• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    DOTCOM: tak pamatuju, jak to vypadalo u nás na střední.
    Jasně daný schéma user names. Něco ve stylu LovDal1
    Mno a naše třídní měla překvapivě heslo "Love" :)
    Test byl za 1 :)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    NAVARA: bohuzel je to institutional practise, coz je usmevne :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DOTCOM: tak mít diakritiku v hesle nebyla nikdy best practice
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    NAVARA: tvl, nerikej mi ze windows jsou vazne takhle spatny?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DOTCOM: taky… 269 to samé, tak holt změna hesla na doméně :)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    NAVARA: to jsem ted zkousel ale narazil jsem na druhou potiz. Podle ascii tabulky by c s hackem melo byt alt+0232 ale misto toho mi to tam hazi e se zpetnym akcentem.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DOTCOM: Zkus zjistit přes jaký alt ten znak napíšeš (jestli to jde vůbec :) - něco jako alt+0133 dává …
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    mam takovej vtipnej problem. Na macu v parallelsech jsem rozbehal Win 10 Pro, anglickou verzi. Pak tam IT support zapnul domenovy prihlasovani. Ovsem v hesle je znak s diakritikou a windows maji nahozenou jenom anglickou klavesnici. Takze se nemuzu prihlasit. Nejakej napad co s tim?
    GURBON
    GURBON --- ---
    ZBYNEK: nicmene to porad funguje ( dnes jsem jeden upg delal rovnou na nejnovejsi build) a kdy si to udelal se nikdo ptat nebude.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RADIQAL: Přestože ti projde aktivace, tak z pohledu licence to nebude legální... To už je licenčně lepší koupit licenci kdekoliv za +- 100Kč (na území EU).
    RADIQAL
    RADIQAL --- ---
    LOVE_DALI: dik, jdu z win8.1 a zkoušim přechod přes media creation tool.
    JIMX: dik, snažim se o legal.
    JIMX
    JIMX --- ---
    LOVE_DALI: ja taky ne, sw kupuju ... ale chtel nejlevnejsi :-)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    RADIQAL: přecházíš z čeho? Nevím, jestli ještě jde, ale šlo upgradovat z Windows 7.
    JIMX: Do toho bych už dneska nešel :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    RADIQAL: torrenti? :-)
    RADIQAL
    RADIQAL --- ---
    BFU: poraďte pls kde sehnat nejlevnější win10. Musím přejít kvuli Adobe. dik
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    PETER_PAN:
    https://www.w10privacy.de/english-home/ blby je ze nez to cely projdes tak to zabere tak 3 hodiny

    nebo zkus ubuntu treba s cinamon prostredi jestli na tom nebudes hrat hry nebo nejakej soft jako autocad. mso by na tom melo bezet.
    PES
    PES --- ---
    XSOFT: A když se v úpravách dodrží koncepce těch modulů, tak se to dá celé nastavit pomocí toho definičního souboru (.preset) , lze udělat několik spouštěcích .cmd s příslušnými .preset anebo spouštěcí .cmd upravit tak, aby odkaz na .preset bral jako parametr apod... prostě možností je plno...
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PES: presne tohle pouzivam (git), jen jsem par veci upravil .. ale je to proste cisty, registry a podobny prikazy. Zadny zahadne zkompilovany exe. Doporucuju. Plus se da spustit opakovane.
    PES
    PES --- ---
    PETER_PAN: Hodně se dá inspirovat popř. využít - upravit - doplnit podle
    https://github.com/Disassembler0/Win10-Initial-Setup-Script

    původní článek k tomu, který to popisuje, začal na
    Jak z Windows 10 udělat desktopový systém | Disassembler
    https://www.dasm.cz/clanek/jak-z-windows-10-udelat-desktopovy-system
    JIMX
    JIMX --- ---
    PETER_PAN: nainstalujes wokna, proklikas pruvodce, nainstalujes a nakopirujes aplikace, poklikas na neasociovany soubory a v dialogu vyberes, co to ma spustit ... no big deal, moc to řešíš :-) ... mazat tech par predinstalovanych apek je blbost, po dalsi aktualizaci je tam budes mit zase a usetris max par MB ... :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam