• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    TAJSO: Globus se tam teď objevuje právě když není spojení (což může být i "bez kabelu")...
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    TAJSO: wifi nemam,ale když udělam z telefonusdilenou sit,tak na starym nb funguju pres wifi bezproblemu,ale tady nic nedetekuje. Ze stejnyho kabelu ted funguju-data proudí jak maji a presto tam je porad globus a na kabel to vubec nereaguje. Ale v okne Sitova pripojen -po zapojeni kablu zmizi X a ethernet povoleno- ale zadne sítě. I v biosu sem se koukal zda to neni vyple ci co,ale nenasel jsem ani tu moznost. Vylev ok :-), ja opravdu nevidel win 10let a vic,tak sa ptam bo nechapu proc to nejede. Jsem jen uzivatel,ale vetsinou si pc rešim sam, todle mne hlava nebere.
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    MAHUTA: jinak na tom screenshotu mi prijde ze mas spatnej kabel, protoze v pravo u hodin mas globus. Kdybys byl na wifi je ta ikona jina. Kdyz zapojis kabel kterej vede do dalsiho sitovyho prvku zmeni se globus na ikonu monitoru. bud s vykricnikem - mas kabel nemas konfiguraci/jsi na lan bez pristupu k i ternetu nebo bez vykricniku - funguje to
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    MAHUTA: windowsovy tlacitko, napis cmd, najde ti to command, klikni na to pravym a dej spustit jako spravce. zkus prikaz sfc /scannow, pripadne dism /online /cleanup-image /checkhealth
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    MAHUTA: ipconfig nijak nesouvisi s zadnou bitovou kopii... ovladace neres protoze pokud tam mas adapter tak samosebou mas i ovladace.
    Vymlouvacky co tady ted v posledni dobe jedou - znam jenom stary vokna nebo linux jsou u tohohle taky dost mimo, protoze kupodivu cim novejsi windows tim vic veci funguje samo od sebe (pokud neni uzivatel kokot a nesnazi se rozchodit w10 na pretaktovany kalkulacce s ukradenym klicem a nejakou superchytrou vlastni konfiguraci kterou se buhviproc snazi z w10 delat w3.1). Adaptery jsou ve spravci zarizeni stejne jak v /dev na linuxu, nebo v nejakym UI v podstate ve stejnym okne a princip LAN je stejnej pro vsechny OS a pro windows v prikazovym radku uz od dob ms dos, skrze explorer pak minimalne od tech 3.11.
    To ze je uplne novej disk nenaformatovanej je taky novinka poslednich 30 let ...
    sry za vylev
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MAHUTA: Zkusil bych radsi nejake LIVEcd na kontrolu viru a malware.
    Pripadne sitovku jeste muzes zkusit "nahodit" pres cmd s pravy admina a pak "netsh winsock reset"
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    FATBOZZ: to mi nejde, napiše mi to: "chybna bitova kopie" znamena to ze mam jinej ovladač? Tamk me napada-je to nb 64bit a je na něm win10 32bit, to to by neměl byt problem ne? Tu bitovou vadnou kopii mi to už napsalo třeba u itunes,ale po zavřeni okna funguje. Todle vsak nic.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MAHUTA: Dokud neuvidime cely vypis ipconfig /all tak dal nepopojedeme
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    FATBOZZ: to asi ano,ale nikdy jsem neřešil. Ted mam druhy nb s win10 a nemohu na tom rozjet pripojeni. Win pomatuju xp jako novinku a dal nic. Takze nevim co s tim,jsem jen tazajici se uzivatel
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MAHUTA: I na win je konzole/prikaz radek
    CMD + ipconfig /all
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    FATBOZZ: ted na to koukam a asi zadnou.....nebo je to jinde?

    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MAHUTA: a jakou adresu dostanes z dhcp?
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    zdravim, Win10pro se mi nechce připojit k LAN ani WLAN, vse je ok, net v kabli běži,ovladače jsou,nastaveno na Získat z DHCP. Stav zařizeni: Toto zařizeni pracuje spravně.... Ethernet piše : povoleno. Uz fakt nevim co dal. Je tam nějake další nastavení?? Leta použivam Linux,kde se ani ovladače takto neřeší. Diky za rady
    VACA
    VACA --- ---
    OTZ; TAJSO: jo tak ja jsem spis jenom lama proste. Nemam o tehle vecich moc povedomi. Naposledy kdyz sem neco takovyho deal tak bylo na nejakym historickym systemu. Mozna si to teda blbe pamatuju nebo se mi dostavali dosky uz zformatovany.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, tusi prosim nekdo, jak zprovoznit ve VNC audio (windows 10 na obou stranach, pres UPC router na strane VNCserveru)? Mam home edici, nekde ctu, ze audio jde zprovoznit pouze na Pro a Enterprise verzi ale jinde zase ctu, ze to jde, jen je nutny aktivovat na firewalli nejaky UDP porty atd. Ma s tim nekdo zkusenosti prosim?
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    VACA: ehm... nenaformatovanej disk zadnej system rovnou nevidi. A pokud ano tak to znamena ze ho nejdriv bez dotazu zformatoval coz nechces.....
    OTZ
    OTZ --- ---
    "U starejch kompu stacilo pripojit disk jako slave a byl tam"

    ja si teda pamatuju tak trochu hovno :D ale mam za to, ze novej disk se vzdycky pred pouzitim musel zformatovat s novym oddilem, pokud na nem teda uz ten nebyl.

    master a slave byl jenom o tom kde je mbr
    VACA
    VACA --- ---
    ja sem se s tim nakej cas trapil nez jsem napsal dotaz, pak se to po chvili uz povedlo. dekuji za strpeni.
    VACA
    VACA --- ---
    MAWERICK: diky, za odpoved. chtelo to prez tento pocitac/spravovat /ulooziste -tam uz ho videl a psal online, chtelo to kliknout na nej a dat vytvorit novej oddil a tim priradit cestu.

    sry sem v tomhle lama. U starejch kompu stacilo pripojit disk jako slave a byl tam :)
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: ok uz jsem se tim prokousal. sry. Nejak sem v tehle vecech furt jeste na urovni starejch systemu.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    VACA: neni zapojenej do radice pro kterej nemas drivery?
    VACA
    VACA --- ---
    prosim vas pekne. Pripojil jsem do kompu novej disk, normalne napajeci vetev a kabel do desky. snad na tom neni nic sloziteho dneska uz disky ani nemaj jumper master/slave koukam...

    V biosu ho vidi, ale win 10 ho nevidi.

    co pro to musim udelat aby ten **** system ho videl? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam