• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KOC256: užitečnou radu co s tím - jako obvykle - neobsahovaly, takže… :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Tvoje premysleni dava hned dva blby vystupy....
    PES
    PES --- ---
    KOC256: Jako vždy za A) :-/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    Premyslim zda si honis triko nebo se litujes.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NAVARA: No ja nejsem z MS, ale po pravde pro me je to garazovka:) Nikdo by mi to nikdy do produkce ani na test nikam nedovolil nasadit - takze je to garazovka. Uz jen kvuli kompatibilite ne.

    ad bug - no tu grafiku mam a nic jsem nepozoroval:) I kdyz ja tedy reinstaluju OS jenom dvakrat tydne. Ale rozhodne by me tedy nenapadlo tam davat USB externi storage. Ale nedavno se mi stalo ze po reinstalu nechtela najet grafika vubec, byl tam nekde divne poskozeny registr. No krok zpet a nova instalace to vyresila.

    ad backup - tak to ja usetrim docela dost mista:) Zadny backup nedelam, ty 7.5TB disky mam tri. A 3x 3TB + 2x SSD. Ale data z nich si muzu kdykoliv stahnout automaticky znovu - po pravde je nepotrebuju mit on-premise. Takze jeden za druhym odpojuju, myslim ze tam za chvili zustane jen neco malo. Stejne jsou vsechny ty datovy zdroje streamovany.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ARIAEL: Jak nevíš, vždyť to byl dost major bug...
    Windows 10 May 2019 Update blocked for USB storage users | bit-tech.net
    https://bit-tech.net/news/tech/software/windows-10-may-2019-update-blocked-for-usb-storage-users/1/
    Windows 10 October 2018 Update hit by apparent data loss bug | bit-tech.net
    https://bit-tech.net/...ech/software/windows-10-october-2018-update-hit-by-apparent-data-loss-bug/1/

    Veracrypt není nějaká garážovka, ale vesměs nejznámější nekomerční šifrovací soft, neříkej mi že ho v MS neznáte.
    Nic se za běhu nikam neodpojuje, systém normálně funguje se vším všudy, včetně normálních update. Jediné co selhává je feature update, které k tomu dá klasické info "něco se pokazilo".
    Nesystémové disky odpojuji já fyzicky při vypnutém počítači, aby mi je iwndows nezformátovaly, protože je nepřečtou.
    S profilama nic měněnýho nemám, jediné aplikace instalované na ty nesystémové disky jsou hry.

    ARIAEL: Jedna na odpojeném disku, druhá v cloudu :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NAVARA: Nemel bys zapominat alespon na dve paskove kopie, kazdou v jine budove :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Pokud vim nic o mazani externich disku jsem nezaznamenal, pouze to o prealokacich mista na upgrade. To ze neni moc doporucovany delat rucne presuny profilu a podobne veci...
    Nevim jak skutecne pracuje to co tam mas. Uz jsem videl podobny produkty co dokonce za behu ty disky odpojovaly a pripojovaly zpet protoze neumeli skutecne pracovat se zbytkem systemovych volani vss... Trosku ehm***...
    Ale to ze nefunguje ani instalace na desifrovany disk by mi naznacilo, ze veci nejsou tak jak vyrobce a logika rika ze by asi mohli byt.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PRAASHEK: Až si zas najdu víkend, tak ty soubory překopíruji, dešifruji systémový disk, udělám image, fyzicky odpojím nesystémové (páč 7,5TB kvůli update fakt dešifrovat nebudu) a nechám je to zase zkusit
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ARIAEL: Veracrypt má podepsané a plně funkční ovladače, jediný kdo s nimi má problém je Windows Feature Update ;)
    I když teda 1903 si neporadila ani při instalaci na dešifrovaný systémový disk (recovery šifrované nebylo), což předchozí feature updaty daly…

    Bůví co tam zanesli za novinku, asi něco s tím mazáním externích disků?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NAVARA: Mozna pouzit kompatibilni ovladace?:)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    NAVARA: to je ovšem nepodařená taškařice
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Win10 mi včera funěly procesem Windows 10 Upgrade, ale neřekly nic…

    Teď jsem našel na největším (nesystémovém, necbápu vždy na něm je 40GB volného) disku folder "Windows10Upgrade" s 6GB v
    18362.175.190612-0046.19h1_release_svc_refresh_CLIENTCONSUMER_RET_x64FRE_en-us.esd
    18362.175.190612-0046.19h1_release_svc_refresh_CLIENTCONSUMER_RET_x64FRE_en-us.esd_
    a na systémovém totéž s 30MB binárek apod.

    Asi se chystají na vynucené upgrade za provozu... Co mám očekávat?

    Protože pokud pojedou upgrade / restart obvyklým stylem, kdy nenačtou potřebné ovladače, tak ten nesystémový disk neuvidí, stejně jako při všech ostatních selhajících pokusech předtím…
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX: Tak nakonec přes ten Migration Tool se mi to povedlo bez problémů ...
    JIMX
    JIMX --- ---
    KRYSPIN:
    DRAGON:
    ... zatím jsem podle nějakýho doporučení někde zkusil Migration Tool a to vypadá, že by mohlo fungovat, akorát teď zrovna nemám čas ten update spouštět, tak to nechám na víkend a uvidím.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: To mas fuk jaka to je. Odpoj to a je to. Stejne ji k nicemu nepotrebujes. Muzes ji nekomu dat k vanocum
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON: Ctu to jen na mobilu.
    Pokud nevidis je treba doinstalovat a odinstalovat. Dokonce jsem tu pastoval script ktery spoustim kliknutim kdyz se mi to stane (pravidelne).
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    ARIAEL: Ja tam mám Lite-On iHAS124-14
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    vlastne jsem ji nikdy ani nepouzil, ale cca pred mesicem mi zacala delat podobny problem - pro bootu SATA zarizeni divne tuhli a system bud nenabehl nebo po strasne dlouhe dobe ano a padal.
    Mozna ty optiky nejsou uplne delany na to aby se nepouzivali...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: u me to byla opticka mechanika
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam