• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LOVE_DALI: Tak u nas je FAR zakladni vybavou kazdeho PC. A TC jen pro nas zmekcilce :). Jinak 7zip uz jen jako plugin do TC, misto VLC MPC a misto Chromeho samozrejme Operu i kdyz dneska to uz je jedno. Ale jsem u ni od doby co se za ni jeste platilo :-D.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    KOC256: tak abych shrnul :). vlc, tc, 7zip, chrome. tc teda kdyz potrebuju do hloubky. jinak klasickej windows explorer, protoze 8h spravuju lidem nase aplikace a tezko cekat tc u ucetni :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JAMILLOS: Tak ono to je asi proto ze pruzkumnika uz 20 let nikdo nepouziva. Od doby co vznikl Total Commander...
    A teda nekde videt rozmery je silne specificky navyk no. To kdyztak vidim v XnView, ktery pouzivam na prohlizeni fotek.

    Ale spise me zaujalo ze kdyz pouzivas VLC, ktery kodeky resi jak tu nekdo psal, ze ti to nefunguje.

    A tak hlavne, ze vis jak na to a ze ti to pak funguje. Treba ty fotky mas v nejakem nestandardnim formatu (heic treba) ci co.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Googlil jsem to a dočetl se, že update zkrátka nějakým způsobem ty kodeky rozjebe. V podokně složky vpravo mi pak chybí informace, zejména výška a šířka frame, což je to první, na co koukám. Dál jsem to nezkoumal, protože tam bylo dál uvedeno, že stačí reinstall/update kodeků.
    Je možný, že přehrávače si to dneska řešej samy, ovšem já používám vlastně jenom dva nebo tři (VLC plus starej a novej Media Player), nechci nic riskovat (vždycky v okamžiku, kdy to člověk nejmíň potřebuje, najednou musí něco někde hledat a stahovat... na to už nervy nemám) a na tenhle výbornej balík kodeků jsem zvyklej. Takže není co řešit a systému to určitě neškodí, naopak.
    JIMX
    JIMX --- ---
    DRAGON: když ti napíšu, odkud ten kodek zadarmo stáhnout, pošleš mi dolar? :-D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    btw kvuli dolaru koukat na trinactiminutove video na youtubu, to je hardkor jak hovado :)))
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JIMX: nezaplatil :) mam k lite codec, ehm :D
    JIMX
    JIMX --- ---
    DRAGON: Tak to jsi zaplatil ten dolar zbytečně ... https://www.youtube.com/watch?v=V5Cqxz69EcE :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    Pak je vše v nejlepším pořádku.
    Jde přece hlavně o ty zážitky!
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOC256: pokud si myslis, ze jsou updaty kodeku jen o lepsi kvalite, tak si procti nejake release notes ;)
    a jinak ano, opravy obrazu na me velke 4K oled televizi je znat, treba lepsi podani barev atd
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    A pak to pustis na jiste tak kvalitni zobrazovadlo, kde se ta lepsi kvalita kodeku uplatni ;-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOC256: ja ano, kodeky, protoze jsou kvalitnejsi nez ty inbuild a jsou casto aktualizovane, coz ma v rezii krasne sam K Lite ;)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    OTZ: No VLC i vsechny dalsi je maji ve sve adresari ve forme library. Fakt neverim, ze nejaky software dostane jen tak povoleni zapisu do sys32 - tim spis ze se VLC da snad i jen zkopirovat:)

    Ale jak tu obcas opakuju - ja tu mam fast ring, takze se mi system plne upgraduje 1-3x tydne. Vcetne databazi, medialnich center, her atd atd atd - a zadny problem. Tedy jeden cas asi pred mesicem mi zhruba tyden nesel Dolby Atmos, ale jenom DTS:X...
    Ja fakt nevim kde to ti lidi berou - jedine vysvetleni co ma napada je, ze pouzivaji tak mizerny soft a tak dlouho, ze maji z toho OS uz jen ubohou nalomenou kulhajici trosku, co se potom jeste pokusi upgradovat. Coz by asi tak odpovidalo ten vysledkum...
    OTZ
    OTZ --- ---
    ARIAEL: je otazkou, co je presne mysleno timto:

    W10 při updatu rozjebává nastavení kodeků

    a jestli by to nerozjebalo i kodeky pro VLC, kdyz jsou v sys32 nebo kde. anyway VLC jiste se svoji schopnou komunitou vyda novou verzi playeru akuratni rozjebanym kodekum ASAP :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Jen podloudna poznamka - vzhledem k tomu, ze pro Win jsou nejaky kodeky a podobny veci zcela, ale fakt zcela ukradeny, tak trosku pochybuju, ze je "rozjebava". To je stejne pravdive trvzeni, jako ze za jeho problemy muze indexace ci dokonce prefetcher...
    Naopak si dovedu predstavit prasaka programatora, ktery si uklada veci kam nema a potom o ne treba i prijde... Kolikrat ze jsem to videl za poslednich 30 let?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    OTZ: Takze Jamillos by si usetril vsechny problemy, kdyby proste vyhodil blbej software co tam ma a dal tam cokoliv co psal nekdo s mozkem... To je fer.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    pouzivam MPC, ale nic k nemu extra neinstaluji...
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    VLC forever! :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SUNBEAM: napriklad ja instaluji KLite Codec Pack uz jen kvuli tomu, abych mel uzasny Windows Media Player Classic, coz je zcela unikatni vec bez ktere by byl zivot o trochu smutnejsi:)
    mimochodem, x265 je na microsoft serveru placena vec, chteli po mne asi dolar (coz nic neni, ale i tak..)
    OTZ
    OTZ --- ---
    :D dekoder koderu bude potreba vzdycky pokud se bude (de)kodovat video. to ze to ma treba VLC implementovany, neznamena ze to tak maji vsechny playery
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam