• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PES: Už jsem projel vestavěný troubleshooter (tam nic jako advanced není), hlásí že se mu podařilo aplikovat tři fixy, ale nepomůže to. Ten odkazovaný zkouší pár věcí navíc, ale dopadne stejně.

    Sfc si postěžuje, že nemůže opravit OneDrive.lnk (wtf?)
    Dism no corruption

    THEODORT: Jj, poctivě to zkousím co chvíli! :)
    Disk mám určitě MBR, GPT asi mohu zkusit - pro novější win je nutný?
    PES
    PES --- ---
    NAVARA: To bude rozmrvený DISM image...

    Buď zkusit
    Windows Update error 0xc190012e [5 FIXES THAT REALLY WORK]
    https://windowsreport.com/error-0xc190012e/

    a nebo také
    DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    NIGHTHUNTER: PES: super, diky za odovedi a jeste kdyz uz jsme u toho, moc se neorientuju v live a adminlive uctech, rad bych to provedl bez zadavani mailu, ale docetl jsem se ze od may 2019 to uz neni mozny (local admin). vite o nejakym workaroundu?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Další pokus, jestli už to třeba opravili a zase nic… žádný šifrování, žádný další disky, nic co by mohlo překážet :o
    Prostě nechtěj abych updatnul…

    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    vytahoval jsem klic z bezicich Windows 7 - SW si muzes vybrat treba tady:
    20 Best Free Product Key Finder Programs (January 2020)
    https://www.lifewire.com/free-product-key-finder-programs-2625119

    staci cokoliv malyho, bez instalace, lisi pak jen tim, jestli zvladaji i klice z ruznych verzi MS Office...

    Nebo uplne jednoduse bud z tech registru, nebo treba powershellem...

    Pak jsem pri instalaci Windows 10 ten klic zadal, vzalo ho to a po dokonceni instalace uz byly W10 aktivovane :-).

    Ta auto-aktivace by treba taky prosla, ale vic bych ji veril az ve chvili, kdy bych W7 upgradoval na Win10, prepnul BIOS na UEFI, nebo pouzil ten MS ucet, a pak spustil cistou instalaci W10 s preformatovanim disku (pak se obejdes bez vytahovani klice).
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    SLL_QUY: Minulej mesic jsem 3x pouzil variantu, kdy jsem z Windows 7 vytahnul jejich Product Key a ten pak zadal pri instalaci Windows 10. Vzdy bez problemu aktivovano (byly to notebooky s OEM Windows 7).
    PES
    PES --- ---
    SLL_QUY: Je to sice nejpracnější, ale backup image aktuálního Win7, (volitelně nahadit HDD za SSD, pokud ještě není a udělal klon disk na disk), pak vytvořit instalační flash přes Media Creator, pustit to z flash ve Win7 (udělá upgrade s tím S/N), pokud naběhne a je aktivován pomocí digitální licence, tak si případně udělat MS Account (nemusí být uživatelský, stačí s tím spárovat jen nějaký pomocný AdminLive účet - sice M$ vnucuje jen Live účty do Win10, ale není od věci mít účet Admina lokální)... a pak vyčistit ten SSD disk a nainstalovat komplet čisté (1903 nebo 1909 nebo kolik je teď už rozumně stabilní) Win10 , udělat si opět lokální Admin a pokud se ty Win samy neaktivují (pamatují si "otisk" stroje aneb vítejte velká databáze "otisků" strojů - až bude M$ pomáhat dohledávat třípísmenným ageturám uživatele :-)), tak přidat ten pomocný AdminLive účet, kterým se spáruje aktivace...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SLL_QUY: radove desitky rocne. posledni pred vanocema. fungovalo.
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    PES: RAINBOF: diky za odpovedi, pravda, mel jsem na mysli cistej install, nikoli upgrade, myslite teda ze to v tomhle pripade vyjde s aktivaci? mate s tim zkusenost?
    PES
    PES --- ---
    SLL_QUY: S/N Win7 nebývalo v BIOSu , s tím se přišlo spíš až od Win8...

    Win7 měly v BIOSu tzv. SLIC, tj. část klíče resp. kódu, který se spojil v rámci SLIC aktivace s částí dodanou z instalačky (OEM dle výrobců) a dohromady se to dokázalo automaticky lokálně aktivovat (zbytek byl v XRM-MS souboru a přes SLMGR nebo jak se to jmenovalo se to aktivovalo)...

    Ale jelikož se kutilům dařilo implementovat SLIC části těch kódů do různých BIOSů i mimo OEM stroje (popř. posléze i do virtuálek) a pak používat ty "univerzální" S/N (pro zajímavost se stačí rozhlédnout po SLIC OEM klíčích pro Win) pro reinstalace poměrně hromadně, tak se přešlo na ty S/N přímo vetkané do BIOSu...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SLL_QUY: psal jsi ze nechces reinstalovat kdyz to nepujde.

    Ja treba nevidim duvod aby to neslo. Max budes muset udelat cistou nekdy proste upgrade nejde dobre (osobne cistou doporucuju).

    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: Což si normální člověk udělá tak jako tak :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SLL_QUY: v tom pripade ti asi nikdo neporadi nic lepsiho nez aby jsi si udelal bitovou kopii zalohu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    THEODORT: No ten program ukazoval ze to je nejaky link. Jakoze tech 100G bylo jak v AllUsers tak v Program Data.

    A jestli to byl text nebo binarky ted vaham ale myslim ze bin... no uvidime co dale.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    KOC256: C:\Users\All Users\...\Microsoft je ve W10 C:\Program Data\Microsoft
    jo a taky by tam měly být logy textový a ne binarky IMO..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    THEODORT: Cesta?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    btw ta cesta je od win7, vime?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OTZ: Myslim ze to byly malinke binarni soubory. A pokud vim, tak mohl scanovat jen ten 256 GB SSD a pak tam mam pripojeny 200GB iSCSI. Ten system tam je max 7 let... No v tu chvili jsem byl rad, ze to je pryc. Budu to ted trochu vice hlidat.
    OTZ
    OTZ --- ---
    100 GB v textu? to bych nechtel cist :D

    to ten Defender scanoval rozsahly struktury 24x denne po dobu 20 let?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KOC256: a tak jestli jsou to textový logy a máš zaplou kompresi... :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LOPIK:
    No pokud máš 256GB disk, tak je to jasná volba čím ho chceš mít zaplněný!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam