• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    ARIAEL: Tak bych ty autenzaci potreboval nejak "pomoct".. protoze kdyz to na nekterych kompech, Androidu funguje, tak to asi nejak jde obejit. Jinak to presne tak, tam kde to ma projit to pritom volani autodiscoveru - vyhodi login vokno, kam jsem si velmi jistej, ze davam spravny heslo a domeny user name.. zadam to a objevuej se to dokola, tam kde to proslo, mi tohle vokno ani nevyskocilo.

    Tam kde to nefunguje, tomu nepomuze ani VPN, pomoci ktery bych tomu DNSku mel byt "bliz", takze bych spis tipnul neco jinyho.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RUTHAN: doinstalovat ne, ale imho budes potrebovat sjednoceni security pro login na web. Podle toho co popisujes mas nekde funkcni login na web s autoconfigem a nekde ne. Autoconfig vyzaduje autentizaci, ktrerou normalne nastavuje domena... Obcas taky byva problem s DNS, ze nechodi tak jak ma - t vypada podobne jak popisujes.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: Neboj:) Kdyztak prijdu na radu :)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Ahoj,
    resim pripojeni na Exchange server jednoho zakaznika, pripojoval jsem se na nej z 5 kompu, plus Android mobilu (funguje) a jen na 3 z 5 to funguje na zbytku to nejsem schopen rozchodit.
    Nefunguje mi to jak na Win 7 / 10 64bit Pro / Ultimate a i opacne, takze samotnym OS to nebude. Google obcas tvrdi, ze by to mohlo byt Officem, pres ktery jsme to puvodne zkouseli, ze v 2016 je neco jinak. Nicmene nasel jsem lepsi zpusob pro testovani, kde to presne spadne Thunderbird Exchange -Exquilla plugin, kde to na nekterych kompech projde bez problemu a na nekde ne a tam kde to potrebuju nejvic to napotvoru nefunguje. Vsechny ty endpointy jsou dostapny normalne z internetu.

    Pada mi to na volani autodiscover serveru, nasel jsem nejaky navody, jak ten podhodit Outlooku fakekove tim, ze tohle volani presmeruje na lokalhost a do registru se pridaj nejaky klice, ale nepovedlo se mi to rozchodit stejne.
    Step by step v tom Exquilla pluginu zadam:
    1) emailovou adresu a heslo
    2) Domenu a username
    - pak probehnout detecte exchange serveru pres Microsoft Exchange EWS URL.

    Pak kliknu na autodiscover kde se provola - https://autodiscover.zakaznik.cz/autodiscover/autodiscover.xml
    pri cemz vyskoci dialog prihlaseni do domeny, kde zadam heslo a na nekterych kompech to projde v pohode a kde to funguje dostavam:
    We could not find an auto discover site for email adress.. protoze bud neexistuje, nebo je spatny heslo. ale v chybovym dialogu je proste 404 failure.

    Je moznost jeste zadat cestu EWS url, dival jsem se na netu jaky ma byt format vyplnil ho, ale dostavam stejnou chybu.

    Nemate napad co s tim? Neco v registrech nejaky prava (mam normalne Win Pro lokalniho admina, zadny domeny veci..), je nutno neco doinstalovat?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: se nerozbrec hned.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MAWERICK: No spis hlavne u me nema co delat:) Kill him! :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ARIAEL: rekl bych tak jednou za mesic a to jeste omylem protoze to u vas nema co delat ;)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MAWERICK: No co kdyby :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ARIAEL: ty delas jak kdyby se k tobe tyhle problemy opravdu dostavaly denne ;)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: Me tedy rozhodne nesere, zvlaste kdyz mi zavola nejaky nymand z kanclu a jeci neco o tom "me ta aplikace jede pomalu, udelejte s tim neco, Marce funguje mnohem rychlejs!"
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: nerekl sem ze me nesere vsude :)

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: Trasovani je o sberu dat z aplikaci o jejich behu, zasecich, odezvach atd soucasti vyvoje app windows a system centra uz fakt spoustu let... Jen se meni moznosti.
    Ostatne telemetrie v app ti vadi a totez nasazene na kazdem webu v mnohem dokonaljesi forme ne?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: telemetrii má mít každá appka, jak bys poznal kde to padá, nebo která featura je nakolik používaná.. nevidím v tom problém.
    Useři stejně neumí hlásit bugy.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VYHULENY_UFO: Telemetrie v kalkulacce. Nejsem si uplne jist nakolik je to dobra zprava.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    Kalkulačka z Windows 10 na GitHubu
    http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/kalkulacka-z-windows-10-na-githubu

    GitHub - Microsoft/calculator: Windows Calculator: A simple yet powerful calculator that ships with Windows
    https://github.com/Microsoft/calculator
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ALCATOR: 1) Nirsoft Produkey
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    ALCATOR: instalacky Office 2010 stahnes, pokud znas licencni klic, tady: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/office
    JENDAZCB
    JENDAZCB --- ---
    ALCATOR:

    1) Belarc advisor dokáže vytáhnout čísla opravdu z kdečeho . I verze zdarma

    2) Tady narážíme na klasický problém sdílených knihoven , záznamů kde všude možně ve win , možná nekompatibilita verzí win a od toho jsou originální instalačky . Ano , v dobách starších win to bývalo jednodušší . Ne , že by na to nebyl sw , ale leda hledat starší verze na stránkách jako je oldversion.com

    Zkus se na problém podívat takhle . Když by jsi instaloval něco na desítky , stovky PC , chceš mít 100 % řešení , že ti to bude fungovat .
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ALCATOR: K O10 klid se da ziskat. Jsou na to softy. Google pomuze.

    Ten druhy soft neznam.
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    Prosba o radu / pomoc:

    Mám desktop počítač, který postupně prošel z Windows 7 přes Windows 8 až po Windows 10 bez clean reinstallation. Od jisté doby se Windowsům nedaří instalovat nové updaty a celkově mám pocit, že by to potřebovalo reinstall.

    Mám ale v tomto stroji některé programy, které bych potřeboval, aby fungovaly i po reinstalaci OS, a k některým z nich nemám instalátory/registrační klíče (MS Office 2010, MiniTab 16).

    Otázky:
    1. Dá se nějak z Windows dostat, jaké registrační klíče byly použity při aktivaci těchto programů?
    2. Který program pro přenesení nainstalovaných programů na nově nainstalovaný stroj byste doporučili? Případně jaký jiný postup by mohl fungovat?
    3. Je tady někdo z východního Slovenska, který by případně byl ochotný (za peníze) se o tuto aktivitu postarat, protože coby nezkušenému by mi to nejspíš trvalo dva týdny a nadával bych u toho jako dlaždič?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam