• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    jinak já nedám dopustit na developer konzoli ... chrome, když jsem to řešil, tak mě zdaleka nejlepší ... nevím teď, ale z toho co sleduju, jak to furt vylepšujou, tak ani nemám důvod zkoušet jinej browser ...

    ... vtipný je, že byly doby, kdy jsem tu měl chrome, ff, operu, safari, ie, edge ... a teď už tu zrovna tu operu ani nemám :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEL: V dobe kdy jsem ho zkousel to neumelo synchronizaci mezi zarizenimi. Umi mobil? Umi uz sync?
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256: taby nejsou od toho, abys je používal jako záložky :-D
    - ad gesta - ANO, co? :-)
    - speeddial ... asi nechápu, na co konkrétně poukazuješ

    jinak celkem chápu, jsou to věci, na který když si zvykneš, tak ti jinde chybí ... ale zase kvůli tomu říkat, že kdo něco z toho nepoužívá je nenáročný ... ale tak jsme na netu, tady má každej tu svojí nejlepší a nejsprávnější pravdu a nebojí se jí říct :-D
    KEL
    KEL --- ---
    KOC256: Vivaldi ti nevyhovuje?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    Díky!
    Každopádně ;-)

    - gesta netuším, nikdy jsem neměl potřebu je používat ... na back mám tlačítko na myši a k čemu jinýmu se dají použít, co člověk fakt používá?
    // ANO

    - jak nahoru?
    // Jsi třeba v diskuzi někde dole a prostě klikem na ouško, vyskočí okno jako při CTRL+HOME, a při druhém kliku zase skočí přesně na stejné místo dole (klidně doprostřed diskuze kde jsi byl. Blbost, ale když se to naučíš používat, tak občas je to TO co ti (mi) chybí.

    - Ctrl+shift+T na otevírání zavřenejch tabů ti nestačí?
    // to je poslední, ale pokud chci posledních 10?
    // ne historie to neřeší - těžko se to vysvětluje, je to jiné

    - náhledy na taby jsem nikdy nepotřeboval, takže neporadím

    - konverze ceny je zajímavá fičura, ale nakupuju jenom v CZ => nepotřebuju
    // Ano, je to blbost, ale dobře se na to zvyká. nemusíš řešit zda 17,50 € je trochu méně jak 20*26 což je... éééééé :)

    - kopíruju ctrl+c :-)
    // a jak si ten text označíš? Myší ne? Takže je celkem logické, že po označení textu ti hned vyskočí kontextová nabídka přizpůsobena tomu co s tím jde dělat (Kopírovat, Vyhledat, Konverze měny, ...)

    - ctrl+pgup/down mi na tohle vždycky stačilo
    // ano pro 6 tabů OK. Ale jak jsem psal tabů mám třeba 10 a já chci skákat mezi 3 a 7. A prohlížel jsem je po sobě. tedy mi přijde inteligentní rotovat mezi nimi. Opět blbost, ale kdo nezkusil, nepochopí...

    - co je tak speciálního na speedialu v edge?
    // viz obrázky. Myslím, že ten rozdíl je jasný...

    - stackování tabů je pro lidi, co potřebují nutně mít otevřeno 30+ tabů, jakmile mám víc než 6 v jednom okně, začínám být nervózní a radši nějaký zavřu :-)
    // jo souhlas, ale proč to nemít...
    // já prohlížeč používám trochu jako IS, mám nějaké stálé TABy, které tam mám pořád a pak třeba naklikané výrobky, které nechci řešit hned ale třeba později. Tak bych je chtěl schovat do jednoho ouška, protože je dát někde do oblíbenách a zavřít, tak už je nikdy neotevřu. Nově přišly do EDGE kolekce, ale nejsem si jist, že to je úplně ono...

    // Další věc co mě napadla, jsou sociální sítě. Já třeba permanentně mám otevřený WA a tím že v opeře si někdo vytáhl hlavu z prdele, tak to dal do bočního panelu a tedy to nezabírá místo mezi oušky. Samozřejmě to jde vypnout... (opět jde vidět na screenu...)




    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256:
    - gesta netuším, nikdy jsem neměl potřebu je používat ... na back mám tlačítko na myši a k čemu jinýmu se dají použít, co člověk fakt používá?
    - jak nahoru?
    - Ctrl+shift+T na otevírání zavřenejch tabů ti nestačí?
    - náhledy na taby jsem nikdy nepotřeboval, takže neporadím
    - konverze ceny je zajímavá fičura, ale nakupuju jenom v CZ => nepotřebuju
    - kopíruju ctrl+c :-)
    - ctrl+pgup/down mi na tohle vždycky stačilo
    - co je tak speciálního na speedialu v edge?
    - stackování tabů je pro lidi, co potřebují nutně mít otevřeno 30+ tabů, jakmile mám víc než 6 v jednom okně, začínám být nervózní a radši nějaký zavřu :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    klidně mi poraď pokud víš. Budu rád...
    V chromem auditku jsem za 4 měsíce dostal jedinou odpověď ve změní: "moc si vymejšlíš.".
    Opravdu jsem myslel, že ty doplňky řeší něco co pomůže užívání. Nevím co jiného by mi měly přinášet...

    A i když jsme o čtyři měsíce dále, tak pořád na ně smutně vzpomínám :) Dávají smysl...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOPIE:
    Po dlouhá (opravdu) dlouhá léta jsem používal Operu a ke vší spokojenosti. Co přišel ale nový EDGE, tak mě oslovil nějaký hlas a prostě jsem na všech zařízeních přešel. jelikož je postavený na Chromu tak tedy podporuje i jeho rozšíření. Ale jak se tak dívám, tak buď neumím hledat, nebo všechno co Opera uměla sama o sobě uživatelé Chromu nepotřebují. tedy v poslední naději zkusím se zeptat tu.

    - Kterým doplňkem řešíte Gesta? Nějaký jsem stáhl, ale přijde mi, že funguje tak na 80%. V Opeře to fungovalo na 100%.
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, kde při kliku na ouško TABu m vyskočí okno úplně nahoru (Ctrl+HOME) a při druhém kliku zase na původní místo?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, kde vedle adresního řádku bude tlačítko s naposledy zavřenými listy?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, zobrazování náhledů nad TABy?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, kdy při označení ceny v textu mi ho rovnou zkonvertuje na koruny?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, kdy při označení textu se mi nabídne u kurzoru možnost tento text zkopírovat?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, inteligentní procházení TABů pomocí Ctrl+TAB?. Tedy ne jen procházení v nekonečné smyčce, ale třeba rotování mezi dvěma použitými.
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, lepšího speeddialu než je default EDGE?
    - Existuje doplněk, který řeší funkcionalitu, stackování/groupování tabů? Ale nemyslím jen podbarvení pruhem, ale že opravdu třeba 5 TABů schová pod jeden.

    Pokud jsem funkci doplňků pochopil špatně, tak se omlouvám...

    Pokud by mi chtěl někdo pomoci a něco nebylo jasné, tak mohu rozvést, dodat screeny...

    Díky za čas a pomoc...

    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    sepsal jsem to sem
    [ KOC256 @ Google Chrome ]
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256: můžeš být specifičtější v tom, co umí opera jako killer fičury, díky kterým tak kritizuješ chrome uživatele? :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Ja novy EDGE pouzivam jako primarni prohlizec. Hlavne kvuli spoluprace dva pocitace, mobil, tablet.

    Drive jsem pouzival Operu a nyni se jen divim, jak uzivatele Chromu jsou NENAROCNI a nechybi jim veci, ktere Opera umela v zakladu a Chrome je neumi ani pomoci rozliseni... Kdyby byla slusna Opera pro mobil/tablet, tak bych asi nemel duvod ani prechazet jinam...
    PES
    PES --- ---
    MVEK: Aktuálně se takto doinstaluje ChromEdge 83.0.478.37 (Official Build)
    PES
    PES --- ---
    MVEK: Novy EDGE se dá stáhnout extra (dokonce i pro W7/8/8.1 a samo W10)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    MVEK: novej je imho porad optional
    MVEK
    MVEK --- ---
    Edge na Chromiu není stále standard ve W10? Překvapilo mě, když jsem na jinak aktuální instalaci z přelomu února a března nyní zjistil, že mám stále starý Edge.
    PES
    PES --- ---
    NAVARA: Tak to asi bere skrz nějaké systémové volání či z Registrů...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PES: zkoušel jsem - nahodil jsem cmd, nastavil proměnné, nechal si je vypsat pro oveření, spustil (ze stejného cmd) instalačku a failne - nenajde .tmp soubor co si rozpakoval
    PES
    PES --- ---
    NAVARA: Někdy se dá spouštět to z povelové dávky, kde se nejprve přepíše systémová proměnná %TEMP% a %TMP%
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    RATTKIN: Což mi ale moc nepomůže, pokud ten balík nepůjde spustit, protože si rozbaluje isntalační soubory do TEMP/TMP na ramdisku a jeho instalátor na tom umře :o

    Např. NetLimiter má s takovou instalací problém, musel jsem TEMP/TMP přepnout na SSD…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam