• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    GURBON: jojo, v biosu jsem byl. Je tam jen možnost napájení při vypnutí...ale z pohledu toho, jestli chceš nabíjet třeba mobil. A je to povolené, pokud by to na to mělo nějaký vliv.

    Jojo, to je dobrej nápad, nastavím, aby se na adaptéru nevypínal.
    GURBON
    GURBON --- ---
    CHOTOUCHOVAK: pokud to má nějakej Bios, mohlo by tam k tomu bejt nastavení. Pokud ne, vypnout spánek a nechat jen usinat obrazovku.
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    Ahoj řeším teď ještě, že se tablet s win 10 přestane nabíjet, po uspání. To znamená, že pokud na něm něco dělám a je v nabíječce, normálně se nabíjí. Pokud přestanu a přejde automaticky do režimu spánku (např. po 10 minutách), nabíjení přestane. Pokud vytáhnu konektor a znovu zapojím, opět se nabíjí, dokud je zapnutý. Byla by nějaká rada? Díky
    KOC256
    KOC256 --- ---
    THEODORT: Juknu az budu doma zase. Nic specialniho tam nemam. Zadna dev stanice, zadny LAB...
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    KOC256: ramcove:
    zkusit co na to rika disk cleanup pod adminem (nabidne ti tech 20GB k uvolneni?)
    kouknout do Computer Management/Event Log/Application and Service Logs/ Microsoft/Windows Defender - zde proverit velikost logu

    cim by to mohlo byt.. netusim.. nejaky spesl upravy oproti beznym instalacim? nebezi tam nejaky spesl sluzby?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    KOC256: divny, mam tam 73 souboru po 1-2KB
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Jo a ty soubory mají od 27,24 MB až po pár B. Je jich tam necelých 1200.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    THEODORT:
    Tak jsem se zpětně na to podíval jak to vypadá dneska...

    Aktuálně znovu 20 GB.

    Cesta:
    c:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Store\

    Obsah viz screen...

    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    Tak na tabletu Miracast nemám k dispozici, přitom podle specifikací by ho měl podporovat. Je nějaká šance, že to rozjedu nebo mám rovnou zkusit ten spacedesk?
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    THEODORT: jojo, jsem googlil, ale pokud by bylo neco funkcniho primo ve win, radeji vyzkousim nejdriv to a teprv pak budu zkouset dalsi moznosti. Kazdopadne dekuju. Mate s tim nejaky vlastni zkusenosti? Je to v praxi opravdu pouzitelny?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    CHOTOUCHOVAK: spacedesk
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    SCHUNA: hele to bude asi ono, vyzkouším....díky moc!
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Mozno Miracast?


    Screen Mirroring on Windows 10: How to Turn Your PC Into a Wireless Display | Laptop Mag
    https://www.laptopmag.com/amp/articles/turn-windows-10-pc-into-wirelss-display
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    Ahoj, jde nějakým způsobem spojit dvě zařízení s windows 10 tak, aby jedno z nich suplovalo monitor a mohl si na něm nastavit rozšířenou plochu? Jedná se ntb hp, kterým bych pracoval a vedle bych měl tablet hp envy. Dkyby bylo potřeba, blíž specifikovat, doplním. Teď jen, jestli je to vůbec reálné. Třeba do TV jdce plocha jednoduše streamovat, tak mě napadlo, jestli to šlo nějak i v rámci windows. Díky moc
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MVEK: no ale ten nastroj 3 strany ti ty updaty potaha treba na flash disk a pak to muzes instalovat klidne rucne zvlast. udela na to .bat kterym to pustis.
    MVEK
    MVEK --- ---
    RAINBOF: Jo, to je ten nástroj třetí strany, které se snažím minimalizovat, když to jde.

    Nicméně já měl updaty za půlhodinu:-). Výhoda W10 je, že si stáhnu media creation tool a v něm chybělo jen asi 5 aktualizací, problémem byla ta jedna únorová. A tu by mohlo vyřešit ruční stažení, abych ji měl víc pod kontrolou.


    PRAASHEK: No, jak říkám, v obou případech zatuhl celý systém. Kdyby se zasekla instalace, tak bych tomu věřil víc.

    Nicméně napotřetí to prošlo, ale možná to je tím, že jsem uprostřed instalace pozastavil stahování aktualizací na 7 dní, dal restart, sice to trvalo taky asi půlhodinu, než se provedl, ale pak už vše doběhlo rychle.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    WENTOLINE:
    MVEK: z posledních třech čistých instalací win 10 si pamatuju, že se mi to vždycky u jednoho updatování seklo tak možná i na dvě hodiny, ale pak to dojelo. nevim, jestli to byl vždycky ten samý update, ale jevil podobné známky (tuším stejné procento, na kterém se to seklo).
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MVEK: stahni si wsus offline a mas updaty natahane za 2h
    PES
    PES --- ---
    MVEK: Na Win7 SP1 to chce mít stažený ten kumulativní balík záplat (de-facto jakoby SP2) a také plnou instalaci IE11 (i s těmi několika KB, které to potřebuje pro instalaci)... Jinak to trvá věčnost a zabere věčnost (instalace stovek KB)...
    MVEK
    MVEK --- ---
    OTZ: Díky, to je zajímavé, měl jsem za to, že tahle možnost už dávno bez nástrojů třetích stran nebo serveru a domény neexistuje. Aspoň v prvním roce W10 jsem nenašel takovou možnost, když tehdy nešlo vyhledat
    aktualizace na čisté W7 SP1 ani za celou noc.
    OTZ
    OTZ --- ---
    MVEK: a co si stahnout jenom ten prislusnej balicek a nainstalovat ho rucne? pak ti to nezasere celej system, da se normalne vedle toho procesu fungovat a kdyztak to shodit pres spravce uloh

    Microsoft Update Catalog
    http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4532693
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam