• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Jeste ze jde onedrive uninstallovat :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    TAJSO: jo, je fakt, že to bylo příjemný, jak to nemělo ten driver pro wifi a neměl jsem to připojený kabelem, že mi to necpalo MS účet ... akorát by tam ještě teda nemuseli cpát ten bláznivej onedrive ... btw. jak to vlastně dopadlo s tou EU rezolucí, že se při instalaci musí vybírat, jaký browser se nainstaluje, na nic se mi to neptalo a hodilo to tam klasicky ie a edge :-)

    Jinak na stažení tý instalačky to licenční číslo nechtělo ... možná proto, že jsem to stahoval z aktivních woken?
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    JIMX: nejbezpecnejsi je vsechno :D Ale jak bylo zminene sel bych u windows home cestou MS uctu. Bud vytahnout key z live instalace a nainstalovat znovu - bacha nepripojovat k internetu pred dokoncenim instalace, verze home jinak vnuti ten ms ucet. Je asi jedno jestli dat to cislo pri instalaci nebo pockat jestli si ho to najde samo.
    Kdyz si to cislo sparujes s MS accountem tak se proste v prubehu nove instalace prihlasis - easy.
    Instalacku stahnoit tim windows media creation tool, chce to lic. cislo aby se stahnula, bude nejaktualnejsi.
    Kazda ta cesta ma nejake vyhody a nejake nevyhody.
    JIMX
    JIMX --- ---
    aha, jsem mel rano ještě zalepeny oči :-)
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Vyčíst a Vyčistit jsou dvě významově různá slova :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    vycistit registrační číslo? ... jinak mam preinstalovano, aktivaci si to pamatovalo, jediny zadrhel byly chybejici drivery na wifi, takže jsem musel lovit ethernet kabel a pripojit to na chvili pres nej ...

    nejvtipnejsi je, ze ten zasadni duvod, proc jsem to preinstalovaval bylo, ze blbnula mys ... tak to jsem nevyresil ... je tam nejaky sw nebo hw problem zpusobeny primo tou mysi ... takze musim koupit jinou ... ale tak aspon je ten system cistej :-)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    XMEDA: Doplním, že je to tenhle

    ProduKey - Recover lost product key (CD-Key) of Windows/MS-Office/SQL Server
    https://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    A hlavne si vycist reg. cislo.. je na to prtavej program.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    jo
    PES
    PES --- ---
    JIMX: úplně 100% je udělat si na staré instalaci účet (admin?) spárovaný s Live účtem a skrze ten se přenese licence i kdyby nezafungoval ten HW otisk, který MS u Win10 dělá...
    JIMX
    JIMX --- ---
    GURBON: diky, flashku predpokladam muzu vyrobit na jinem PC ...
    GURBON
    GURBON --- ---
    JIMX: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10
    Stahnout nástroj, v něm vyrobit flashku.
    Nainstalovat z ní, v případě že se bude ptát na číslo odkliknout že žádný nemáš.
    Po instalaci a připojení na net si zkontroluj jestli je to aktivovaný - mělo by to proběhnout automaticky samo.
    JIMX
    JIMX --- ---
    jak nejjednoduseji preinstalovat NB na nejnovejsi win10home? byly tam predinstalovany w8, pak bezplatny upgrade na w10 ... ted bych to chtel vzit nacisto ... mam si z ms stahnout nejaky to instalacni USB a instalovat z nej? prenese se mi sama licence, nebo to musim nejak resit?
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    BOPA: Ja mam obdobny problem ma inspironu e6510 a to od chvile kdy jsem vymenil HDD za SSD. V mym pripade je problem v ovladacich Intel ME. Bohuzel pro win 10 nejsou a nebudou.
    BOPA
    BOPA --- ---
    OTZ: já už to takto mám děsně dlouho.. ted jsem si na to jen vzpomněl, že bych tomohl opravit....
    zkoušel jsem fakt všechno možné v Biosu, nic mně tam netrklo...
    všechny drivery , SW, systém mám aktuální, novějšího nic na ofiko stránkách výrobců není...
    nejhorší je, že už si po těch letech nevzpomínám, kdy to začalo - mám pocit po nějakém upgradu WIN10... ale to jen hádám....
    pokusím se najít někoho, kdo se mi to fyzicky podívá - neb Team Viewer je jaksi k nastavní BIOSu k ničemu :-D
    ale moc díky - jen mně napadlo, jestli se s tím třeba taky někdo nepotýká, nepotýkal a vyřešil :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Některé procesy mohou blokovat vypínání - mrkni na č. 3 v
    Fix: This App is Preventing Shutdown - Appuals.com
    https://appuals.com/fix-this-app-is-preventing-shutdown/
    OTZ
    OTZ --- ---
    BOPA: a power management v biosu mas nastaveny ok? pripadne spravu biosu systemem windows.

    nebo nevypinat pres nabidku start ale proste fyzicky zmacknout vypinac.

    nebo jeste pripadne pohledat u vyrobce ovladace chipsetu, nejakou dulezitou minulou verzi biosu nebo ovladace kterou jsi preskocil, nebo to vratit starsi ovladac, pripadne windows backup
    OTZ
    OTZ --- ---
    AG_: tak udelej zastupce z funcniho .exe rucne, ostatni zastupce smaz. pripadne reinstaluj operu s vymazanim vsech stop (pri kazdy aktualizaci tam opera necha i starsi verzi, je mozny ze zastupce porad odkazuje na ni, nebo je nakopnutej launcher.exe).
    OTZ
    OTZ --- ---
    MVEK: co to zkusit v nouzovym rezimu?
    BOPA
    BOPA --- ---
    KRYSPIN: HOJ
    projel jsem to několikrát - a na nic nenaruazil - zkoušel jsem i aktualizovat BIOS - ale novější verze není.. (pravda, je to už přestárlý pradědeček)
    Narazil jsem na nějaké placené programy, které mi napsaly, že je třeba upgrade nějakých všěcí - včetně BIOSu - ale nechci dávat 20 USD třetím stranám za něco o čem nejsem přesvědčen, že to zabere - notabene když vím, že např BIOS mám poslední aktuální od výrobce a ten SW ho stejně chce nějak updatovat - no nevím...
    tak se asi smířím s tím, že to budu vypínat přes ten příkaz a o Hibernaci si nechám zdát :-) :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam