• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    BOPA: měl jsem to taky na svém PC. Problém byl v ovladačích power managementu ACPI. Koukni zda nemáš nějaký ovladač od výrobce zastaralý (většinou HP)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BOPA: asi to byl hardware, chlazení nebo tak
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BOPA: samo zapínání ihned po vypnutí jsem měl na jednom kompu. nevím jak jsem se toho zbavil, už je to asi 4 roky dozadu.
    hodně štěstí.
    BOPA
    BOPA --- ---
    hoj
    hledal jsem - všude možně - všechny možné rady jsem vyzkoušel - ale marně
    stolní PC - WIN 10 - neustále a pravidelně updatováno...
    PC nejde přes nabídku start ani vypnout, ani do Hibernace...
    PC ukončí všechny procesy, vypne se... I kontrolka na bedně zhasne, vypnou se větráky, prostě vypne - a za cca 4s zase naběhne...
    před dlouhou dobou, kdy jsem se tomu snažil přijít na kloub a hlavně vymyslet, jak PC vypnout, mi pomáhá jen jediné - vytvořil jsem si zástupce s příkazem: C:\Windows\System32\shutdown.exe /s /t 0
    a to se PC normálně vypne...
    je to jediný způsob...
    zkoušel jsem všechno možné - BIOS, řízení spotřeby, tlačítka napájení, rychlé spuštění, no prostě těch zaručených RAD jsem otestoval mraky - ale problém přetrrává...
    jako už jsem si na to zvykl - ale ted jsem si na to zase vzpomněl, že to je nestd. chování a napadlo mně to zase zkusit řešit...
    nesetkává se s tím někdo ??
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: neprisel jsem na to ale bude to ono. stalo se to po instalaci hyper-v ted se toho nemuzu zbavit mozna to v patek cely pretocim mam widle uz 2 rokem.
    GURBON
    GURBON --- ---
    Dnes rano mi "umrel" monitor tak ho vezu na reklamaci a v praci jsem si precet:
    Windows 10 2004: Microsoft warns of a new bug that makes connected displays go black | ZDNet
    https://www.zdnet.com/...0-2004-microsoft-warns-of-a-new-bug-that-makes-connected-displays-go-black/
    Uz se tesim, jak tam ze me udelaj kokota :/ Vypinani/zapinani/odpojovani monitoru nezabiralo, ale nedivil bych se kdyby to bylo tim. Novej update se evidentne zase poved...

    AG_: Hodne podobnej problem resil ted PISTA8632 v [ Microsoft Office aneb Word, Excel, Outlook, Powerpoint apod. - tipy, triky, navody, rady, nadavky ]. Asi v tom nebudes sam.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Co mas za OS?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AG_:
    nema nulovou velikost
    AG_
    AG_ --- ---
    mně ten zástupce ukazuje na C:\Program files\Opera\launcher.exe

    a tam taky ten launcher je. ale nefunguje to
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AG_:
    C:\Users\PROFIL_NAME\AppData\Local\Programs\Opera\launcher.exe
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AG_:
    no a ta Opera dle zastupce je kde ma byt?
    AG_
    AG_ --- ---
    nejdou otevřít PDF ani DOC soubory
    AG_
    AG_ --- ---
    Win 10 mi začaly dávat hlášku když spouštím prohlížeč Opera, že
    Systém nemůže najít položku. Ujistěte se že je název zadán správně.

    nic jsem s operou nedělal. Stejnou hlášku to začalo házet když chci spustit simulátor androidu BlueStacks. Ani když jsem to přeinstaloval tak to nepomohlo.

    Nevíte co to je? Nějaký vir? jak se toho zbavit ?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    KOC256: me taky, a misto toho jsem dostal brand new(nevim kolikaty uz) prohlizec Edge
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MVEK: jinak tohle ti dela to usb3 ono usb totiz nesnasi paralelni operace a Windows tohle dela porad protoze nacita porad náhledy navic antivirak do vseho stoura na pozadí.
    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: s rekurzí
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MVEK: normalne rmdir z prikazovy radky.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    nebo nějaký program na 'vylepšení' koše?
    120gb v koši není žádný extrém
    JIMX
    JIMX --- ---
    Nemá koš náhodou nějaký limit velikosti, kdy začne sám odmazávat nejstarší soubory?
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    MVEK: A kontroval jsi disk, zda ti fyzicky nedochází? SMART, vadné sektory, atd.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK:
    nedelej z toho drama. Mas to nejak nakopnute. neni to standardni stav
    MVEK
    MVEK --- ---
    Jen pro info. Vyzkoušel jsem ještě eliminovat některé možné problémy, ale opravdu to vypadá, že 120 GB desítek tisíc souborů (něco bohužel byly zálohy webů, něco aplikací atd., takže všemožné velikosti) prostě W10 v koši nerozdýchají (netvrdím, že starší Win ano). Načtení v Koši pracuje, pracuje, nějakou dobu jde i mazat menší množství souborů ručně, ale pak to skončí Hard error nějaké z běžících aplikací, následně většinou pádem explorer.exe a pak pádem ovladačů grafiky, případně i zvuku apod. V jednom ze dvou případů následný pokyn k restartu skončil modrou obrazovkou s DRIVER_POWER_STATE_FAILURE.
    Těmi pokusy bylo odpojení internetu a vypnutí antiviru nebo také zrušení indexace disku (to trvalo hodinu, ale proběhlo). chkdsk oznámí, že je vše v pořádku.

    Zbývá mi ještě jedna věc, než zkusím ten Linux, a to připojit disk přímo do počítače, abych eliminoval vliv připojení přes USB 3. Ale dva týdny se k tomu teď nedostanu. Trochu mě to ale zklamalo, zvláště, když vezmu v potaz, že mazání do koše je default, který sice jindy nevyužívám, ale tady jsem na to při synchronizaci v Total Commanderu zapomněl a tak vše šlo do koše.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Jsem rád, že mi přiznají, že to nebude ono, tak ať raději vydržím :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam