• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    UCKO: není to aplikace, je to soubor registru. v tom zazipovaném souboru jsou dva .reg soubory, jeden ti do content menu přidá "take ownership", druhý ho, pokud ho tam nechceš, odebere. mně už se to hodilo několikrát. je to otázka půl minuty. no a pokud to nebude fungovat, pak může přistoupit na tvoje řešení. je to naprosto čisté řešení. tvoje reakce "si děláš prdel" mi přijde dost přehnaná
    UCKO
    UCKO --- ---
    PRAASHEK: On nepotřebuje přidat take ownership do context menu. On potřebuje nastavit, a zdá se že jen jednou, vlastnictví složky na připojeném disku. Nejsem si jistý, zda je lepší studovat elaborát o právech a něco se o problematice dozvědět, či jak vytvořit hack v context menu. Navíc v odkazu píšou, pokud nebude fungovat, přečtěte si a odkaz na článek, kde je popsáno to co jsem postoval já. Nebo si má nainstalovat TakeOwnershipEx. A to přeci nechce. Chce se dostat ke svým datům. Nechce hackovat registry či si instalovat externí aplikaci.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    UCKO: a to tě tak pohoršuje to pojmenování "hack"? je to jenom přidání "take ownership" do content menu. místo dlouhého laborování se složkama máš všechno na pár kliků. ušetříš čas i nervy. nechápu, co se ti nelíbí
    UCKO
    UCKO --- ---
    PRAASHEK: Opravdu je nutné instalovat hack na standardní funkci systému? Opravdu? Opravdu?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    UCKO: proč?
    UCKO
    UCKO --- ---
    PRAASHEK: Si děláš prdel, ne?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    UCKO: nejsem si jistý, jestli je nutné studovat celý ten elaborát a není jednodušší tohle :)
    Download Take Full Ownership Context Menu Registry Hack - MajorGeeks
    https://www.majorgeeks.com/files/details/take_full_ownership_of_files_folders_registry_hack.html
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KULA: ano jde. otazkou ovsem je zda tam ten disk budes chtit vracet.
    UCKO
    UCKO --- ---
    KULA: Nemáš nárok, protože nemáš práva. Nastav tedy práva
    Windows - oprávnění a vlastnictví objektů - poradna.net
    https://pc.poradna.net/articles/1526421-windows-opravneni-a-vlastnictvi-objektu
    KULA
    KULA --- ---
    Protože jsem primitiv a amatér, vyndal jsem disk ze svého starého laptopu, dal ho do rámečku na disky, připojil k novému laptopu a při snaze vytáhnout si data předčasně skončil. Nemám prý nárok tahat data ze svých user složek.
    Dá se tohle nějak přeléčit?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    1903 nešla nainstalovat ani z media creation, takže zatím klid :)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    BUNDA: Zvukovku mi rozesrala už verze 1803... Zatím na to není čas, uvidíme kdy se k tomu dokopu...
    PES
    PES --- ---
    Jinak (i když možná trochu tendenčně od bývalého zaměstnance):
    Exzaměstnanec Microsoftu vysvětlil, proč je ve Windows tolik chyb - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/windows-chyby-vysvetleni-exzamestnanec-microsoftu/
    PES
    PES --- ---
    Ono to prý (zase) půjde oddělit aneb Dlouhá (a strastiplná) cesta tam a zase zpět...
    Microsoft plans to separate optional Windows 10 updates from security patches - TechSpot
    https://www.techspot.com/...82025-microsoft-plans-separate-optional-windows-10-updates-security.html

    Už si jen přiznat, že Win11 by mělo vzít to osvědčené z Win7 a jen lehce přidat to, co se doplnilo (z toho lepšího) do Win8/10 - tj. podpora virtualizací, možná nějaké to API pro funkce hybridního cloudu atd...)
    ONEHEART
    ONEHEART --- ---
    STEPNI_VLK: 18mesicu? me jdou feature updates posunout max o 365dni, coz jsem presne po rollbacku z 1903 na 1809 nastavil(pro edu)
    nema nekdo nejaky info, jestli je opravdu s podporou Winring0.dll od 19xx konec?
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    RATTKIN: Jde to už i u Home verze, s nějakým tím omezením. :)

    Windows Update by mělo být už méně agresivní – je možné pozastavit (pause) aktualizace už i ve Windows Home – až na 35 dní (ale každý 7 dní se budou připomínat). Stejně tak kontrola na aktualizace nespustí vše ihned jak proběhne. Povinné dokonce jsou jenom bezpečnostní oprav – takže pokud nechcete aktualizovat zbytek, tak až na 18 měsíců vám to Windows umožní. Šikovná maličkost – Windows Update má nově ikonu v liště – ukáže se pokud je něco přichystané.

    Více viz https://365tipu.cz/2019/05/24/co-noveho-je-ve-windows-10-may-2019-update-velky-prehled-hodne-velky/
    DETER
    DETER --- ---
    RATTKIN: No mám tu jeden nevyužitý SSD disk, který je větší než ten v kompu. Takže na něj naklonuju stávající disk, update zkusím na něm a kdyby se něco podělalo, vrátíim se na původní.
    Jinak ve win (pro) mám aktualizace vypnutý, dlouhodobě. Jde mi o to, jestli mi je ten Windows assistant zase nezapne a nebudu je muset vypínat znova. Ale to je asi detail, jen jsem línej znovu to znovu řešit :)
    PES
    PES --- ---
    "Kvalitou" W10 a jejich aktualizací a pololetních buildů zjevně MS dosáhl pravého opaku - lidé vypínají či u agresivnějších verzí update přímo blokují aktualizace a v provozu je čím dál tím vice roztříštěných verzí :-/
    PES
    PES --- ---
    "Kvalitou" W10 a jejich aktualizací a pololetních buildů zjevně MS dosáhl pravého opaku - lidé vypínají či u agresivnějších verzí update přímo blokují aktualizace a v provozu je čím dál tím vice roztříštěných verzí :-/
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    ZBYNEK: na 1903 mi přestala fungovat zvokovka přes HDMI na TV (pořešil jsem stažením Realtek driverů), do té doby to jelo na win drivery v pohodě. A také mi náhodně po startu nejede siťovka (Gb Intel), musím odinstalovat a nainstalovat a pak jede. Opět do 1903 no problém s win drivery.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam