• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MELOP
    MELOP --- ---
    KEVIN00: Zkus updatovat BIOS, to je jediné, co se s tím dá udělat + je tu i ta možnost, že je problém přímo v té kartě, protože tipuju, že nová asi nebude.

    Obecně se s touto sestavou pohybuješ na můj vkus až moc blízko "red line", takže nelze vyloučit ani tu možnost, že to nedává zdroj a/nebo rozvody na desce, zvlášť s přihlédnutím k tomu, že žádná z těch komponent asi nebude fungl nová.

    Každopádně, začal bych tím BIOSem, dost často se podobné věci tímhle spraví. Dokonce i v případě, že už máš nejnovější BIOS, tak určitě udělej reset CMOS, je možné, že nastavení, co jede s tou starší, s tou novější nefunguje.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KEVIN00: To co popisujes je typicky IRQ problem...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    MVEK: Tak záhada vysvětlena. Tak nějak jsem si spojoval souvislosti a nedávno jsem i měnil graf. kartu. Do té doby vše fungovalo bez problémů. Osadil jsem tedy starou graf. kartu a WiFi v pohodě. S novou výpadky. S novou graf. kartou jsou i problémy se zvuk. kartou. občas se zvuk "zasekne" a je slyšet pouze kovové pískání, např. 3-4 vteřiny. Jedná se o sestavu s PII 940 BE, Gigabyte GA-MA790X-UD3P, nVidia GTX 950, Enermax Pro82+ 450W. Až bude čas kouknu na zdroj, ale spíše bych to viděl na základní desku. Co si budeme povídat, žádný "trhač" to nikdy nebyl :D
    BTW Stará graf. karta byla MSI nVidia GTX 560Ti.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    GURBON: My už problém asi odhalili - Microsoft zaříznul důvěru certifikátům od StarCom. Bohužel po výměně certifikátu se to vyřešilo jen částečně. Někteří si musí nastavit nové vpn spojení
    GURBON
    GURBON --- ---
    SAMMAEL: uz mam v ty firme dalsi dva lidi s tim vpn problemem :/ asi na to budu muset prijit sakra
    GURBON
    GURBON --- ---
    GURBON: dneska mi to jeden zakaznik reportoval, budu mu davat openvpn
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    ARIAEL: CRL cache jsem vymazal, obnovení zakázal, ale prdlačky
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SAMMAEL: No otazka je, zda na dane stanici mas CRL, kde neni dany certifikat? Protoze vystavenim noveho certifikatu pokud stary vlastne existuje na dane jmeno ho i revokujes.
    Technicky muzes zkusit CRL vymazat (pokud ho nutne nepotrebujes) a tim odblokovat vsechny revokace.
    Nebo zablokovat stanici pristup na CRL (a lokalni kopii vymazat).
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    ARIAEL: Už jsem to dohledal v angličtině, ale řešení jsem nenašel: -2146885616   0x80092010  The certificate or signature has been revoked.
    CRL jsem aktualizoval, ale nepomohlo to.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SAMMAEL: Ta hlaska by byla lepsi v anglictine :)
    Jinak takhle to vypada na revokacni list...
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Některé Win10 (1803 a výše) začaly při pokusu o spojení VPN (SSTP) hlásit, že "Certifikát byl zrušen". Ani se nepokusí připojit (na serveru o tom není záznam). Tentýž uživ. na jiném stroji funguje. Vystavení nového cert. nepomůže. Nezáleží na tom, zda je stroj v doméně.
    Nesetkali jste se s tím?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    GURBON: asi 300 bodiku ve 3Dmarku to udelalo ;)
    GURBON
    GURBON --- ---
    THEODORT: Windows nejsou vino, bud rad ze si to preinstaloval :DD
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    GURBON: no, pozde, me to nedalo po letosni vymene desky a nakonec jsem to mel asi za pul hodiny preinstalovany, skoda.. byly to windows instalovany v roce 2011 :))
    GURBON
    GURBON --- ---
    THEODORT: k tomu uefi/gpt - vis ze si to muzes z legacy/mbr snadno prevest jednim prikazem?
    mbr2gpt /convert /disk:0 /allowfullOS
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ZUZU: Chapu ze se ti to nelibi - me to stalo 10 minut prace, 30$ za HW a funguje to bez cachrovani s driverama ci blbostma s virtualboxem a linuxama. Ale je fakt ze zatim mam maximum jenom aptx HD, AVRCP 1.6, 96 kHz, 32 bitu. LDAC nejde, protoze to neumi muj levny receiver z aliexpresu.
    Cely je to samozrejme na optice.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ZUZU:
    THEODORT:
    a WIDCOMM byl aktualizovanej nekdy vloni v breznu a mel by A2DP sink umet taky.. je to freeware a mel by to byt snad jen ten sink bez balast SW jako Bluesoleil
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    (nahradi Win BT driver a obsahuje mimo spousty jineho i A2DP sink)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ZUZU: napr BlueSoleil SW
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ZUZU: ehm - windows nejsou receiver. Receiver je snad vzdycky HW. Nejaky si kup a zapoj.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MEJLA77: Tohle by se mozna taky mohlo hodit - funkcni klavesnice T602. Funguje i ve W10



    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ahoj nejake novinky stran a2dp ve windows 10 zkratka aby pc s windows 10 se umelo tvarit jako bluetooth receiver? uz to umi? :)
    (umim si predstavit i nejakou hc variantu "kanon na vrabce", ze ve win10 je spusten pres virtualbox nejaky linux, ktery to nejak umi a ma pristup k bt v pocitaci...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam