• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MVEK: Normálně to jde přehodit dole v panelu, případně postaru jak píše kolega



    MVEK
    MVEK --- ---
    Přehlížím něco, nebo ve Win10 na rozdíl od 7 nejde nastavit výchozí zvukové zařízení?
    Mám sice televizi přes HDMI připojenou pořád, ale když na ni rozšířím plochu, tak se mi velmi často (nepřišel jsem na to, proč někdy ne) přepne výstup zvuku do HDMI namísto jinak používaného SPDIF ze zvukovky.
    Ve starších Windows imho bylo ve starém dialogu možné nastavit výchozí zařízení, ale to je v desítkách nahrazeno moderní obrazovkou nastavení a tam to nevidím, ani nevidím možnost, kam se dál prokliknout.

    Nakonec jsem otravnost vyřešil tak, že jsem televizi zakázal (checkbox Disable v detailu zařízení) a je snad klid.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    LACIF: Nejjednodušší budeš mít asi jedno spárovat s počítačem, druhý s mobilem a pustit si po webu stejnej zdroj.. Rozchodit dvě zařízení z jednoho PC bude hodně složitý.
    LACIF
    LACIF --- ---
    ZBYNEK: Urcite neumi:) nechci jit cestou pres stereomix. Ty speakery nemusi byt vubec synchro - jedem system je v baraku a druhej na zahrade anavzajem se nerusej-proste na zahrade neslysis ten zevnitr a naopak.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    LACIF: Nejdřív si ověř, že to ty BT speakery umí... Pak si proklikej třeba tohle: https://www.wikihow.com/Connect-Two-Bluetooth-Speakers-on-PC-or-Mac
    LACIF
    LACIF --- ---
    Zdravim, poradil by mi nekdo pls co mozna nejjednodussi SW cestu, jkak posilat zvuk z win10 do dvou bluetooth zařízení?Dixx
    CYBI
    CYBI --- ---
    PES:
    XSOFT:

    Diky!
    SEDELAVLOKALE
    SEDELAVLOKALE --- ---
    Ahoj, věděli byste, jak spárovat přes bluetooth windows 7 a JBL xtreme 2? Zařízení mi to našlo, ale pořád to hlásí že "Je třeba vyřešit potíže", jenže ovladače k tomu neexistují a w7 si s tím nedokáže poradit .. prostě to po mě chce ovladače a jinak čus. Všechna ostatní zařízení doma se spárovala jako by se nechumelilo. Jediná pogůglená rada, co mi alespoň částečně pomohla je, že to prostě nejde a je potřeba se s tím smířit :D

    Neměli byste ale přeci jen někdo nějakou lepší radu? Díky.
    MA747
    MA747 --- ---
    PETER_PAN: snad pomůže...
    Is it possible to access the Windows event log if the system is unbootable? - Super User
    https://superuser.com/.../is-it-possible-to-access-the-windows-event-log-if-the-system-is-unbootable
    How to extract windows event logs from a hard disk forensic image? - Information Security Stack Exchange
    https://security.stackexchange.com/...-to-extract-windows-event-logs-from-a-hard-disk-forensic-image
    gratis - Tool to view .evtx Windows event log files - Software Recommendations Stack Exchange
    https://softwarerecs.stackexchange.com/questions/35953/tool-to-view-evtx-windows-event-log-files
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ALL: Zdravim. Mam dotaz.

    Mam patrne HW problem s PC. WIN7, do 20sec po log-inu modra smrt. Potreboval bych si procist logy, k tomu se vetsinou nedoklikam.

    Pripojit systemove SSD jinam a z neho windows log soubor(y) nacist. Jak to udelat?
    MA747
    MA747 --- ---
    Zdravím. Rozjel jsem si ve VirtualBoxu W7 a 8.1. Jedná se o klony běžících strojů, jeden z nich je používaný, druhý asi už nebude. Slouží mi de-facto jen jako záloha dat a nastavení, jejich provoz odhaduji v minutách měsíčně. Potřebuji "vyřešit" jejich aktivaci - windows zjistily změnu v HW. Dokázal by mě někdo pls navést? A nebo z ebay koupit aktivační klíč? Díky.
    DRZEEF
    DRZEEF --- ---
    je tohle relevantni ze je antivirus po aktualizaci vypnuty nebo jen ve zvlastnim pripade ?

    Microsoft vydal aktualizaci s kuriózní chybou. Může vás vyjít draho - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...oft-chyba-aktualizace-windows-defender-antivirus.A200416_210859_software_nyv


    nechce se mi to projizdet a zjistovat zda to mam v systemu vypnuty defender
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Jestli jste někdo po updatu kb4549951 zaznamenali nefunkční/vypnutej Defender, tak na různý skeny se vyserte, odpověď je tady:
    Windows 10's Defender fails with threat service has stopped error
    https://www.windowslatest.com/2020/04/16/windows-defender-bug-causes-threat-service-has-stopped/
    PES
    PES --- ---
    CYBI: Mělo by stále fungovat... mělo by tam být nastaveno

    HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU
    AuOptions = REG_DWORD = 4 (0x4) nastavování typů restartů jde jen s hodnotou 4 (*)
    NoAutoRebootWithLoggedOnUsers = REG_DWORD = 1 (0x1)

    (*) ostatní hodnoty AuOptions
    2 = upozornit před stažením a před instalací aktualizací
    3 = automaticky stáhnout a upozornit před instalací
    4 = automaticky stáhnout a naplánovat instalaci
    5 = povolit nastavení těhto voleb od lokálního admina


    GPEDIT.MSC (Local Group Policy) ještě zná nastavení pod
    Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Update
    = Turn off auto-restart for updates during active hours : YES

    Přes Policy se nastavuje také v
    HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate
    ActiveHoursStart = REG_DWORD = 0 (0x00)
    ActiveHoursEnd = REG_DWORD = 23 (0x17) popř. možná i 24 (0x18)
    SetActiveHours = REG_DWORD = 1 (0x1)


    A ještě se hodí nastavit (musí se přes RegEdit neb z dialogu to nedovolí více než 18 hodin času), i když na to systém může hodit bobek, tak se zdá, že pak neobtěžuje

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings
    ActiveHoursStart = REG_DWORD = 0 (0x00)
    ActiveHoursEnd = REG_DWORD = 23 (0x17) popř. možná i 24 (0x18)
    IsActiveHoursEnabled = REG_DWORD = 1 (0x1)

    pak je tam ještě položka

    DeferUpgrade = REG_DWORD = 0 (0x0) co se dá nastavit na 1
    CYBI
    CYBI --- ---
    Zdar, jak pls řešíte vypnutí samovolných restartů po aktualizacích?

    Funguje https://winaero.com/...-to-prevent-windows-10-from-automatically-rebooting-for-update-installations/ ?

    Mám Win10Pro, build 1909.

    Dík
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOC256: už sem na to přišel, je nutné ji přidat přes Synology Assistant, google nakonec přeci jen pomohl.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    Neda se ve windows zvolit pridani sitove tiskarny? Tam to nejak bylo tusim. Ted nemam windows k dispozici.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, muzu poprosit o radu? Mam Synology DiskStation DS218j. Do něj sem připojil tiskárnu Canon MP190.
    V Synology nastavení tu tiskárnu vidím. Ale vůbec nevím, jak si jí přidám ve Windows 10, abych na ní mohl posílat tisk :) když dam Add Printer tak operační systém hledá, ale žádnou tiskárnu nenajde.
    tušíte? dík moc

    nastavení toho synology mám takové:

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    THEODORT: ty na store jsou bullshit a jsou jiny.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    THEODORT:
    RAINBOF: a btw jen byly onenote presunuty z baliku MS office do Windows store a jsou tam zdarma
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam