• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    THEODORT:
    RAINBOF: a btw jen byly onenote presunuty z baliku MS office do Windows store a jsou tam zdarma
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RAINBOF: za me byl one note takovej hokus pokus, nedotazenej bastl s nulovou moznosti to rozumne exportovat, proto pouzivam tasklist a davam si tam prilohy - tu mindmap, tu kus kodu, tu concept.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Ja ale nechci zadny todo. One note neni todo je to osobni wikina s free form zpusobem zapisu
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    THEODORT:
    XSOFT:
    btw, nove je treba spojit wunderlist ucet s MS accountem a nasledne jet MS ToDo appku z MS uctu, import je trivialni
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    XSOFT: dyt to tam mas napsany
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    RAINBOF: Taky se rad priucim. Evernote byl cool, dokud to "upgradama" totalne neznefunkcnili. Par lidi jede na Google Keepu (mobil, web, .. ale cloud).
    Jako wiki to umi (rozjet si ji u sebe, ale musis udrzovat).
    Blby textaky/adresare a sync pres cokoliv budes chtit maka taky.

    THEODORT: Ten uz taky zrusi. ("Wunderlist přestane být dostupný 6. května 2020")
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RAINBOF: ja jel vzdycky Wunderlist (ten shrabnul MS a ted se to integruje s windows Tasks - dobra volba imho alebrz je vyvoj od nekoho jinyho nez MS) - ukolnicek

    a na roztahanejsi veci Freemind(mindmaps) nebo Concepts(skicy a texty)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    cau, hledam nahradu za onenote

    Uz jsem projel snad vsechno na alternative.to a podobnych bud je to placenej cloud nebo program z toku 2008 pro jiny ucely. Take jsem nasel zminku na onenote.com ze je zdarma ale duvod proc jsem nenasel.

    nechci evernote ani zadnou cloud vec, sync s cimkoliv nepotrebuju, ale staci mi hledani, dokumenty a moznost psat odkudkoliv cokoliv. malovani je cool ale neni nutne. Nerad bych byl nucet si takovou vec napsat. (protoze to pak budu muset udrzovat)
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Jen kdybys to pak někam kopíroval, tak si pohlídej, aby se ti tyto hodnoty nezměnily.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    GRASSROOT: Stáhni si Atribute changer https://www.petges.lu/ , nebo cokoliv jinýho, čím můžeš měnit vlastnosti složky - čas vytvoření, (čas modifikace), pak si u každé složky změn čas vytvoření/modifikace na ten čas, kdy se akce koná a nech to podle jednoho z toho pak řadit, ani nemusíš mít pak to datum v názvu, protože to budeš mít vedle ve slopečku...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GRASSROOT: Zapomen. :)

    Dej si tam pomlcky a bude ti to logicky fungovat rok-mesic-den

    Pokud je to jednociferne, tak s nulou. 2020-03-28 treba.
    PES
    PES --- ---
    GRASSROOT: Tak si rychle zvyknout :-)

    Prostě RRRRMMDD nebo RRRR-MM-DD na začátku názvu je prakticky jediný způsob
    GRASSROOT
    GRASSROOT --- ---
    Dík za reakci, napadlo mě to taky že by to bylo nejjednodušší, ale nejsem na tenhle anglickej formát moc zvyklej a bojim se, že bych si mohl někdy splést měsíc se dnem třeba když budu v rychlosti něco dělat... Náš klasickej formát datumu by byl nejlepší, ale je otázka zda je to v reálu nějak řaditelný, nebo na to můžu zapomenout :-P
    JIMX
    JIMX --- ---
    GRASSROOT: používat anglický formát zápisu, tj. yyyy-mm-dd
    MICKK
    MICKK --- ---
    GRASSROOT: rok, měsíc, den?
    GRASSROOT
    GRASSROOT --- ---
    Ahoj, neporadil by mi někdo prosím, jak by se daly seřadit složky ve Win 10 tak, aby se řadily vzestupně podle data v názvu, tzn tak, jak to jde v kalendáři? Jde o podklady ke kulturnim akcím, kde chci mít v názvu datum konání + pořadí tý akce v danej den + název slovy.

    Když řadim podle názvu, jde to pochopitelně podle prvního čísla bez ohledu na měsíce a jiný řazení jsem pochopil že už pracuje s jinými parametry (datum změny, velikost...) než je název.

    Není tady nejaká chytrá hlava, kterou by napadlo co s tím a v jakym formátu to třeba psát aby názvy šly chronologicky podle těch datumů?

    Díky moc :)

    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    RAINBOF: je to všechno originál, tejden starý, takže i instalace nová.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CHOTOUCHOVAK: nabijecka/baterka je origo?
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    GURBON: jojo, v biosu jsem byl. Je tam jen možnost napájení při vypnutí...ale z pohledu toho, jestli chceš nabíjet třeba mobil. A je to povolené, pokud by to na to mělo nějaký vliv.

    Jojo, to je dobrej nápad, nastavím, aby se na adaptéru nevypínal.
    GURBON
    GURBON --- ---
    CHOTOUCHOVAK: pokud to má nějakej Bios, mohlo by tam k tomu bejt nastavení. Pokud ne, vypnout spánek a nechat jen usinat obrazovku.
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    Ahoj řeším teď ještě, že se tablet s win 10 přestane nabíjet, po uspání. To znamená, že pokud na něm něco dělám a je v nabíječce, normálně se nabíjí. Pokud přestanu a přejde automaticky do režimu spánku (např. po 10 minutách), nabíjení přestane. Pokud vytáhnu konektor a znovu zapojím, opět se nabíjí, dokud je zapnutý. Byla by nějaká rada? Díky
    KOC256
    KOC256 --- ---
    THEODORT: Juknu az budu doma zase. Nic specialniho tam nemam. Zadna dev stanice, zadny LAB...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam