• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NAVARA: Si kup tu verzi za 120 korun ;) To das.
    A nemusis tu placat neco o uzasnosti, zaradis se mezi ne taky :DDD
    PES
    PES --- ---
    NAVARA: Ten sen se splní, až WSL zevnitř pohltí ty Win a všechna volání/knihovny/API Win budou jen "mezixicht" od WSL :-)))
    PES
    PES --- ---
    NAVARA: Vždyť ty "kompletní reinstalace s re-importem nainstalovaných aplikací*) je jen (další nepovedený) pokus vyřešit od základu špatný mechanismus aktualizací... bylo to vidět už od XP (přes Visty až minimálně po 8.1), po instalaci se stáhla obří várka aktualizací, ale potom se stáhla další várka aktualizací na aktualizace atd., kde zjevně každá várka polepila v systému kde co a nikdo z autorů snad ani neví co a kde, takže neudělají jeden finální balíček aktualizace, který by to vyřešil v jednom kroku (pak se dělaly Service Packy, ale i ty - zvláště ty vyšší SP2 či SP3 - potřebovaly stejně několik extra aktualizací předem, než se samy dokázaly korektně nainstalovat)...

    No a teď je to ve Win10 ve stavu komplet nové instalace co půl roku (resp. podle počtu chyb v aktualizaci nasekaných se to odkládá a odkládá, až je z toho aktualizace tak možná jednou za rok, když se počet chyb podaří srazit pod velkoprůserovou hranici), ale zase s vedlejším negativním efektem toho reimportu (protože to není ani reinstalace) těch aplikací...

    *) (což se ne u všech aplikací vždy povede) a uživatelských profilů (také rozbité, navíc pokud je menší rychlé C: a po instalaci se nechá na C:\Users jen Default, Admin a Public a ostatní se v registrech před vytvořením nového uživatelského nasměruje na větší byť třeba pomalejší D:\Users , tak )"
    JIMX
    JIMX --- ---
    NAVARA: tak používej linux ... nebo co měl tenhle post znamenat? :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ha! ted na mne ze zalohy vypadlo tohle, vzpominate? :)



    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Jako já bych byl fakt rád, kdy reinstalace windows byla v duchu
    seznam balíčků ! instalátor balíčků /dev/novápartišna
    rsync /etc /home /opt/ /usr/local /mnt/novápartišna
    Ale toho se imo naše generace nedožije.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ARIAEL: Kdybys opět nehonil triko o své úžasnosti, všiml by sis otazníku na konci mého postu. Právě proto, že nechci strávit víkend (týden jsem nikde nepsal ;) restore po dalším nepovedeném update.

    Nemám Pro/Enterprise verzi (a 5000 za downgrade z krabicovky na oem fakt dávat nebudu), takže Bitkeeper tam nemám. Znáš nějaké jiné auditované nekomerční,než Veracrypt?
    Gigabitová optika i do TV na záchodě je určitě super, ale ani v rámci Prahy ne zrovna běžné - lokální úložiště je stále třeba (kolik notebooků máš s hybrid ssd/hdd řešením) a nejde o nějakou nestandardní konfiguraci.

    Že se tobě upgrade nerozbilo je pro tebe super, nicméně MS to zhodnotil za tak častý a velký problém, že kvůli tomu celosvětově zastavil update, což už asi něco znamenat bude…
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NAVARA: A tys nejakou chtel?:) Mas preci svuj plan jak se na cely tyden zamestnat svou nestandardni konfiguraci, tak fakt nevim co by jsi rad... Nejakou radu jak to udelat funkcne? No zbav se garazovky a USB bazmek si pripojuj kdyz je treba, nejlepe nikdy. A konfiguraci jsem uvadel proto, ze se odkazujes na problemy s HW ktery asi nejsou tak zhavy jak naznacujes (coz vim z vlastni zkusesnoti a ne z clanku na netu) a kvuli tomu, ze ackoliv konfigurace je takovahle, tak realita je takova, ze je to zbytecny a ty disky atd odpojuju a davam lidem - protoze je to dneska nesmysl. Tedy v dusledku i ten tvuj scenar, ktery je na te konfiguraci zavisly. To ze v tom rady nevidis - ano, omlouvam se ze jsem ti to nenapsal nejdriv uplne polopatisticky...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KOC256: užitečnou radu co s tím - jako obvykle - neobsahovaly, takže… :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Tvoje premysleni dava hned dva blby vystupy....
    PES
    PES --- ---
    KOC256: Jako vždy za A) :-/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    Premyslim zda si honis triko nebo se litujes.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NAVARA: No ja nejsem z MS, ale po pravde pro me je to garazovka:) Nikdo by mi to nikdy do produkce ani na test nikam nedovolil nasadit - takze je to garazovka. Uz jen kvuli kompatibilite ne.

    ad bug - no tu grafiku mam a nic jsem nepozoroval:) I kdyz ja tedy reinstaluju OS jenom dvakrat tydne. Ale rozhodne by me tedy nenapadlo tam davat USB externi storage. Ale nedavno se mi stalo ze po reinstalu nechtela najet grafika vubec, byl tam nekde divne poskozeny registr. No krok zpet a nova instalace to vyresila.

    ad backup - tak to ja usetrim docela dost mista:) Zadny backup nedelam, ty 7.5TB disky mam tri. A 3x 3TB + 2x SSD. Ale data z nich si muzu kdykoliv stahnout automaticky znovu - po pravde je nepotrebuju mit on-premise. Takze jeden za druhym odpojuju, myslim ze tam za chvili zustane jen neco malo. Stejne jsou vsechny ty datovy zdroje streamovany.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ARIAEL: Jak nevíš, vždyť to byl dost major bug...
    Windows 10 May 2019 Update blocked for USB storage users | bit-tech.net
    https://bit-tech.net/news/tech/software/windows-10-may-2019-update-blocked-for-usb-storage-users/1/
    Windows 10 October 2018 Update hit by apparent data loss bug | bit-tech.net
    https://bit-tech.net/...ech/software/windows-10-october-2018-update-hit-by-apparent-data-loss-bug/1/

    Veracrypt není nějaká garážovka, ale vesměs nejznámější nekomerční šifrovací soft, neříkej mi že ho v MS neznáte.
    Nic se za běhu nikam neodpojuje, systém normálně funguje se vším všudy, včetně normálních update. Jediné co selhává je feature update, které k tomu dá klasické info "něco se pokazilo".
    Nesystémové disky odpojuji já fyzicky při vypnutém počítači, aby mi je iwndows nezformátovaly, protože je nepřečtou.
    S profilama nic měněnýho nemám, jediné aplikace instalované na ty nesystémové disky jsou hry.

    ARIAEL: Jedna na odpojeném disku, druhá v cloudu :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NAVARA: Nemel bys zapominat alespon na dve paskove kopie, kazdou v jine budove :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Pokud vim nic o mazani externich disku jsem nezaznamenal, pouze to o prealokacich mista na upgrade. To ze neni moc doporucovany delat rucne presuny profilu a podobne veci...
    Nevim jak skutecne pracuje to co tam mas. Uz jsem videl podobny produkty co dokonce za behu ty disky odpojovaly a pripojovaly zpet protoze neumeli skutecne pracovat se zbytkem systemovych volani vss... Trosku ehm***...
    Ale to ze nefunguje ani instalace na desifrovany disk by mi naznacilo, ze veci nejsou tak jak vyrobce a logika rika ze by asi mohli byt.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PRAASHEK: Až si zas najdu víkend, tak ty soubory překopíruji, dešifruji systémový disk, udělám image, fyzicky odpojím nesystémové (páč 7,5TB kvůli update fakt dešifrovat nebudu) a nechám je to zase zkusit
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ARIAEL: Veracrypt má podepsané a plně funkční ovladače, jediný kdo s nimi má problém je Windows Feature Update ;)
    I když teda 1903 si neporadila ani při instalaci na dešifrovaný systémový disk (recovery šifrované nebylo), což předchozí feature updaty daly…

    Bůví co tam zanesli za novinku, asi něco s tím mazáním externích disků?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NAVARA: Mozna pouzit kompatibilni ovladace?:)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    NAVARA: to je ovšem nepodařená taškařice
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam