• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MILAZAJICEK: neboj, to ti na nejaky virtualbox mozna staci... Kdyz se ptas takhle, tak byt tebou otazky jako zmensovani instalacek ci diferencialni snapshoting neresim, stejne to nenastavis.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    KOC256: Mam v NB 4 TB SSD a 40GB RAM, u ty RAM bych mohl trochu přidat to je fakt. A pochybuju že mi na to da někdo support :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MILAZAJICEK:
    Jak tu uz zaznelo. Usetris na HW... ...sam si spocitej kolik. Ale pak budes muset hodiny resit support.
    je tvuj cas levnejsi nez trochu HW?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    meh, ze jsem tak smelej - a neni lepsi si udelat nejakej golden standard a z nej si pak pro jednotlivy masiny vest snapshoty?

    - a sam si odpovim - ano, je
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    KOC256: No jelikož těch virtuálů používám třeba 10 tak to není 5GB na disku a rad bych měl ten virtual co nejrychlejší což po zbavení se balastu a nevyužívaných služeb bude .
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NAVARA: vsak winsx muzes smazat, stejne nikdo nevi co to je ;)))
    JIMX
    JIMX --- ---
    tak jestli je cena jeho času nižší než dokoupit disk/ram ... tak proč ne :-) ... to nechť si posoudí každý soudruh sám, co se mu vyplatí :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Můj driverstore má 16GB a winsxs dalších 9GB - tohle tam mít na SSD třeba pětkrát, tak ho celkem chápu :)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    RAINBOF: ořezaný verze mně obvykle zavání tím, že dřív nebo později se řeší, proč tam něco neběží nebo proč se to tak chová.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MILAZAJICEK:
    A co chceš ušetřit? 5GB na disku? 1GB RAM?
    Není to sraní s tím rizikovější a nákladnější?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MILAZAJICEK: ztracený čas, cokoli chybí a reinstalace. třeba za půl roku až nejde win update. radši jít na brigádu a koupit silnější železo
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RATTKIN: No právě a navíc nevím co. A do virtuálu by se mi hodila na kost ořezaná instalačka ;)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MILAZAJICEK: ověřenou ntlite nemám, vždycky něco chybí
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MILAZAJICEK: ve VMware rutinně.
    zábavná je server core, dá se to graficky spravovat z jiného serveru a nebo PowerShell
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Ahoj, používáte někdo windows ve virtuálech? Potřeboval bych nějakou ověřenou konfiguraci pro NTLite abych si vyrobil co nejmenší balastu zbavenou edici windows.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GEGI:
    wifi signál
    wifi karta
    anténa
    "ovladač"
    GEGI
    GEGI --- ---
    ahoj, prosím o radu - Co může způsobit, že jeden konkrétní počítač chytá mnohem hůř wifi (chytne, ale je slabší signál (míň čárek) a pomalejší internet, než počítač v té samé místnosti jiný? Díky za info!
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PETER_PAN: p.s. - klavesnice - budes potrebovat specialni ovladac. Je to resitelny i v powershellu, ale vubec to neni sranda. V praxi si musis pamatovat a rozlisovat HW kody USB zarizeni a teprve po modifikaci je posilat dal. Nejaky komplexnejsi remapovaci nastroju na klavesnice by to mohl zvladnout
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PETER_PAN: ad klavesnice - mas tam pusteny FAST BOOT nebo nejakou jinou obdobu tehle veci - zrychleny boot preskakuje detekce HW a iniciaci USB
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam