• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: no nevim, win10 + debug verze win z VS2019 - u me to zabira skoro 200 GB a to rozhodne nemam vsechno... A hry + bezny soft atd jsou na jinym ssd. Na 64 by me nenapadlo davat ani samotny windows. Ale jako muze treba smazat WinSxS ci njaky podobny podivnosti co normalni clovek nepotrebuje:)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ARIAEL: na "základní vývoj" winforms, web a .NET Core to stačí. Pro multiplatformní vývoj v Xamarinu jsem si radši vyhradil pro C: celý 512GB disk, ty android SDK jsou hrozný žrouti
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ehm - visual studio na 64 GB partici?
    PES
    PES --- ---
    Mám 80GB oddíl a čistá 1903 po všech aktualizacích (tedy kromě té podzimní miniverze update) zabere složka Windows kolem 17GB. Prakticky nic nainstalovaného tam ještě není (testovací na "rozstřílení", od které mám udělaný Recovery Image pro rychlou obnovu do definovaného stavu), tak ProgramData + Program Files + Program Files (x86) zabírají další necelé 2,5GB...
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    PES: Oddil nafouknout nemuzu. Musel bych udelat celej Boot camp znovu. Navic 64GB bylo od MS jako recommended. Plus jsem se dozvedel tohle.
    PES
    PES --- ---
    LIQUID_SOUND: Tam moc není (kromě vyházení některých součástí Win, pokud se tam nainstalovala např. podpora Linux subsystému, HyperV apod.)... Takže spíš nafouknout ten oddíl tak *2

    Pochopitelně aplikace "Vyčištění disku" (Odebrat všechny záložní body kromě posledního - to je na druhé záložce, pak nechat vyčistit věci z Optimalizace doručení, Windows Update... bacha, nabízí to volitelně je smazání i obsah složky Stažené soubory, což není někdy úplně žádoucí)...

    A "ručně" projít "%windir%\TEMP" (obvykle "C:\Windows\TEMP" pod správcovským oprávněním) a "%TEMP%" (obvykle "C:\Users\JMENO\AppData\Local\Temp" a také "C:\Users\JMENO\AppData\LocalLow\Temp" )... a pak jít po složkách jednotlivých aplikací (pokud si stahují nějakou cache)...
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Potrebuju radu. Uz jsem se vyknoural tady....

    Behem par hodin mi v ramci boot campu W10 samy zaplnily 64GB oddil. K odinstalaci mi to nabizi samy 16kB atd. marginalni nesmysly. Co zasadnejsiho bych mohl smazat? Nepotrebuju nic nez Visual studio 2019.

    Existuje nejaka appka, co to probere? Nebo holt ruco no...
    LACIF
    LACIF --- ---
    Zdravím, prosimVas, jak jsou na tom WIN10 a diktovani/speach recognition a čeština?
    OTZ
    OTZ --- ---
    takze W10 na notebook radsinikdy :D
    PES
    PES --- ---
    OTZ: U mne i na úplně nejčerstvější verzi...
    JOPS
    JOPS --- ---
    OTZ: kdyz jsem hledal duvod, tak jsem tam mel W10 1906 a delalo to i na starsich
    OTZ
    OTZ --- ---
    JOPS: a mas system aktualizovanej? nejak se mi nezda, ze by tam tu botu s klidem nechali 3,5 roku..
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ROBIN_SNNS: hwinfo
    PES
    PES --- ---
    JOPS: Zdá se, že to zafungovalo, ale muselo se vypnout i jen obyčejné zhasínání displeje (power profil byl DELL), protože i v takovém případě chcíplo připojení k síti (WiFi) a odřízlo to dálkové připojení...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    zná prosím někdo utilitu na monitoring větráků co funguje pod W10 a je zdarma? (speedfan je tímto vyloučen). Děkuji.
    PES
    PES --- ---
    JOPS: A ještě ukryté pod takovým hausnumerem co nic nevypovídá...
    JOPS
    JOPS --- ---
    PES: ja se priznam, ze kdyz jsem to videl poprve navod, tak si rikam to jako fakt ? :)
    PES
    PES --- ---
    JOPS: Co za idiota to může v M$ být, že něco takového tam je takhle zprasené???
    JOPS
    JOPS --- ---
    PES:

    KOC256:

    u me si fakt lidi stezovali, ze se jim to vypina po dvou minutach. Fakt jsem si rikal, ze snad nejsem jedinej, kdo ma tenhle problem...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JOPS:
    Fakt to tam je. Zkusím, zda to nepomůže i mi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam