokud působíme zmateně, nebo melu páté pres devate... zkouším postupně, co mi kdo rádi, tak se v tom asi motam
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    RAINBOF: ok, v jednom PC mi hodně najde BIOS i wokna a v druhém ani BIOS ani wokna
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NEXEN: prosimte michas podle mne dve veci dohromady a tim je viditelnost/detekovatelnost disku pro bios/radic a jeho obsah. pokud ho v biosu nevidis obsah disku to neovlivni.
    uefi muze ovlivnit schopnost z disku nabootovat.
    Na thinkpadu mne napadlo jestli to neni tpm...
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    RAINBOF: mám k dispozici ntb, ktery mi to do teď nezobrazil ani v BIOSu, mám k dispozici i stolní PC ve kterém disk od začátku naloguju, muzu měnit cokoliv atp. Na stolním ve wizzardu jsem mu teď zavedl GPT a zkusím ho soupnout do NTB
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NEXEN: a diskwizzard disk vidi ? kluci mysleli vypnout uefi v biosu.
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    RATTKIN: stáhnul jsem si diskwizard přímo od výrobce a teď jsem se naklikal na položku MBR nebo GPT, do určité míry jsem BFU, takže se raději ptám...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NEXEN: nebo zkus nabootovat gparted live, jaké na tom disku jsou partice
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    NEXEN: Zkus vypnout nebo zapnout UEFI/Legacy
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    RAINBOF: nemám, vymenuji opravdu HDD v ntb na jednom místě
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NEXEN: nemas ten disk nahodou v ramecku od cd mechaniky ?
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    JIMX: malý update: chci si nainstalit nový čistý systém na nový disk, se kterým mám potíže, ntb Seagate baracuda 1tb. Potíž se projevuje tak, že na stolním kompu s win7 se mi disk ukáže, ale v Lenovo t430 ani v BIOSu. Jsem z toho už hotovej, pokaždé se mi děje něco jiného. Nevím jestli něco změnit v biosu, ale na tom ntb jedu se starickym WD HDD, ten jede, ale jakmile ho vyměním za baracuda, končím na tom, že když chci instalit na nový HDD win10 z flašky, tak se zaseknu po zadání serial win na tom, že mám vybrat oddíl, žádný nenalezen. Prostě BIOS v Lenovo ho nevidí, kua.
    zkoušel jsem přes ofiko výrobce update BIOSu při vlozenem western disku, po zasunuti Seagate disku ani prd... nechápu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: No obcas to jde pomoci low level SATA commandu - reinicalizace povrchu atd. Jenze to stejne obvykle nepomuze na dlouho a navic je to samozrejme totalni destrukce dat. A i se na to blbe shani software
    JIMX
    JIMX --- ---
    tak pak asi ten koš no
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    JIMX: právě, že ne
    JIMX
    JIMX --- ---
    NEXEN: bios ho vidí? správce disků ve winech ho vidí?
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    Zdravím a omlouvám se, pokud to nepatří sem, ale moje mozková kapacita již nestačí. Ntb HDD Seagate firecuda při zapojení točí plotnu, ale wokna nenactou, DOS nevím, pze je nějak vypnutej, právě kvůli oknům, nějaké rady nebo věčná loviště? děkuji
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    AGGU: To zní odevzdaně. Beznadějný případ?
    AGGU
    AGGU --- ---
    ROBIN_SNNS: tož happy hacking...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    AGGU: zda se ze ano.
    AGGU
    AGGU --- ---
    FileOpen, co? ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam