• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Jak si vysvětlit nesoulad mezí těmito dvěma informacemi? (rootkit? ovladač?)

    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX: Ja na to taky prichazel pul roku. Doba byl na prd a v praci fungoval. Az na drobnosti byl stejny a pak jsem na to prisel :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256: jsem myslel, ze to je totez, jako to z webu ... no hlavně, ze snad uz dobrý ted ...

    ... i kdyz jsem zbytečně kupoval novej router za litr no ... i kdyz ten starej mohl v klidu dal slouzit :-)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    KOZZINA: Napiš pak jak jsi pochodil, já u nás potkal počítač, na kterým přesně tohle začal dělat cmd.exe.. ¯\_(ツ)_/¯
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    Skype z MS STORE je sračka. trpěla mnoha neduhy. Určitě nepoužívat!
    JIMX
    JIMX --- ---
    mimochodem, mam pocit, ze totéž dela i samotna aplikace ms store :-/
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Ať žijí UWP (&spol.) app...
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX: Tak zajímavá věc ... skype z ms store to dělá ... skype nainstalovaný ze skype.com to nedělá a funguje bez problémů ...
    JOPS
    JOPS --- ---
    ANDREJKA: kdyz jsem chtel instalovat MS TEAMS na Windows 8.1, tak mi to neslo jinak, nez spustit jako spravce, jinak to furt delalo nejake picoviny
    CYBI
    CYBI --- ---
    IMOLOL: jj zkousel jsem a slape. diky
    CYBI
    CYBI --- ---
    Zdravim, nemate nekdo aktualne funkcni zpusob jak vypnout/bloknout Windows Defender?


    Diky
    PES
    PES --- ---
    ANDREJKA: Udělat image disku aktuálního stavu (aby se bylo kam vrátit snadno a rychle) a pak klidně zkusit přes ten Windows Media Creator stáhnout instalačku (hodí se na nějakou USB flash anebo si udělat a vypálit ISO na DVD, ale to už se možná na 1-vrstvé nemusí vejit???) a přes to udělat upgrade...
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    Zdravím, pokouším se na Windows 8.1 rozchodit MS Teams (free verzi). Zkouším jejich program, zkouším rozhraní na Firefoxu, rozhraní na Chromu. Funguje to velmi náhodně a nebo vůbec. Skoro nikdy nefunguje kamera, následně se zasekne i třeba pro Skype a musím komplet restartovat. Často nejde ani přijmout hovor. Nápověda na webu mě vždycky hodí na Windows 10.
    a) Nějaký nápad, jak to zprovoznit? Je to pro mě bohužel hrozně důležitý.
    b) Už mě ze zoufalství i napadlo upgradovat na Windows 10. Údajně to stále jde zdarma, ač ne tak napřímo jako kdysi. Ale fakt si nemůžu dovolit, aby mi pak při tom odešel celý počítač. Je to blbej (riskantní) nápad?
    Díky.
    JIMX
    JIMX --- ---
    aha ... tak teď jsem zjistil, že to vypadá, že se to sype jenom v momentě, kdy je spuštěnej skype ... ale doma na podobném routeru mi to nedělá :-/

    dokonce jsem v rámci pokusů zkoušel se připojit i přes wifi hotspot v android mobilu a vypadávalo to při skypu úplně stejně ...
    JIMX
    JIMX --- ---
    ... teď jsem si teda všiml, že v tý záložce porfessional je nějaký WMM a APSD, ale jelikož vůbec netuším, co to je, tak na to radši nesahám (a nechávám to nastavený tak, jak to bylo od výrobce)
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: FW routeru aktuální, APSD vůbec nevím, že by se dalo zakázat nebo povolit, QiS/WMM netuším jak nastavit ... na hromadách jiných wifin stejně nastavená síťovka funguje bez problémů ...

    nastaveno to mám takto:
    802.11d - aktivovat
    Bandwidth - 80_40_20MHz
    Bezdrátový režim - auto (zkoušel jsem nastavit IEEE 802.11a/n/ac a dělalo to totéž
    Interval blikání - 100
    Multi-Channel Concurrent - Enabled + Hotspot
    Preferred Band - 1. No preference
    Režim preambule - Long and Short Preamble
    Roaming Sensitivity Level - Low
    Wake on Magic Packet - Aktivovat
    Wake on Pattern Match - Aktivovat

    Route je nastavenej viz příloha.

    KOZZINA
    KOZZINA --- ---
    GURBON: Opravit to prave nejde, zkousel sem vse co sem nasel na netu a pomuze jen restore.


    VOJTAM: Klidne bych to odinstaloval taky, ale nadrizenej me uz tak ma za prilisneho despotu :) Postizene kompy stejne resim klasickou kalkulackou, infranview ... uzivatele stejne nic jineho z tech aplikaci nepotrebuji.
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Update FW routeru asi netřeba (má nejaktuálnější?).
    Zakázat věci typu APSD a podívat se na nějaké zrady typu rozházené nastavení QiS/WMM (a to i v detailech síťovky v počítači)...
    GURBON
    GURBON --- ---
    KOZZINA: jdou ty aplikace opravit? viz: https://www.digitalcitizen.life/how-reinstall-all-windows-10-default-apps-powershell
    Jestli jo, dal bych to do posledniho skriptu a mas po problemu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam