• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMX: asi to nebudu resit a bude ... trim funguje tak to nebudu resit ...

    MICKK:

    dekuji za rady
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MICKK: je presunutej na tocak a svine porad neco zapisuje atd ... ale pred aktualizacema to nedelalo - to me sere ...
    MICKK
    MICKK --- ---
    ABDULAH: jen ze zkušenosti mi na windows s 8GB ram, a vypnutým swapem, celkem pravidelně padaly aplikace, když došla ramka
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MICKK: me sere ze to svapuje na C a ne na D coz je tocak a mam na nej presunutej swap ...

    JIMX: indexovani atd je vse vypnute ... nebo se to alespon tak tvari ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    8GB
    MICKK
    MICKK --- ---
    ABDULAH: jak velkou máš ramku?
    JIMX
    JIMX --- ---
    nebude to nějaký indexování obsahu disku? jinak na ssdcku mam swap i hiber léta, s pocitacem se pracuje denně, disk je z 90 % plnej a funguje bez problémů
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Prosim vas o radu ... nainstaloval jsem do pocitace s windows 8.1 na SSD a resim hromadu problemu protoze windows na nej porad neco zapisujou ... Me se doma s windows 7 ssd ani nehne a tady to blika porad ...

    Jsou tam ciste windows 8.1 a rad bych uplne zrusil swapfile na C - ale at delam co delam porad tam je a po kazdem restartu ma nove datum ... I kdyz jsem ho vsude na C zakazal porad tam smrdi

    V aplikacich mi ukazuje zapis nadisk - systemova sluzba, sitova sluzba - i 20MB/s a cteni i 40 ... jinak v klidu je to do 200KB/s ...

    Hibernace (hiberfill) jsem se zbavil az rucnim prikazem - i nastaveni schematu rizeni spotreby a vypnuti hibernace - nepomohlo ...

    zaclo to delat az po aktualizacich - cistej system to nedelal ...

    Neresil jste nekdo? Dekuji moc
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Zdravím, řeším takovou pitchovinu, ale nedaří se mi to na strýčkovi G najít. Mám vlastní kontext menu a potřeboval bych prohodit 2 položky mezi sebou - 2 a 1. Neví někdo jak v registru určit pořadí položek v daných sekcích Top, Middle či Bottom? Díky

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    jo a iracast fakt nefunguje pres bluetooth, ale rozhodne pres wifi
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ZUZU: Jop tak na 1809 to uz funguje. Je treba Miracast compatibilni telefon (Windows nebo doplnit Android i miracast) a dongle - treba TP-LINK Archer T4U AC1200
    Funguje projekce obrazu, ovladani i audio
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Bude to pod zalozkou "Projecting to this PC" a pojede to pod Miracastem. Zatim je to takove "vachrlate"...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ZUZU: Tohle neni cele zprovoznene - ale je to rozhodne ve vyvoji. Nejen jako reproduktor, ale komplet prijem remote cast. Ve vyvojarskych verzich se pravidelne objevuji a zase mizi ruzne verze v ruzne verzi rozdelanosti.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ahoj, rad bych zprovoznil pc s windows 10 aby se chovalo jako bluetooth reproduktor. dokazete me nekdo poradit?
    viz [ ZUZU @ MEDIA CENTER - vse okolo techto domacich mazliku (HTPC), ktere se brzo stanou soucasti vsech domacnosti ]
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    https://citizenlab.ca/wp-content/uploads/2018/09/Hide-and-Seek-Figure-2.jpg

    Celkem zajimavy - aktualni data o zamoreni celych operatorskych siti
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    RATTKIN: alt + f2 v linuxu. tomu se windows nevyrovna (teda pokud je to trochu schopnej launcher :))
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    RATTKIN: Mám to nejspíš dost podobně. Já se od dlaždic separoval, nepoužívám ani žádný z programů který bych instaloval ze Storu. Za půl roku sem si to celkem upravil, dle svých požadavků. Tohle už je jen třešnička. Já ten seznam potřebuji vidět, kolikrát nevím co hledám, tak proto nevyužiji to psaní jako ty.

    Jen aby to každý pochopil - teď mám vypnuté dlaždice a chtěl bych default to menu na které ukazuje šipka - blbost ja vim :D

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HONZAK89: já jsem od sedmiček začal používat winkey + začít psát jméno programu. Na rychlém kompu to chodí fakt pěkně.
    ale v poslední verzi udělali takový "upgrade" že to nenajde některé (nedlaždicové) programy, taky nevím co s tím.

    Na protest začínám co nejvíc používat multiplatformní programy v tichém doufání, že to za pár let MS přestane dlaždice tlačit, a nebo budu mít všechno co potřebuji dostupné i na linuxu a přejdu.
    Dělám s linuxem hodně v práci, taky to má plno bugů nebo nelogičností, taky jsou tam různé tlaky někam to nasměrovat (systemd) ale obvykle je ta tlačená náhrada dramaticky lepší než to staré, a není tam to meziroční 10% navyšování ceny licencí MIKROSOFTE STYĎ SE!
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    FATBOZZ: znám, nechci. Další balast do compu.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    HONZAK89:
    Classic Shell - Start menu and other Windows enhancements
    http://www.classicshell.net/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam