• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    CYBI
    CYBI --- ---
    Zdar, jak pls řešíte vypnutí samovolných restartů po aktualizacích?

    Funguje https://winaero.com/...-to-prevent-windows-10-from-automatically-rebooting-for-update-installations/ ?

    Mám Win10Pro, build 1909.

    Dík
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOC256: už sem na to přišel, je nutné ji přidat přes Synology Assistant, google nakonec přeci jen pomohl.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    Neda se ve windows zvolit pridani sitove tiskarny? Tam to nejak bylo tusim. Ted nemam windows k dispozici.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, muzu poprosit o radu? Mam Synology DiskStation DS218j. Do něj sem připojil tiskárnu Canon MP190.
    V Synology nastavení tu tiskárnu vidím. Ale vůbec nevím, jak si jí přidám ve Windows 10, abych na ní mohl posílat tisk :) když dam Add Printer tak operační systém hledá, ale žádnou tiskárnu nenajde.
    tušíte? dík moc

    nastavení toho synology mám takové:

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    THEODORT: ty na store jsou bullshit a jsou jiny.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    THEODORT:
    RAINBOF: a btw jen byly onenote presunuty z baliku MS office do Windows store a jsou tam zdarma
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RAINBOF: za me byl one note takovej hokus pokus, nedotazenej bastl s nulovou moznosti to rozumne exportovat, proto pouzivam tasklist a davam si tam prilohy - tu mindmap, tu kus kodu, tu concept.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Ja ale nechci zadny todo. One note neni todo je to osobni wikina s free form zpusobem zapisu
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    THEODORT:
    XSOFT:
    btw, nove je treba spojit wunderlist ucet s MS accountem a nasledne jet MS ToDo appku z MS uctu, import je trivialni
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    XSOFT: dyt to tam mas napsany
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    RAINBOF: Taky se rad priucim. Evernote byl cool, dokud to "upgradama" totalne neznefunkcnili. Par lidi jede na Google Keepu (mobil, web, .. ale cloud).
    Jako wiki to umi (rozjet si ji u sebe, ale musis udrzovat).
    Blby textaky/adresare a sync pres cokoliv budes chtit maka taky.

    THEODORT: Ten uz taky zrusi. ("Wunderlist přestane být dostupný 6. května 2020")
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RAINBOF: ja jel vzdycky Wunderlist (ten shrabnul MS a ted se to integruje s windows Tasks - dobra volba imho alebrz je vyvoj od nekoho jinyho nez MS) - ukolnicek

    a na roztahanejsi veci Freemind(mindmaps) nebo Concepts(skicy a texty)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    cau, hledam nahradu za onenote

    Uz jsem projel snad vsechno na alternative.to a podobnych bud je to placenej cloud nebo program z toku 2008 pro jiny ucely. Take jsem nasel zminku na onenote.com ze je zdarma ale duvod proc jsem nenasel.

    nechci evernote ani zadnou cloud vec, sync s cimkoliv nepotrebuju, ale staci mi hledani, dokumenty a moznost psat odkudkoliv cokoliv. malovani je cool ale neni nutne. Nerad bych byl nucet si takovou vec napsat. (protoze to pak budu muset udrzovat)
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Jen kdybys to pak někam kopíroval, tak si pohlídej, aby se ti tyto hodnoty nezměnily.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    GRASSROOT: Stáhni si Atribute changer https://www.petges.lu/ , nebo cokoliv jinýho, čím můžeš měnit vlastnosti složky - čas vytvoření, (čas modifikace), pak si u každé složky změn čas vytvoření/modifikace na ten čas, kdy se akce koná a nech to podle jednoho z toho pak řadit, ani nemusíš mít pak to datum v názvu, protože to budeš mít vedle ve slopečku...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GRASSROOT: Zapomen. :)

    Dej si tam pomlcky a bude ti to logicky fungovat rok-mesic-den

    Pokud je to jednociferne, tak s nulou. 2020-03-28 treba.
    PES
    PES --- ---
    GRASSROOT: Tak si rychle zvyknout :-)

    Prostě RRRRMMDD nebo RRRR-MM-DD na začátku názvu je prakticky jediný způsob
    GRASSROOT
    GRASSROOT --- ---
    Dík za reakci, napadlo mě to taky že by to bylo nejjednodušší, ale nejsem na tenhle anglickej formát moc zvyklej a bojim se, že bych si mohl někdy splést měsíc se dnem třeba když budu v rychlosti něco dělat... Náš klasickej formát datumu by byl nejlepší, ale je otázka zda je to v reálu nějak řaditelný, nebo na to můžu zapomenout :-P
    JIMX
    JIMX --- ---
    GRASSROOT: používat anglický formát zápisu, tj. yyyy-mm-dd
    MICKK
    MICKK --- ---
    GRASSROOT: rok, měsíc, den?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam