• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    RATTKIN: alt + f2 v linuxu. tomu se windows nevyrovna (teda pokud je to trochu schopnej launcher :))
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    RATTKIN: Mám to nejspíš dost podobně. Já se od dlaždic separoval, nepoužívám ani žádný z programů který bych instaloval ze Storu. Za půl roku sem si to celkem upravil, dle svých požadavků. Tohle už je jen třešnička. Já ten seznam potřebuji vidět, kolikrát nevím co hledám, tak proto nevyužiji to psaní jako ty.

    Jen aby to každý pochopil - teď mám vypnuté dlaždice a chtěl bych default to menu na které ukazuje šipka - blbost ja vim :D

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HONZAK89: já jsem od sedmiček začal používat winkey + začít psát jméno programu. Na rychlém kompu to chodí fakt pěkně.
    ale v poslední verzi udělali takový "upgrade" že to nenajde některé (nedlaždicové) programy, taky nevím co s tím.

    Na protest začínám co nejvíc používat multiplatformní programy v tichém doufání, že to za pár let MS přestane dlaždice tlačit, a nebo budu mít všechno co potřebuji dostupné i na linuxu a přejdu.
    Dělám s linuxem hodně v práci, taky to má plno bugů nebo nelogičností, taky jsou tam různé tlaky někam to nasměrovat (systemd) ale obvykle je ta tlačená náhrada dramaticky lepší než to staré, a není tam to meziroční 10% navyšování ceny licencí MIKROSOFTE STYĎ SE!
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    FATBOZZ: znám, nechci. Další balast do compu.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    HONZAK89:
    Classic Shell - Start menu and other Windows enhancements
    http://www.classicshell.net/
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    Ahoj, řeším takovou blbost, ale třeba někdo poradí. Když už musím pracovat s win 10, snažím se, upravit si je k co nejlepší použitelnosti. start nemam, když potřebuji, pouziji winkey, automaticky se mi otevře nabídka start ale s dlaždicemi(které mám povypínané). Chtěl bych rovnou otevřít nabídku všechny programy. Neví někdo jak na to?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL: To jo. Tak pak se nechapeme. Ja mluvim ze ti to vykryje 90% BEZNYCH situaci.

    A ano, pokud uz nekdo toci na iPhone, tak vetsinou prvni externi zarizeni je prave mikrofon...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: p.s. mimochodem co tu zminoval o audio technice - ono to spolu trochu souvisi.
    Taky jsem si myslel ze to neni rozdil. Ted mi doma pristaly sluchatka co jsem si koupil k vanocum s flat rozsahem 4Hz -40KHz. Rozdil mezi LDAC kodekem a kabelem - to nepoznam. Ale rozdil mezi SBC a mezi LDAC to je tedy sakra slyset.
    Proste dokud si clovek ve svych vlastnich rukou nevyzkousi jak to byt muze, tak to proste nechape. Nebo ja nevim - na strih videa kdyz si vezmes i tak uz pomerne drazsi powerdirector a vedle toho das DaVinci pokud mozno alespon s tou malou klavesnici (nemusis brat rovnou cely pult) :DD
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: No jeste aby ne! :) Na extremich situacich se lepe ukazuji pitchpointy :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    Vsak o tom jsem presne mluvil, ze to neni na cokoliv...
    Ty tu vzdy predhodit zamerne extremni situaci :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: ja nerekl ze nefotim, dokonce jsem se tim spoustu let zivil. Dokonce by jsi i u par filmu nasel my jmeno na titulkach v kategorii triku a 3D. Zrcadlovky mam 3, mobilu zamerenych na foceni taky par (dokonce i mekkouse). I video kameru - tedy v trochu jiny cenovy kategorii i se stabilizaci. Tu mi tedy sebrala dcera na toceni zavodu psu, kdy toci a zaroven bezi se psem. Zkus to s iphounem :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    A je jasne ze u novinariny typu, kde natacis nabourany auto u kravina a povidas si s reporterkou o tom, jaka to byla velka rana nepotrebujes ani klicovani ani ji vymenovat makeup. Tam ti staci android za 2 litry. Staci preci fullhd video:)
    Jiny treba potrebuji trosilinku lepsi vybaveni? Nenapadlo te to? Dokonce i na obycejny zpravy?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PETER_PAN: vsak, jo novinari maji iphouny :) A strihovy studio jede ztratovy kompresovany matros :)
    Urcite nam jeste povis, co se stane kdyz udelas strih mezi dvema K snimky v tomhle kodeku, ze?:)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    Toceno pred 4mi roky asi iPhonem 5.
    Brodění potoka
    https://www.youtube.com/watch?v=n1_VzYyTNNk

    Do toho to je prekomprimovane youtubem...
    Neprijde mi to jako hodne spatne dokumentacni video.
    A fotky jsou jeste lepsi a jsme o 4 roky dále...

    To že nefotíš nebo netočíš je jen tvoje volba, pokud rovnou nenapíšu, že jsi konzerva...

    A argument že video z laserove šou někde u beden nebude OK... ...to je snad jasné že nebude. Další argument napiš, že jsi potmě fotil pod vodou a taky to nebylo ono...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    Divej urcite nepatrim mezi appli ovce... ...to fakt ne. Ale nikdy jsem na mobilu nemusel mit antivira. Ve firme ho maji za povinnost jen Androidaci. Vcera nejaky bezpecnostni expert rikal, ze s Androidem jsi jednou nohou v pruseru.

    Ale jasne vzdy je to hlavne o uzivatelich...

    A nikdy jsem nepsal ze to je profi kamera, jen ze pokud tak urcite ne cinskym Androidem za par tisic...
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ARIAEL: Ja vim ze s tebou je velice obtizne diskutovat, presto mi to neda.

    V novinarske praxi se nepouzivaji kamery s vysoky snimkovanim a 4K take neni bezna praxe. Bezna praxe je kamera ktera ma kodek na urovni AVC-Intra100, kde je datovy tok pri 1920x1080 nejakych 100 Mbit/s. Datove toky, ani strihove prace nejsou pro dnesni NTB absolutne limitujici. To co je narocne na vypocetni vykon je filmovy compositing, efekty a vsechno to hezky 3D. U novinariny v terenu tohle nedelas.

    Predstava nejakych obrich datovych toku / bezeztratoveho videa a serveru pro strihani jsou proste predstavy z doby davno minulych. Je to stehne jako kdyz si lide z ulice mysli ze u klasicke DTP prace se nikdy nepouziva JPEG komprese. Tehle predstav je spoustu, nejvic asi u high-end audia teda (~ studiove techniky), ale je dobre o tom alespon obcas mluvit. q:)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Asi zijeme v jinych svetech. Me nikdy nenapadlo tocit video mobilem.
    Tedy vlastne bych kecal - jednou jsem zkousel tocit koncert s laserovyma svetlama, full-time 3-d laserovou projekci, a par metru od repro systemu. Potom jsem byl prekvapeny kvalitou bez presviceni, duchu, saturaci a dalsich artefaktu. A zvuk byl skoro jak z desky. Akorat ze te tenhle vysledek rozhodne nepotesi :DDDD
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    Divej pokud ta vytka je na miste tak prosim, ale toto fakt neni :)
    Ty SMS uz nefunguji ne... A nalijme si cisteho vina. ANDROID je jedna velka hrozba i bez zabavnych SMS...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Ta appli “plecka” je porad lepsi nez cokoliv jineho. Takze ano, jako seriozni videozdroj to nelze povazovat, ale pokud uz se berou home made videa - o ktere si CT primo rika v aplikaci iReporter, tak zaplat panbuh za apple.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: jop. kdyz jsem se kdysi zivil grafikou na barrandove tak jsme apllacky servery meli. A videl jsem ze ted jsou lidi co neco toci iphounem - ale tak maximalne kratkou statickou scenku ze stativu, protoze vic ta plecka neda. A malokde berou do seriozniho vysilani kompresovany zdroje:)
    Slusnejsi kamera zacina nekde nad 300 tacu? V zakladu. K tomu potrebujes jeste slusny multiosy stabilizator - pravdepodobne zacnes necim od BASSON STEADY - kdyz s tim chces behat a defaultni objektiv je skutecne tak na zpravodajstvi... A skutecne jsi hrave za milionem.
    A na beznym pc to nesestrihas:) Nebo mozna jo kdyz budes trpelivej:))) Vsichni po tobe i do bezny produkce chteji 4k bez komprese kvuli dalsi archivaci. A fakt se striha i jakkekoliv upravy delaji na puvodnim nekompresovanem materialu, ktery ta masina musi davat zcela plynule.
    Mimochodem nedavno jsem videl jednu masinku tyhle tridy, ktera zvladala cele mesice materialu najednou. Jo, jen se tu v tyhle zemi jedna ukazovala:))) Zaznam z ni ma zaruku na stovky let vydrze.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    plno kamer má aplacký prores.
    viděl jsem novináře Novy co točil iphonem.
    Svět je divnej. v Americe je snad jediný uznávaný počítač macbook a pak ta jablečná popelnice za 300kkc nebo kolik.
    jsou i firmy co mají pouze Apple servery
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Staci se podivat, jaky datovy tok ma potrebny nekompresovany fullframe :) Prejdou vas napady na notebook :DD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam