• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PAN_ILFORD
    PAN_ILFORD --- ---
    Je možný, že vznikne report o neočekávaném vypnutí (a po dalším zapnutí poptávka po bodu obnovení), i když vypnutí proběhlo standartně?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    EXCITE: tak jen pro info. Zpomalil to poslední win update z doby pře tím datumem, byl to nějakej hodně velkej update a hádal se s Toshibackým eco agentem na šetření baterky, na což jsem přišel, když jsem to eco nastavení vypnul.
    JIMX
    JIMX --- ---
    tak to musíš mít fakt něco divnýho někde, prvotní načtení kompletního kalendáře mám tak do 3 sekund a pak při přidávání, editaci, listování vůbec nevidím žádnou prodlevu ... naopak mi přišlo, že třeba ten windows calendar je sem tam pomalejší, protože to nějak občas pomalu dotahuje ze serveru ...
    když jsem teď koukal i na komunikaci, tak si ty data prefetchuje dopředu ... takže třeba koukám na únor 2020 a on si mezitím na pozadí stahoval data z července 2020 (protože jsem listoval do budoucnosti) ... takže až doklikám na červen, tak už je bude mít dávno stažený ...

    jak říkám, jsem zastánce standalone aplikací spíš než online, ale zrovna ten kalendář mi přijde naprosto v pohodě a bleskuhbitě rychlej i v online verzi
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    JIMX: no asi jde o to offline: kvůli tomu že se to neustále tahá z internetu to prostě má prodlevy. s tím offline kalendářem z Windows je práce mnohem rychlejší. stejně i u Applu kalendář v macosx je lepší než webaplikace
    JIMX
    JIMX --- ---
    ZUZU: pomalý? Co máš za browser/počítač proboha??? dyť je to krásně bleskuhbitý ... a to říkám jako odpůrce webových aplikací a na většinu věcí raději používám offline verze :-)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    RATTKIN: protože to v tom browseru je hrozně pomalý.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ZUZU: soukromě máme v rodině google kalendáře a v práci (požadavek na anticloudové řešení) máme malý jednoduchý caldav server.
    Firefox nechceš kvůli pomalosti, nebo kvůli něčemu jinému?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ZUZU: tohle jsem zkusil a rychle pryč. Proč řešit tyhle mikro kraviny a ještě občas vypadávající synchronizaci, když to v browseru funguje tak dobře.
    PES
    PES --- ---
    MVEK: Vždyť to v MS lepí jak vlaštovky hnízda (ale těm to alespoň drží ;-))
    MICKK
    MICKK --- ---
    MVEK: květnové kumulatívní updaty byly 3
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MVEK: ano
    MVEK
    MVEK --- ---
    ARIAEL: To je tolik kritických bezpečnostních děr?:-) Vždyť kumulativní aktualizace bývají v úterý/středu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MVEK: ano
    MVEK
    MVEK --- ---
    Bývá to časté, že automatický Win 10 Update v jednom dni (dneska) instaluje dva balíčky v různé doby, a po obou píše, že automaticky optimalizuje instalaci (rozuměj restart)?
    Koukám, že v půl jedenácté se instaloval balíček KB4465065 a chtěl restart, který jsem prováděl (dneska asi 5x z různých důvodů).
    V sedm večer nyní chce restart kvůli KB4505056.
    PES
    PES --- ---
    RUDOLF: Soce později, ale přece - některé modely, které se prodávaly s Vista a pak třeba i s Win7, měly (s nejaktuálnějším BIOSem) v sobě SLIC OEM aktivaci, kde Win7Pro prošly aktivací (nutno sehnat SLIC OEM klíč k danému modelu a také naimportovat tu část klíče tuším XMR-MS , ale není to nic nesehnatelného)...
    Dokonce se do některých BIOSů ten SLIC klíč dal i doplnit (stejně jako se dal/dá hodit i do virtualizace ;-))
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NAVARA: k tomu kolu, je votazka jak moc je sisaty a zda je to spravne :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ZUZU: dlouho jsem si vystacil s eMClient.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ne, prestat fnukat :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    RAINBOF: jakože znovuvyvíjet kolo? :o
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RAINBOF: Mozna toto:
    Sync Google Calendar with Outlook – Outlook4Gmail
    https://outlook4gmail.scand.com/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam