• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    OTZ
    OTZ --- ---
    NAVARA: vlstnosti okna?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Mohu nějak nastavit, aby putty vždy používala anglickou klávesnici, bez ohledu na to, co aktuálně používám jinde?
    OTZ
    OTZ --- ---
    HARDCABB: proc asi..pripona bez pripomy :))
    PES
    PES --- ---
    HARDCABB: Jo přes volume cestu :-)
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    tak nakonec fungovalo toto:

    
    C:\Users\Mussolini\Downloads\a\b\c\d\e>del "\\?\C:\Users\Mussolini\Downloads\a\b\c\d\e\45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198."
    


    zdroj: https://superuser.com/...ions/494959/how-to-delete-a-file-ending-in-a-dot-in-windows-7/742379#742379

    nechapu proc takovej problem s teckou na konci, ale je teda definitivne pryc, tfuj
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    HARDCABB: Pak by měla fungovat možnost zobrazit si jméno souboru ve formátu "8+3" a pak ho smazat smazat podle toho jména.

    zkus:
    dir /X
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    prejmenovat nejde, protoze kdyz zmenim nazev souboru a dam enter, najednou neexistuje
    udelat novej soubor se stejnym nazvem nejde

    ja uz fakt nevim
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    ZBYNEK: zkusil jsem, beze zmeny. (mezi tim jsem prejmenoval slozky nad, prekvapive to slo):

    
    C:\Users\Stalin\Downloads\a\b\c\d\e>del "45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198."
    Could Not Find C:\Users\Stalin\Downloads\a\b\c\d\e\45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198.
    
    OTZ
    OTZ --- ---
    *nebo prejmenovat. ale s velikosti 0B tam taky muze jenom trcet zaznam bez obsahu.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    HARDCABB: Problém je v té tečce na konci. Zkusil bych jméno souboru dát do uvozovek...
    OTZ
    OTZ --- ---
    hitler? :D
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    pomuzete mi prosim smazat nesmazatelnej/neexistujici soubor?

    pred mesicem jsem stahoval hromadu souboru z FTP, pak je mazal a jeden zustal. nejde otevrit, nejde prepsat, nejde smazat, ruzny softwary jako Unlocker a Eraser (a treba textovej editor) rikaj ze soubor neni zamcenej, nebo neexistuje. tady vystup z cmd:

    
    C:\Users\Hitler\Downloads\backup-domena.com-7-30-2019\public_html\wp-content\uploads\keys>dir
     Volume in drive C is ssd
     Volume Serial Number is CEBA-7987
    
     Directory of C:\Users\Hitler\Downloads\backup-domena.com-7-30-2019\public_html\wp-content\uploads\keys
    
    06.09.2019  14:48    <DIR>          .
    06.09.2019  14:48    <DIR>          ..
    19.01.2017  03:26           184 720 45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198.
                   1 File(s)        184 720 bytes
                   2 Dir(s)  54 014 058 496 bytes free
    
    C:\Users\Hitler\Downloads\backup-domena.com-7-30-2019\public_html\wp-content\uploads\keys>del 45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198.
    Could Not Find C:\Users\Hitler\Downloads\backup-domena.com-7-30-2019\public_html\wp-content\uploads\keys\45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198.
    


    proste a jednoduse Could Not Find i kdyz tam kurva ten soubor proste vidim. uprimne mi dosly vsechny napady.

    KOKES
    KOKES --- ---
    SCHUNA: Děkuji ti.
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    KOKES: Da sa aj to, ale treba sa s tym pohrat a mal by si vediet, co robis

    www.howtogeek.com/204166/how-to-configure-windows-to-work-with-powershell-scripts-more-easily/amp/
    KOKES
    KOKES --- ---
    SCHUNA: Díky, to funguje. Chtěl jsem se teda vyhnout tomu, abych měl file a k němu zástupce s parametry. Představoval jsem si něco jako "run script as administrator". Ale co už..díky.
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    KOKES:

    Toto by tusim malo fungovat

    15 Ways to Bypass the PowerShell Execution Policy
    https://blog.netspi.com/15-ways-to-bypass-the-powershell-execution-policy/

    Use the “Bypass” Execution Policy Flag
    This is a nice flag added by Microsoft that will bypass the execution policy when you’re executing scripts from a file. When this flag is used Microsoft states that “Nothing is blocked and there are no warnings or prompts”. This technique does not result in a configuration change or require writing to disk.

    PowerShell.exe -ExecutionPolicy Bypass -File .runme.ps1

    KOKES
    KOKES --- ---
    ahoj, mám noob dotaz: potřebuju často spouštět hromadu ps commandů jako admin
    existuje snadnější cesta, než copy-paste příkazů do ps spuštěnej jako admin?
    dal jsem si je do file.ps1 a nejde mi měnit exec policy, když spouštím "run with powershell"
    file.ps1:

    param([switch]$Elevated)
    function Test-Admin {
    $currentUser = New-Object Security.Principal.WindowsPrincipal $([Security.Principal.WindowsIdentity]::GetCurrent())
    $currentUser.IsInRole([Security.Principal.WindowsBuiltinRole]::Administrator)
    }

    if ((Test-Admin) -eq $false) {
    if ($elevated)
    { # tried to elevate, did not work, aborting }
    else { Start-Process powershell.exe -Verb RunAs -ArgumentList ('-noprofile -noexit -file "{0}" -elevated' -f ($myinvocation.MyCommand.Definition)) }
    exit
    }

    $policy = get-executionpolicy
    Set-ExecutionPolicy -ExecutionPolicy RemoteSigned

    ... příkazy

    set-executionpolicy $policy

    tj. proběhne UAC a pak skript vypíše "file ..cannot be loaded because running script is disabled on the system"
    když předtím povolím remotesigned, skript proběhne ok.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    MICKEY_MOUSE: Každýho +- půl roku je nová verze celých Windows, mezitím jsou ještě menší aktualizace - nech si to aktualizovat..
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím, mám nový notebook s Win10 a dnes mi vyskočila hláška "Podpora pro vaši verzi Win10 skončí v listopadu. Stáhněte si aktualizaci...". To jsou nějaké různé, časově omezené verze Win10? Anebo to je jen jejich oznámení, že se stáhly aktualizace? Díky.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ARIAEL: delam cece. a failover DHCP je poměrně běžná záležitost, ale můžeš si tomu říkat třeba cluster, pomerovaci penisů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam