• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    KRYSPIN:
    DRAGON:
    ... zatím jsem podle nějakýho doporučení někde zkusil Migration Tool a to vypadá, že by mohlo fungovat, akorát teď zrovna nemám čas ten update spouštět, tak to nechám na víkend a uvidím.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: To mas fuk jaka to je. Odpoj to a je to. Stejne ji k nicemu nepotrebujes. Muzes ji nekomu dat k vanocum
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON: Ctu to jen na mobilu.
    Pokud nevidis je treba doinstalovat a odinstalovat. Dokonce jsem tu pastoval script ktery spoustim kliknutim kdyz se mi to stane (pravidelne).
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    ARIAEL: Ja tam mám Lite-On iHAS124-14
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    vlastne jsem ji nikdy ani nepouzil, ale cca pred mesicem mi zacala delat podobny problem - pro bootu SATA zarizeni divne tuhli a system bud nenabehl nebo po strasne dlouhe dobe ano a padal.
    Mozna ty optiky nejsou uplne delany na to aby se nepouzivali...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: u me to byla opticka mechanika
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    ARIAEL: Nevím, čím to, ale jakmile jsem před chvílí odpojila optickou mechaniku, je najednou po problému. Teď zbývá jen otázka: řadič na desce nebo mechanika?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JIMX: zkus toto, resi to tam..

    Clean Install Windows 10 - Microsoft Community
    https://answers.microsoft.com/...stall/clean-install-windows-10/1c426bdf-79b1-4d42-be93-17378d93e587
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    JIMX: nainstalovat poslední ovladače chipsetu, grafiky, atd. Či odinstalovat SW od výrobce notebooku či PC.
    JIMX
    JIMX --- ---
    chjo chjo, nějak se mi nedaří aktualizace na W10 1903; proběhne příprava na stahování a pak mi to vypíše chyba 0xc1900223 ... když to projedu SetupDiagem tak vypadne:
    Error: SetupDiag reports abrupt down-level failure.
    Last Operation: Finalize
    Error: 0xC1900223 - 0x20009
    LogEntry: 2019-11-07 19:52:30, Error MOUPG CSetupManager::ExecutePreDownloadMode(8491): Result = 0xC1900223

    - někde jsem našel, že mám smazat c:\Windows\SoftwareDistribution\ a spustit to znovu ... to nepomohlo
    - jinde jsem našel, že by to mohla způsobovat PiHole ... je vypnutá, DNS nastaveno na 8.8.8.8

    a pak jsem našel spoustu dalších metod, jak to obejít, ale všechny jsou dost divoký, tak se mi to nechce moc zkoušet ... nějaká rada?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Mimochodem parkrat jsem podobnou chybu videl i u naboreneho radice disku... Tam nejde delat nic jineho nez vymenit desku. Taky je dobre fyzicky odpojit vsechny zarizeni z radice mimo disku C - nekdy to muze byt i poskozene zarizeni na SATA, co rozhodi ten zbytek.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS:
    Ultimate Boot CD (UBCD) Review - Best Diagnostic Boot CD on the Market
    https://www.pcwdld.com/ultimate-boot-cd-ubcd-review
    Download AIDA64 Extreme 6.10.5200 (EXE) | AIDA64
    https://www.aida64.com/downloads/latesta64xe
    Asi tyhle dva hlavne... Je hodne dalsich, ale je to casto jen opakovani stejnych/podobnych veci
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    ARIAEL: A můžeš mi prosím nějakou doporučit? Zkoušela jsem jsem včera fedoru 31 workstation - nenabootuje, během bootování se zobrazily čtyři řádky zeleně OK a pak hned restart. Teď mi doma běží memtestx86
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: Zacal bych s hloubkovymi testy HW. Pamet, zdroj atd... Jsou na to male distribuce linuxu, ze kterych nabootujes a pustis treba 24 hodin burning test... Osobne bych si tipnul na nejaky zacinajici problem s RAM.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jinak tohle by vám mohlo pomoct, mně ne, protože já tam ten jazyk navíc nevidím, ale vám by mohlo:

    Can't Remove Extra Languages after Windows 10 1803 April Update | Windows OS Hub
    http://woshub.com/cant-remove-extra-languages-windows-10/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    B3DA: jo, to jsme tu resili, to si pamatuju, ale vim ze to slo nejak zmenit. Ja tam nakonec mel ve vysledku dve klavesnice qwerty, jednu cz a druhou us. Ale ted se mi to nejde nastavit :(
    B3DA
    B3DA --- ---
    OTZ: jo, to je ono
    B3DA
    B3DA --- ---
    DRAGON: hledej v historii - v cervenci se to tu resilo.. konkretne nenalinkuju (di), ale afair jde o to, ze si nejaky appka to rozlozeni sama doinstaluje a neudelas nic ¯\_(ツ)_/¯
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    kdyz uz tu resite kybd, muzete mi prosim nekdo vysvetlit toto? nastaveno mam jen ceske CSQ a pritom tam obtezuje i CS rozlozeni. Jak to dam pryc prosim?

    OTZ
    OTZ --- ---
    B3DA: pozor, ted jsem to nasel :) ve Win10, Navara nepsal jakej ma system..



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam