• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LABORANTKA: Ano, melo by se to propojit samo. Ona ta licence na webu MS neni videt (pokud jsi ji nekupovala skutecne primo pres ten web, coz asi ne).
    Ale po pripojeni noveho PC se objevi na novem PC.

    Mozna bude chtit overeni po telefonu - preci jen menis hodne hardware. Je to automat. Zobrazi ti nejaky kod, ten napises na telefonu tomu automatu a on ti rekne jiny kod, ktery zapises do noveho PC.
    Tim se licence uz nastalo prepise na novy PC. Ale po pravde nikdy jsem nevidel, ze by chtel overeni pri prenosu licence pomoci MS uctu, jen pri zapsani primo licencniho cisla.
    Navic MS ucet prenasi i dalsi nastaveni ze stareho PC.

    p.s. jen si dej bacha na pripadne zapinani obo unajednou. Kdyz to preneses na nove PC a zapnes stare PC pripojene k internetu, tak se to zaznamenava. Pri par udalostech se nic nedeje, ale kdyz to prekroci nejaky pocet, tak by ti mohli celou licenci zablokovat.
    Takze po uspesnem prenosu je lepsi stare PC smazat :)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    LABORANTKA: Můžeš použít tenhle prográmek:
    ProduKey - Recover lost product key (CD-Key) of Windows/MS-Office/SQL Server
    http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html

    nebo v powershellu:
    (Get-WmiObject -query 'select * from SoftwareLicensingService').OA3xOriginalProductKey
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    LABORANTKA: v nastaveni windows / about / licence


    LABORANTKA
    LABORANTKA --- ---
    ARIAEL: Aha, děkuji. Já MS účet neměla. Když jsem si ho teď založila a přihlásila, tak se to nějak automaticky propojí se současnou licencí? (Protože to nic nenachází viz příloha). A až se teda přihlásím v MS účtu na novým počítači, tak by se licence měla přenýst a WIN 10 se zaktivujou?

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LABORANTKA: zapni si MS ucet a prihlas se s nim. Licence se prenese do nej. Potom PC vypni a do noveho se prihlas take MS uctem. Licence se prenese.
    LABORANTKA
    LABORANTKA --- ---
    Ahoj, mohla bych poprosit o radu. Mám WIN 10 a aktivovala jsem je před rokem pomocí zakoupené digitální licence. Budu mít nový počítač a ráda bych v něm WIN 10 aktivovala stejnou digitální licencí (starý počítač se už používat nebude, takže k duplikaci licence docházet nebude). Blbý je, že jsem ale Product key (?) ztratila, tak jsem se chtěla zeptat, jestli jde vytáhnout ze současných WIN 10, které jsem digitální licencí před rokem aktivovala.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RAINBOF: ano, snapshot před smazáním je praktický si občas zálohovat, nicméně ne vždy. kombinace obojího je btw nejefektivnější..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MILAZAJICEK: pokud potrebujes ty image skladovat zkus Je mit jako backup v restic ulozisti. je to diff sklad
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    THEODORT: njn, ta co jsem čet má problémy s přístupem k HW - usb se dá řešit nějakým pluginem, jak je na tom s 3D? Přeci jen, když už virtualizace, tak ať nebrání dosboxu ni nejnovjším gameskám...
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    NAVARA: nejak neuvazuju variantu ze by jel tohle na free verzich, sorry..
    a i ja coby chudej noob mam 2 stroje s W10-pro, a protoze jsem extrachudej tak jedu na virtualboxu kde my chudy mame snapshoty bez placeni..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    THEODORT: Iirc ta free verze vmware snapshoty neumí, ne?
    Stejně jako home verze win10 neumí tu MS verzi virtualizace…
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    THEODORT: Diferencialni disky jsou moc advanced, mohl by zjistit ze jednotlive servery maji par mega a nemohl by se potom vyptavat...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MILAZAJICEK: neboj, to ti na nejaky virtualbox mozna staci... Kdyz se ptas takhle, tak byt tebou otazky jako zmensovani instalacek ci diferencialni snapshoting neresim, stejne to nenastavis.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    KOC256: Mam v NB 4 TB SSD a 40GB RAM, u ty RAM bych mohl trochu přidat to je fakt. A pochybuju že mi na to da někdo support :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MILAZAJICEK:
    Jak tu uz zaznelo. Usetris na HW... ...sam si spocitej kolik. Ale pak budes muset hodiny resit support.
    je tvuj cas levnejsi nez trochu HW?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    meh, ze jsem tak smelej - a neni lepsi si udelat nejakej golden standard a z nej si pak pro jednotlivy masiny vest snapshoty?

    - a sam si odpovim - ano, je
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    KOC256: No jelikož těch virtuálů používám třeba 10 tak to není 5GB na disku a rad bych měl ten virtual co nejrychlejší což po zbavení se balastu a nevyužívaných služeb bude .
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NAVARA: vsak winsx muzes smazat, stejne nikdo nevi co to je ;)))
    JIMX
    JIMX --- ---
    tak jestli je cena jeho času nižší než dokoupit disk/ram ... tak proč ne :-) ... to nechť si posoudí každý soudruh sám, co se mu vyplatí :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Můj driverstore má 16GB a winsxs dalších 9GB - tohle tam mít na SSD třeba pětkrát, tak ho celkem chápu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam