• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    NAVARA: Někdy se dá spouštět to z povelové dávky, kde se nejprve přepíše systémová proměnná %TEMP% a %TMP%
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    RATTKIN: Což mi ale moc nepomůže, pokud ten balík nepůjde spustit, protože si rozbaluje isntalační soubory do TEMP/TMP na ramdisku a jeho instalátor na tom umře :o

    Např. NetLimiter má s takovou instalací problém, musel jsem TEMP/TMP přepnout na SSD…
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NAVARA: nahodim že na instalace souborů je nejlepší chocolatey když se tak o tom bavíme
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Mám windowsí temp na ramdisku, pro běžné věci to funguje perfektně, ale některé instalátory s tím mívají občas problém - nenajdou svoje rozpakované soubory. Dá se to pořešit nějak lépe, než ty lokace během instalací přepínat?
    PES
    PES --- ---
    LACIF: Aneb ještě to nemáme vychytané pro starší věci a netušíme zda Vám to nerozbije stroj, tak to zatím netlačíme ;-)
    LACIF
    LACIF --- ---
    to ve mne vzbuzuje pocit, ze mam totalne zastaraly zelezo a musim zacit setrit na novy..

    vnitrne doufam v nesmyslnej preklad a ze to znamena, ze pracujou na oprave toho update pro muj HW...?

    Videl nekdo tuhle hlasku uz?

    BUNDA
    BUNDA --- ---
    RADIQAL: koukni třeba na Aukro.
    PES
    PES --- ---
    Úplně v nitru CZ WIN není Win1250 ani Unicode či ISO-8859-2, ale úplně prastará "sprostá" CP852, kde to "č" je Alt+159
    RADIQAL
    RADIQAL --- ---
    ZBYNEK: BFU n2: kdekoli za kilo? tj kde? (teda jestli se počítá i Brno:))))))
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    DOTCOM: tak pamatuju, jak to vypadalo u nás na střední.
    Jasně daný schéma user names. Něco ve stylu LovDal1
    Mno a naše třídní měla překvapivě heslo "Love" :)
    Test byl za 1 :)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    NAVARA: bohuzel je to institutional practise, coz je usmevne :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DOTCOM: tak mít diakritiku v hesle nebyla nikdy best practice
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    NAVARA: tvl, nerikej mi ze windows jsou vazne takhle spatny?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DOTCOM: taky… 269 to samé, tak holt změna hesla na doméně :)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    NAVARA: to jsem ted zkousel ale narazil jsem na druhou potiz. Podle ascii tabulky by c s hackem melo byt alt+0232 ale misto toho mi to tam hazi e se zpetnym akcentem.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DOTCOM: Zkus zjistit přes jaký alt ten znak napíšeš (jestli to jde vůbec :) - něco jako alt+0133 dává …
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    mam takovej vtipnej problem. Na macu v parallelsech jsem rozbehal Win 10 Pro, anglickou verzi. Pak tam IT support zapnul domenovy prihlasovani. Ovsem v hesle je znak s diakritikou a windows maji nahozenou jenom anglickou klavesnici. Takze se nemuzu prihlasit. Nejakej napad co s tim?
    GURBON
    GURBON --- ---
    ZBYNEK: nicmene to porad funguje ( dnes jsem jeden upg delal rovnou na nejnovejsi build) a kdy si to udelal se nikdo ptat nebude.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RADIQAL: Přestože ti projde aktivace, tak z pohledu licence to nebude legální... To už je licenčně lepší koupit licenci kdekoliv za +- 100Kč (na území EU).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam