• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MVEK
    MVEK --- ---
    OTZ: Díky, to je zajímavé, měl jsem za to, že tahle možnost už dávno bez nástrojů třetích stran nebo serveru a domény neexistuje. Aspoň v prvním roce W10 jsem nenašel takovou možnost, když tehdy nešlo vyhledat
    aktualizace na čisté W7 SP1 ani za celou noc.
    OTZ
    OTZ --- ---
    MVEK: a co si stahnout jenom ten prislusnej balicek a nainstalovat ho rucne? pak ti to nezasere celej system, da se normalne vedle toho procesu fungovat a kdyztak to shodit pres spravce uloh

    Microsoft Update Catalog
    http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4532693
    MVEK
    MVEK --- ---
    WENTOLINE: Nejméně hodinu. Ale on se zasekl celý systém. Prostě asi 4 aktualizace čekající na instalaci a tato (asi třetí v seznamu) na 74 procentech a nejde otevřít Start, správce úloh, nejde si zobrazit notifikace v liště, prostě nic. Jen si můžu zapnout Caps lock nebo hýbat myší a možná běžely hodiny.

    Provádím ještě třetí pokus, kdy jsem zatím ručně aktualizace nevynutil a pořád se po několika restartech nenabídly. Akorát jsem doinstaloval ostatní ovladače a nástroje a instaloval tentokrát rovnou s MS účtem. Uvidíme, až tam ty aktualizace pustím, jak to dopadne.
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    MVEK: a jak dlouho jsi čekal ? mám zkušenost, že se to někdy na těch 74% sekne třeba i na 15min. Poté aktualizace vždy doběhne bez chyby.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Myslel jsem si, že problémy s KB4532693 z půlky února se už vyřešily.
    Nicméně na nový počítač jsem vytořil instalační médium W10 Pro v neděli a při ručně vyvolaném prvním kolečku aktualizací po instalaci se KB4532693 zasekne v dialogu Settings / Windows Update při instalaci na 74 %, a to tak, že Windows v podstatě nejde používat (třeba odpojit USB, nebo otevřít Start, jen se hýbe myš). Tehdy jsem to vyřešil tvrdým restartem, pak aktualizace doběhy v dalším kolečku a vše se zdálo ok.

    Teď dělám ještě jednou čistou instalaci (první byla na oťukání si hardware, otestování atd.) a je to totéž, takže mi nezbyde opět nic jiného než tvrdý restart a snad se nic nerozbilo.
    MVEK
    MVEK --- ---
    PES, RATTKIN: Dodatečně díky, nastavení češtiny pro non-unicode aplikace opravdu problém s některými aplikacemi na původně anglicky nainstalovaných Win vyřešilo. Už se nemusím bát instalovat W10 rovnou v angličtině...
    JOPS
    JOPS --- ---
    COMMANDER: mne neco podobneho delala spatna RAM.
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    GURBON: procházel jsem jen Protokoly systému Windows, tam vše ok, jen pár info záznamů, žádný warning ani error, na Protokoly aplikací a služeb ještě prozkoumám a jinak začnu odebírtat ty aplikace no.
    Díky
    PES
    PES --- ---
    COMMANDER: AutoRuns a ProcessExplorer ze SysInternals jako základ (ProceXP hodit rovnou do Plánovače úloh, aby se rovnou spouštěl s max. privilegii a účtem Administrators) a podívat se (viz. AutoRuns) co všechno do Exploreru (toho lokálního, ne do IExplore) má natahané reference na moduly... navíc to tam lze i vypínat...

    A z toho Process Exploreru lze také restartovat základní proces Explorer.exe a tím zjistit, zda se pak třeba nerozběhne (tedy zda není jen nějaká "race condition" při spouštění)...
    GURBON
    GURBON --- ---
    COMMANDER: hmm takze to zprasila nejaka ta aplikace, nema neco z toho ikonku vedle hodin?
    Jinak bych to asi zkousel postupne odinstalovavat nez bych nasel ktera aplikace to dela. Pokud nejaka ikonku u hodin ma, zacal bych s ni.

    V logu ve sprave PC nic neni?
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    GURBON: jj, taky
    GURBON
    GURBON --- ---
    COMMANDER: jinej profil to dela taky?
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    Nenapadne někoho řešení?
    Konfigurace:
    Windows 10 Pro x64, zakoupené, aktivované
    starší notebook Dell Latitude E-series
    Po instalaci a aktualizacích (na verzi 1909) vše ok. Nainstaloval jsem aplikace, vše nastavil jak jsem chtěl.
    Nyní mi ale (z ničeho nic?) nefunguje hlavní panel, při najetí myši se jen točí kolečko, neotevře se ani průzkumník (Tento počítač). Když si otevřu přes správce úloh (po Ctrl+Alt+Del) jakýkoli nástroj, dostu se kam potřebuji, ale hlavní panel i cokoli z plochy nereaguje.
    Zkoušel jsem:
    DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
    restart průzkumníka
    přes instalaci odinstalovat oba typy posledeních aktualizací
    pak ještě nějaké další finty, co poradil google ale nepamatuji si přesně.
    Tovární nastavení systém beru až jako posledn í možnost, protože ty ninstalace a nastavení celkem, trvaly.
    Díky
    MVEK
    MVEK --- ---
    Díky, v podstatě jsem toto očekával.
    PES
    PES --- ---
    Na Blocksolute už to není (bylo to 10 let staré), ale pro zajímavost (ne jako návod!) jak to kdysi s slmgr /rearm fungovalo:

    Reset Windows 7 Rearm count and run indefinitely without crack



    Rearm extends your Windows 7 activation and runs a countdown of 30 days. In this period, you need to activate it (which is generally cracked). Well, you can reset your Rearm count and run Windows 7 forever without cracking it actually. The process is not very complicated but requires little patience.



    Many users may have left stranded after last Windows 7 update WAT – KB971033 for fighting against cracks and illegal activations. But using this trick by MDL Forum, you will be able to reset rearm count to infinity and use Windows 7 original forever without crack and downloading all Windows updated calmly.

    Now let’s start: First, open Start and in the search field type services. On the opening of new window, find “Software Protection“, Right click on it and Stop.



    Now Let’s go to C:\Windows\ServiceProfiles\NetworkService\AppData\ Roaming\Microsoft\SoftwareProtectionPlatform Right click file tokens.dat, We select Cut and paste it to your Desktop.

    After doing this too, Go to C: Windows\System32. At this point we look for two hidden files, which by extension will have. C7483456-A289-439d-8115-601632D005A0. Once found, move them to your desktop. If you can not view them, you set the Show Hidden Files from Folder Options.

    Now we return to the first step, in which I asked you to open Services After searching Start it. At this point keep the window open and in the meantime start the Command Prompt as Administrator and enter the command slmgr / dlv. Now back to the screen that you left open, head back to Software Protection and Start.



    But now let’s concentrate on the three files that we pasted on the desktop. Replace them in their original positions, overwrite token.dat in C:\Windows\ServiceProfiles\NetworkService\AppData\ Roaming\Microsoft\SoftwareProtectionPlatform

    the other 2 are placed in C:\WindowsSystem32.

    Now, we are performing another important step of entering product keys for rearming. Open the Command Prompt as administrator like we always did. Run “slmgr /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX” replacing X marks with your default product key. Keys are as follows:

    Ultimate – D4F6K-QK3RD-TMVMJ-BBMRX-3MBMV

    Professional – HYF8J-CVRMY-CM74G-RPHKF-PW487

    Home Premium – RHPQ2-RMFJH-74XYM-BH4JX-XM76F

    Home Basic – YGFVB-QTFXQ-3H233-PTWTJ-YRYRV

    Starter – 7Q28W-FT9PC-CMMYT-WHMY2-89M6G



    The most important part was done, we can now reboot the pc. After turning on your computer, you can check whether the command was executed, then open the command prompt and type slmgr / dlv to check if the meter is actually restarted.
    PES
    PES --- ---
    MVEK: Cca minimálně 30 dní to poběží i bez S/N a aktivace (navíc u W7 to Rearn až 3x prodlouží a to snad zůstalo funkční i na Win10 - navíc pro úplné hackery kdysi šlo, muselo se tedy offline a z jiného live systému - ty položky pro Rearm zálohovat a obnovovat, takže svým způsobem šel udělat de-facto "perpetual Rearm" - na testy dobré...)
    OTZ
    OTZ --- ---
    MVEK: klidne je tam hod, pobezi i bez aktivace, akorat budou otravovat. ta licence je samozrejme prenositelna, v momente kdy online aktivujes Windows na novem stroji, na tom starem se pri stavu online deaktivuji. pokud zustane stary stroj offline, aktivacni sluzba si toho nevsimne, nema jak.

    na aktivacni tel. lince je robot, nevim jestli je to totez cislo co pises, kazdopadne funguje i o vikendu nebo treba ve 3 rano :)

    s jazykem bych si taky hlavu nedelal
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ano, chystám se zavolat i na jediný nabízený zdroj informací - linku 800 900 775, ale tam nevím, jestli mi o víkendu poradí... A v neděli potřebuji na nový počítač hodit Win, abych zjistil, jestli funguje správně.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Když jsme u licencí:
    1) Nemůžu najít na MS webu, jestli jimi nabízené licence jsou přenositelné, tedy jen pro jeden počítač, ale je možné z jednoho je odstranit a dát na nový. Ale jelikož tam Pro verze stojí 7 tisíc, což odpovídá 7 Ultimate, tak snad jo:-).

    2) Na české verzi MS webu lze koupit anglické nebo české Win. Není to jedno? Přece W10 umožňují přepnutí, ne? Jen mě zaráží, že u anglické verze Home mají, že je vyprodáno. Přitom jde o licence ke stažení.

    3) Zkusil si už někdo, jestli krabicová verze 7 (Ultimate) upgradovaná zdarma na W10 Pro skutečně zůstala krabicovou, a tedy nyní bych ji mohl nainstalovat na nový stroj, jestliže na starý si nový majitel třeba koupí i OEM DVD Home verze nebo jinou?

    4) Jelikož během instalace nového stroje můžu potřebovat pár dnů až týdnů pustit i starý, jak to funguje? Můžu na novém jet nějakou dobu v neaktivovaných Win a aktivovat je, až starý počítač a instalaci přestanu používat? Nebo když nový aktivuji, starý mi to v krátké době deaktivuje a bude chvíli fungovat jako neaktivní?

    XSOFT
    XSOFT --- ---
    Odpovedi na dotaz tu jsou 4. Tim bych to uzavrel.
    Dalsi otazku prosim :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BIO23: zkusil bych vietnamskou vecerku :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam