• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    B3DA
    B3DA --- ---
    NAVARA:
    B3DA:
    tak si to pamatuju spatne - utilitka dovoli nastavit na ruznych klavesnicich ruzny layouty, ale bohuzel uz ne podle aplikace. (supr vec, ale pro tvoje pouziti asi nepouzitelny, leda by se ti nahodou okolo kompu valelo vic klavesnic :D )
    B3DA
    B3DA --- ---
    NAVARA:
    nejbliz primo ve win je tomu asi: input methods -> advanced settings -> [x] let me set a different input method for each app window
    pred par lety jsem pouzival utilitu co dokazala menit locale podle aplikace a pripojeny klavesnice, ale zaboha si nevzpomenu jak se to jmenovalo.. zkusim zjistit v tydnu, nekde to jeste bezi
    OTZ
    OTZ --- ---
    NAVARA: vlstnosti okna?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Mohu nějak nastavit, aby putty vždy používala anglickou klávesnici, bez ohledu na to, co aktuálně používám jinde?
    OTZ
    OTZ --- ---
    HARDCABB: proc asi..pripona bez pripomy :))
    PES
    PES --- ---
    HARDCABB: Jo přes volume cestu :-)
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    tak nakonec fungovalo toto:

    
    C:\Users\Mussolini\Downloads\a\b\c\d\e>del "\\?\C:\Users\Mussolini\Downloads\a\b\c\d\e\45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198."
    


    zdroj: https://superuser.com/...ions/494959/how-to-delete-a-file-ending-in-a-dot-in-windows-7/742379#742379

    nechapu proc takovej problem s teckou na konci, ale je teda definitivne pryc, tfuj
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    HARDCABB: Pak by měla fungovat možnost zobrazit si jméno souboru ve formátu "8+3" a pak ho smazat smazat podle toho jména.

    zkus:
    dir /X
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    prejmenovat nejde, protoze kdyz zmenim nazev souboru a dam enter, najednou neexistuje
    udelat novej soubor se stejnym nazvem nejde

    ja uz fakt nevim
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    ZBYNEK: zkusil jsem, beze zmeny. (mezi tim jsem prejmenoval slozky nad, prekvapive to slo):

    
    C:\Users\Stalin\Downloads\a\b\c\d\e>del "45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198."
    Could Not Find C:\Users\Stalin\Downloads\a\b\c\d\e\45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198.
    
    OTZ
    OTZ --- ---
    *nebo prejmenovat. ale s velikosti 0B tam taky muze jenom trcet zaznam bez obsahu.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    HARDCABB: Problém je v té tečce na konci. Zkusil bych jméno souboru dát do uvozovek...
    OTZ
    OTZ --- ---
    hitler? :D
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    pomuzete mi prosim smazat nesmazatelnej/neexistujici soubor?

    pred mesicem jsem stahoval hromadu souboru z FTP, pak je mazal a jeden zustal. nejde otevrit, nejde prepsat, nejde smazat, ruzny softwary jako Unlocker a Eraser (a treba textovej editor) rikaj ze soubor neni zamcenej, nebo neexistuje. tady vystup z cmd:

    
    C:\Users\Hitler\Downloads\backup-domena.com-7-30-2019\public_html\wp-content\uploads\keys>dir
     Volume in drive C is ssd
     Volume Serial Number is CEBA-7987
    
     Directory of C:\Users\Hitler\Downloads\backup-domena.com-7-30-2019\public_html\wp-content\uploads\keys
    
    06.09.2019  14:48    <DIR>          .
    06.09.2019  14:48    <DIR>          ..
    19.01.2017  03:26           184 720 45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198.
                   1 File(s)        184 720 bytes
                   2 Dir(s)  54 014 058 496 bytes free
    
    C:\Users\Hitler\Downloads\backup-domena.com-7-30-2019\public_html\wp-content\uploads\keys>del 45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198.
    Could Not Find C:\Users\Hitler\Downloads\backup-domena.com-7-30-2019\public_html\wp-content\uploads\keys\45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198.
    


    proste a jednoduse Could Not Find i kdyz tam kurva ten soubor proste vidim. uprimne mi dosly vsechny napady.

    KOKES
    KOKES --- ---
    SCHUNA: Děkuji ti.
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    KOKES: Da sa aj to, ale treba sa s tym pohrat a mal by si vediet, co robis

    www.howtogeek.com/204166/how-to-configure-windows-to-work-with-powershell-scripts-more-easily/amp/
    KOKES
    KOKES --- ---
    SCHUNA: Díky, to funguje. Chtěl jsem se teda vyhnout tomu, abych měl file a k němu zástupce s parametry. Představoval jsem si něco jako "run script as administrator". Ale co už..díky.
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    KOKES:

    Toto by tusim malo fungovat

    15 Ways to Bypass the PowerShell Execution Policy
    https://blog.netspi.com/15-ways-to-bypass-the-powershell-execution-policy/

    Use the “Bypass” Execution Policy Flag
    This is a nice flag added by Microsoft that will bypass the execution policy when you’re executing scripts from a file. When this flag is used Microsoft states that “Nothing is blocked and there are no warnings or prompts”. This technique does not result in a configuration change or require writing to disk.

    PowerShell.exe -ExecutionPolicy Bypass -File .runme.ps1

    KOKES
    KOKES --- ---
    ahoj, mám noob dotaz: potřebuju často spouštět hromadu ps commandů jako admin
    existuje snadnější cesta, než copy-paste příkazů do ps spuštěnej jako admin?
    dal jsem si je do file.ps1 a nejde mi měnit exec policy, když spouštím "run with powershell"
    file.ps1:

    param([switch]$Elevated)
    function Test-Admin {
    $currentUser = New-Object Security.Principal.WindowsPrincipal $([Security.Principal.WindowsIdentity]::GetCurrent())
    $currentUser.IsInRole([Security.Principal.WindowsBuiltinRole]::Administrator)
    }

    if ((Test-Admin) -eq $false) {
    if ($elevated)
    { # tried to elevate, did not work, aborting }
    else { Start-Process powershell.exe -Verb RunAs -ArgumentList ('-noprofile -noexit -file "{0}" -elevated' -f ($myinvocation.MyCommand.Definition)) }
    exit
    }

    $policy = get-executionpolicy
    Set-ExecutionPolicy -ExecutionPolicy RemoteSigned

    ... příkazy

    set-executionpolicy $policy

    tj. proběhne UAC a pak skript vypíše "file ..cannot be loaded because running script is disabled on the system"
    když předtím povolím remotesigned, skript proběhne ok.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    MICKEY_MOUSE: Každýho +- půl roku je nová verze celých Windows, mezitím jsou ještě menší aktualizace - nech si to aktualizovat..
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím, mám nový notebook s Win10 a dnes mi vyskočila hláška "Podpora pro vaši verzi Win10 skončí v listopadu. Stáhněte si aktualizaci...". To jsou nějaké různé, časově omezené verze Win10? Anebo to je jen jejich oznámení, že se stáhly aktualizace? Díky.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ARIAEL: delam cece. a failover DHCP je poměrně běžná záležitost, ale můžeš si tomu říkat třeba cluster, pomerovaci penisů.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    THEODORT: aha, chapu, povazujes dhcp cluster za premerovani curaku. OK. Sorry, ale myslim ze jsem rad, ze nedelas active directory.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam