• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    BOPA: Ja mam obdobny problem ma inspironu e6510 a to od chvile kdy jsem vymenil HDD za SSD. V mym pripade je problem v ovladacich Intel ME. Bohuzel pro win 10 nejsou a nebudou.
    BOPA
    BOPA --- ---
    OTZ: já už to takto mám děsně dlouho.. ted jsem si na to jen vzpomněl, že bych tomohl opravit....
    zkoušel jsem fakt všechno možné v Biosu, nic mně tam netrklo...
    všechny drivery , SW, systém mám aktuální, novějšího nic na ofiko stránkách výrobců není...
    nejhorší je, že už si po těch letech nevzpomínám, kdy to začalo - mám pocit po nějakém upgradu WIN10... ale to jen hádám....
    pokusím se najít někoho, kdo se mi to fyzicky podívá - neb Team Viewer je jaksi k nastavní BIOSu k ničemu :-D
    ale moc díky - jen mně napadlo, jestli se s tím třeba taky někdo nepotýká, nepotýkal a vyřešil :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Některé procesy mohou blokovat vypínání - mrkni na č. 3 v
    Fix: This App is Preventing Shutdown - Appuals.com
    https://appuals.com/fix-this-app-is-preventing-shutdown/
    OTZ
    OTZ --- ---
    BOPA: a power management v biosu mas nastaveny ok? pripadne spravu biosu systemem windows.

    nebo nevypinat pres nabidku start ale proste fyzicky zmacknout vypinac.

    nebo jeste pripadne pohledat u vyrobce ovladace chipsetu, nejakou dulezitou minulou verzi biosu nebo ovladace kterou jsi preskocil, nebo to vratit starsi ovladac, pripadne windows backup
    OTZ
    OTZ --- ---
    AG_: tak udelej zastupce z funcniho .exe rucne, ostatni zastupce smaz. pripadne reinstaluj operu s vymazanim vsech stop (pri kazdy aktualizaci tam opera necha i starsi verzi, je mozny ze zastupce porad odkazuje na ni, nebo je nakopnutej launcher.exe).
    OTZ
    OTZ --- ---
    MVEK: co to zkusit v nouzovym rezimu?
    BOPA
    BOPA --- ---
    KRYSPIN: HOJ
    projel jsem to několikrát - a na nic nenaruazil - zkoušel jsem i aktualizovat BIOS - ale novější verze není.. (pravda, je to už přestárlý pradědeček)
    Narazil jsem na nějaké placené programy, které mi napsaly, že je třeba upgrade nějakých všěcí - včetně BIOSu - ale nechci dávat 20 USD třetím stranám za něco o čem nejsem přesvědčen, že to zabere - notabene když vím, že např BIOS mám poslední aktuální od výrobce a ten SW ho stejně chce nějak updatovat - no nevím...
    tak se asi smířím s tím, že to budu vypínat přes ten příkaz a o Hibernaci si nechám zdát :-) :-)
    AG_
    AG_ --- ---
    AG_: tak ten muj problém sám zmizel. Najednou včera všechno šlo. Jediný čeho jsem si všiml, že se včera aktualizoval Avast. Tak možná byla chyba v něm.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    BOPA: měl jsem to taky na svém PC. Problém byl v ovladačích power managementu ACPI. Koukni zda nemáš nějaký ovladač od výrobce zastaralý (většinou HP)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BOPA: asi to byl hardware, chlazení nebo tak
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BOPA: samo zapínání ihned po vypnutí jsem měl na jednom kompu. nevím jak jsem se toho zbavil, už je to asi 4 roky dozadu.
    hodně štěstí.
    BOPA
    BOPA --- ---
    hoj
    hledal jsem - všude možně - všechny možné rady jsem vyzkoušel - ale marně
    stolní PC - WIN 10 - neustále a pravidelně updatováno...
    PC nejde přes nabídku start ani vypnout, ani do Hibernace...
    PC ukončí všechny procesy, vypne se... I kontrolka na bedně zhasne, vypnou se větráky, prostě vypne - a za cca 4s zase naběhne...
    před dlouhou dobou, kdy jsem se tomu snažil přijít na kloub a hlavně vymyslet, jak PC vypnout, mi pomáhá jen jediné - vytvořil jsem si zástupce s příkazem: C:\Windows\System32\shutdown.exe /s /t 0
    a to se PC normálně vypne...
    je to jediný způsob...
    zkoušel jsem všechno možné - BIOS, řízení spotřeby, tlačítka napájení, rychlé spuštění, no prostě těch zaručených RAD jsem otestoval mraky - ale problém přetrrává...
    jako už jsem si na to zvykl - ale ted jsem si na to zase vzpomněl, že to je nestd. chování a napadlo mně to zase zkusit řešit...
    nesetkává se s tím někdo ??
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: neprisel jsem na to ale bude to ono. stalo se to po instalaci hyper-v ted se toho nemuzu zbavit mozna to v patek cely pretocim mam widle uz 2 rokem.
    GURBON
    GURBON --- ---
    Dnes rano mi "umrel" monitor tak ho vezu na reklamaci a v praci jsem si precet:
    Windows 10 2004: Microsoft warns of a new bug that makes connected displays go black | ZDNet
    https://www.zdnet.com/...0-2004-microsoft-warns-of-a-new-bug-that-makes-connected-displays-go-black/
    Uz se tesim, jak tam ze me udelaj kokota :/ Vypinani/zapinani/odpojovani monitoru nezabiralo, ale nedivil bych se kdyby to bylo tim. Novej update se evidentne zase poved...

    AG_: Hodne podobnej problem resil ted PISTA8632 v [ Microsoft Office aneb Word, Excel, Outlook, Powerpoint apod. - tipy, triky, navody, rady, nadavky ]. Asi v tom nebudes sam.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Co mas za OS?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AG_:
    nema nulovou velikost
    AG_
    AG_ --- ---
    mně ten zástupce ukazuje na C:\Program files\Opera\launcher.exe

    a tam taky ten launcher je. ale nefunguje to
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AG_:
    C:\Users\PROFIL_NAME\AppData\Local\Programs\Opera\launcher.exe
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AG_:
    no a ta Opera dle zastupce je kde ma byt?
    AG_
    AG_ --- ---
    nejdou otevřít PDF ani DOC soubory
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam