• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    At zije aktualizace Win10, ktera zabije Win10 do stavu neustalyho restartu s modrou strankou "musime vas pocitac restartovat" a jako bonus sejme do te doby plne funkcni hlavni system XP na jinym HDD do stavu, ze po nabehu uvodniho screenu jde do resetu a to i v nouzovym rezimu... fakt super OS ty desitky...

    Kdy uz nich dam opravit, tak nejde. Kdyz dam obnovit z bodu obnoveni, tak vybehne seredny okno ze to nejde...

    Nejaky napad?

    Ty XP snad proberu po checkdisku z nejakyho bootu.. ale ty desitky?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: ok, ty to vis lip:) Preji hodne stesti, je fakt dobre videt ze ma cenu se ti snazit vysvetlit nejaky problem, kdyz se na nej vyptavas :DDDD
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    Ano, program je v češtině. Proto meleš bláboly!
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    updatoval jsi na 1903 nez se to stalo? odebral bych posledni nainstalovanou aktualizaci, nebo se vratil k verzi pred 1903 (oboji je nekde v okne aktualizaci).. pripadne zkusit sfc /scannow nebo dism /online /cleanup-image /restorehealth (z cmd jako spravce)
    PES
    PES --- ---
    SHMADE: Mám pocit, že když je ten chybový dialog aktivní, tak Ctrl+C ten text zkopíruje, i když myši vybrat nejde... (ale může to být jen dojem)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Jak nepotrebuje? Kdyz se te program pta v jakym jazyku ho chces instalovat a ty mu nejaky das tak ho evidentne chces... Jak ma system poznat, ze to uzivatel nepotrebuje, kdyz mu uzivatel na jeho otazku "Potrebujes to?" odpovida "Ano, potrebuju"...
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KOC256: jako třeba warning při instalaci? Programátor v aplikaci vyžaduje blabla, souhlasíte s tím?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    A neni chyba v tech programech spise? Kdyz si vynucuje co uzivatel nepotrebuje...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ARIAEL: No jo hosi sice se vam to muze tisickrat nelibit ale je to proste fakt... Kdyz si nejaky trouba nainstaluje aplikaci a rekne ze chce English GB v OS nastavenem na English US tak se tezko muze divit, ze si ji system snazi doplnit.
    A chyba fakt neni v systemu, ale ve vas.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Nějak mi zlobí onedrive, přeinstalovával jsem už nedávno kvůli stejné chybě a teď zase, nevíte čím to může být?

    A ještě jeden povzdech, proč z těhle dialogů s chybou ve windows nikdy nelze kopírovat text? Člověk když chce tu chybu googlit, tak to musí vždy přepisovat...??? :)

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: No jasne ze jo - neinstaluj si zadny aplikace, co chteji jine jazyky
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    No uplne te nechapu... Ale ja nechci zadny panel s klavesnicemi. Toho se dosahnout da?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Kdyz doplnis potrebne verze lang, tak prestane to ze se podivne meneni konfigurace. A kdyz tam potom nastavis, ze chces treba na screen tenhle jazyk a na klavesnici tenhle, tak to proste drzi.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    Asi jsem to nechytl...
    Co znamena doinstalovat a nastavit?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: vsak jsem tu to snad jasne nekde rikal... Je tamapplikace, co si primo nejake nacionalni rozhrani vola. A Win to doplni kdyz to tam neni.
    Zakazat to doplneni imho jen tak nejde, ale jde skutyecne doinstalovat ty jazyky co tam maji byt a potom je nastavit - a prestane to "blbnout" - tedy prelozeno do lidstiny z matlakovstiny menit konfiguraci.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Kdyby někdo bojoval s ovladači k SB pod W10 1903, tak ZDE vyšli nové.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak "ASI" jsem přišel na to, proč se mi občas "svévolně" přidá nějaká klávesnice do Windows. Dělá mi to aplikace psána v PowerBuilderu (teda toto vím jistě). A dle webu (pokud tomu rozumím) se musí přidat klávesnice, kterým jazykem se připojuje třeba k SQL.
    Takže se tam volá:
    ActivateKeyboardLayout(lang_US_English, KLF_REORDER)

    Detaily:
    Changing keyboard input language - sybase.powerbuilder.general
    http://codeverge.com/sybase.powerbuilder.general/changing-keyboard-input-language/1035179
    PES
    PES --- ---
    HORST_FUCHS: KB2533623 stáhnout extra a nainstalovat jde? Mohlo by pomoci...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIMX: já myslel spíš visual studio code
    JIMX
    JIMX --- ---
    RATTKIN: no jasně no, zarnym příkladem budiž třeba spotify nebo steam, že? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam