• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    GURBON
    GURBON --- ---
    OMNISLASH: tenhle ti to taky neukaze? https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/process-explorer
    Jinak neco podobnyho se mi nedavno delo na jednom serveru a podle logu jsem dohledal ze to pacha SQL presto, ze v manazeru to videt nebylo. Pomohlo updatovat SQL.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    existuje ve windows nejaky zpusob, jak zjistit, co vyuziva pamet? 27GB vyuzite pameti, procesy pomalu zacinaji kolabovat na nedostatek, ale kdyz si otevru libovolne manazery aplikaci, tasku a sluzeb a poscitam libovolne sloupce, da mi to treba 7-9GB :) ma windows nejaky prehled vyuziti pametovych prostredku, ktery by nepusobil dojmem, ze nema absolutne predstavu, co se mu tam deje?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NIGHTHUNTER: hlavně asi tvůj poskytovatel, nebo ty. na IPv6 funguje třeba od Google 100% všechno
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    RATTKIN: ohledně IPv6 - ano, i náš místní poskytoval WiFi hrdě podporuje IPv6 a chlubí se tím, že má pro každého klienta k dispozici i režim Dual Stack, který zajišťuje také prostup mezi oběma protokoly, ale když jsem to před pár měsíci zkoušel, tak jsem narazil postupně na tolik problémů, že jsem to zase zpátky zakázal a zůstal u IPv4. Ne, že by něco vyloženě nefungovalo, ale třeba Steam viděl aktualizaci hry, začal ji stahovat, jenže pak rychlost 0 kB/s, některé online hry se nedokázaly připojit k některým serverům a podobné drobnosti i u velkých molochů typu Twitch, Google Drive... takže přínos nulový, zato problémy se objevovaly. Jasně, pro běžnou práci je to bez problémů, ale na přechod celé domácnosti to ještě není (a to máme všechna zařízení moderní a aktuální - PC a notebooky s Win 10, Androidy 9 a 10, iPady a iPhony aktuální...). Prostě dokud IPv6 nepoužívá většina světa, tak vývojáři nejsou nuceni mít všechno otestované a plně funkční i s IPv6.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    nechápu to vypnutí firewallu, navíc jde řídit přes krutopřísné politiky GPO

    vypnout ipv6 je taky dneska docela fail, to se doporučovalo před 10 lety, dneska už snad každý větší ISP dělá nativní ipv6
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    TAJSO: proto bývá BIOS zaheslovaný a bootování z flash disků a všeho ostatního zakázané - navíc UEFI a SecureBoot atd...
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    RATTKIN: nechtel jsem bejt rejpal ale kdyz povypinam firewally na stanicich tak tim krasne otevru vrata pro utok zevnitr. Nabootovat jednu ze stanic z flash disku/cdcka/vlastniho disku - mam totoznou mac adresu a tudiz jsem validni pro filtry na switchich a zaroven nejsem pod gpo. Pak uz jenom spravnej built in ucet treba nebo remote registy odemknout/resnout heslo pro lokalniho admina. Chci z tech pocitacu dolovat data, nebo nejak skodit? moznosti je spousta
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    COMMANDER: mezi počítači se jde přes router? žádný dva počítače na sebe nevidí přímo?
    fileservery jsou v DMZ?
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    MICKK: 802.1x máme, IPsec uživatelé nepoužívají. Když chce pracovat vzdáleně, použije vyhrazený terminál server, kde má vše potřebné (Outlook, aplikace, Dokumenty...). Přístup na server přes certifikát na čipové kartě.
    MICKK
    MICKK --- ---
    COMMANDER: 802.1x máte? A bez FW nefunguje IPsec IMHO
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    RATTKIN: když je uživatelská VLAN striktně nastavena filtrováním provozu v rámci routeru (MikroTik), činnosti ve Windows krotí přísné GPO politiky a internet hlídá a uživatele omezuje firemní proxy, kde je ten největší problém?
    Samozřejmě nic není ideální, ale info uvítám..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    COMMANDER: btw to že je firewall na routeru neznamená že se může vypnout firewall na počítačích.
    KOZZINA
    KOZZINA --- ---
    COMMANDER: tady sem neco nasel, ale je to k Win7 ... ale v principu to bude asi stejne i pro Win10.

    Windows 7 Network Awareness: How Windows knows it has an internet connection « Super User Blog
    https://blog.superuser.com/2011/05/16/windows-7-network-awareness/

    Btw v praci sem resil neco podobneho, pomohlo vypnuti ipv6 protokolu na adapterech na stanicich, ktere tu stejne nepouzivame.
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    Ahoj,
    možná podivný dotaz, a možná je to spíš GPO, ale:
    v doméně pod Windows Server 2016 a stanicemi s Windows 10 Pro se nahodile a jen u některých stanic objevuje výstraha "Připojení k internetu není k dispozici" a v tray liště je u ikony síťového připojení onen vykřičník ve žlutém trojúhelníku.
    Internet ale funguje, Windows firewall vypnutý, řešen centrálně na routeru.
    Četnost problému tak 15 PC ze 300.

    Napadá někoho něco, případně jak Windows zjišťuje, zdali má přístup k internetu (jakou třeba čekuje adresu atd.)

    Díky
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KRYSPIN: kdybych ro potřeboval, tak bych to udělal, ale už takhle jsem nas tím strávil až moc času. Zatím je to good enough, a jinak to funguje. Image toho je, tak když tak za nějaký čas to udělám od čista. Ale rohle není řešení problémů, ale šamanismus.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    DELVIT: udělat image a zkusit čistou instalaci
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PES: bohužel nezabralo ani tohle voodoo. Zkoušel jsem ještě pár triků co mě napadlo. Ostraněnní starších ovladačů. Nejde totiž ani přidat tiskárna. Podle všeho je to zničené po nějaké aktualizaci a je to ve všech profilech a módech. Dal jsem tam nové ovladače tiskárny (zjistil jsem, že ty původní tam dělaly bordel) a taky nezbralo.

    Poslední věc na co jsem si zpomněl je verifier (drivers) a ten také nezbral.

    Takže prozatím to dávám k ledu, ale štve mě to. Bluetooth ovladače fungují, jenom nejfungují ty konfigurační a oni bluetooth zatím nepotřebují. Nefunguje přidávání nových device.
    PES
    PES --- ---
    DELVIT: Ještě žádný výsledek? Jen zvědavost...
    PES
    PES --- ---
    DELVIT: No jisté woo-doo na tohle bylo i vypnout běžící Windows natvrdo přidržením tlačítka napájení a při dalším startu to začalo fungovat...

    Ale jinak po neúspěšném pokusu o otevření bych mrkl do Event Logu a tam bude záznam co umřelo. Neco jako

    Faulting application name: ShellExperienceHost.exe, version: 10.0.10586.306, time stamp: 0x571afa7d
    Faulting module name: combase.dll, version: 10.0.10586.103, time stamp: 0x56a84cbb
    Exception code: 0xc000027b
    Fault offset: 0x00166d7e
    Faulting process id: 0x2690
    Faulting application start time: 0x01d1cbc643222740
    Faulting application path: C:\Windows\SystemApps\ShellExperienceHost_cw5n1h2txyewy\ShellExperienceHost.exe
    Faulting module path: C:\WINDOWS\system32\combase.dll
    Report Id: b4917628-a1d2-496e-94ab-cbfb529056e7
    Faulting package full name: Microsoft.Windows.ShellExperienceHost_10.0.10586.0_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy
    Faulting package-relative application ID: App
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam