• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PES: presne tohle pouzivam (git), jen jsem par veci upravil .. ale je to proste cisty, registry a podobny prikazy. Zadny zahadne zkompilovany exe. Doporucuju. Plus se da spustit opakovane.
    PES
    PES --- ---
    PETER_PAN: Hodně se dá inspirovat popř. využít - upravit - doplnit podle
    https://github.com/Disassembler0/Win10-Initial-Setup-Script

    původní článek k tomu, který to popisuje, začal na
    Jak z Windows 10 udělat desktopový systém | Disassembler
    https://www.dasm.cz/clanek/jak-z-windows-10-udelat-desktopovy-system
    JIMX
    JIMX --- ---
    PETER_PAN: nainstalujes wokna, proklikas pruvodce, nainstalujes a nakopirujes aplikace, poklikas na neasociovany soubory a v dialogu vyberes, co to ma spustit ... no big deal, moc to řešíš :-) ... mazat tech par predinstalovanych apek je blbost, po dalsi aktualizaci je tam budes mit zase a usetris max par MB ... :-)
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ALL: Zdravim. Ceka me na 3 pocitacich prechod z WIN7 na WIN10. Jeden z tech PC potrebuju mit fakt dobre nakofigurovany. Je nejaky doporucenihodny web kde by se tim zabyvali fakt dopodrobna. Potrebuju vsechno. Vysekat ruzne ty predinstalovane aplikace, povypinat sledovani/odesilani, poresit si asociace k programum ktere nejsou instaloavane (portable, nebo ruzny pythoni), poresit si co bude pri spusteni atp.
    Ve WIN7 to uz mam za ty roky vcelku poresene, ale ve WIN10 to teprve zacinam resit. Navic spousta veci se meni s verzema.
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    Nevite nekdo, da se nekde z MS stahnout instalace Windows 10 s tim may 2020 update ? (profi verze, SN mam).....
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Jak si vysvětlit nesoulad mezí těmito dvěma informacemi? (rootkit? ovladač?)

    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX: Ja na to taky prichazel pul roku. Doba byl na prd a v praci fungoval. Az na drobnosti byl stejny a pak jsem na to prisel :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256: jsem myslel, ze to je totez, jako to z webu ... no hlavně, ze snad uz dobrý ted ...

    ... i kdyz jsem zbytečně kupoval novej router za litr no ... i kdyz ten starej mohl v klidu dal slouzit :-)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    KOZZINA: Napiš pak jak jsi pochodil, já u nás potkal počítač, na kterým přesně tohle začal dělat cmd.exe.. ¯\_(ツ)_/¯
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    Skype z MS STORE je sračka. trpěla mnoha neduhy. Určitě nepoužívat!
    JIMX
    JIMX --- ---
    mimochodem, mam pocit, ze totéž dela i samotna aplikace ms store :-/
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Ať žijí UWP (&spol.) app...
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX: Tak zajímavá věc ... skype z ms store to dělá ... skype nainstalovaný ze skype.com to nedělá a funguje bez problémů ...
    JOPS
    JOPS --- ---
    ANDREJKA: kdyz jsem chtel instalovat MS TEAMS na Windows 8.1, tak mi to neslo jinak, nez spustit jako spravce, jinak to furt delalo nejake picoviny
    CYBI
    CYBI --- ---
    IMOLOL: jj zkousel jsem a slape. diky
    CYBI
    CYBI --- ---
    Zdravim, nemate nekdo aktualne funkcni zpusob jak vypnout/bloknout Windows Defender?


    Diky
    PES
    PES --- ---
    ANDREJKA: Udělat image disku aktuálního stavu (aby se bylo kam vrátit snadno a rychle) a pak klidně zkusit přes ten Windows Media Creator stáhnout instalačku (hodí se na nějakou USB flash anebo si udělat a vypálit ISO na DVD, ale to už se možná na 1-vrstvé nemusí vejit???) a přes to udělat upgrade...
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    Zdravím, pokouším se na Windows 8.1 rozchodit MS Teams (free verzi). Zkouším jejich program, zkouším rozhraní na Firefoxu, rozhraní na Chromu. Funguje to velmi náhodně a nebo vůbec. Skoro nikdy nefunguje kamera, následně se zasekne i třeba pro Skype a musím komplet restartovat. Často nejde ani přijmout hovor. Nápověda na webu mě vždycky hodí na Windows 10.
    a) Nějaký nápad, jak to zprovoznit? Je to pro mě bohužel hrozně důležitý.
    b) Už mě ze zoufalství i napadlo upgradovat na Windows 10. Údajně to stále jde zdarma, ač ne tak napřímo jako kdysi. Ale fakt si nemůžu dovolit, aby mi pak při tom odešel celý počítač. Je to blbej (riskantní) nápad?
    Díky.
    JIMX
    JIMX --- ---
    aha ... tak teď jsem zjistil, že to vypadá, že se to sype jenom v momentě, kdy je spuštěnej skype ... ale doma na podobném routeru mi to nedělá :-/

    dokonce jsem v rámci pokusů zkoušel se připojit i přes wifi hotspot v android mobilu a vypadávalo to při skypu úplně stejně ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam