• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Je nejaka obdobne uzivatelsky privetiva a nejlip kompatibilni alternativa pro Acronis True Image (.tib)?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MILIS: ne. ms dělá velké balíky, kde jsou jakoby celé nové Windows. jsou v tom opravy ale i MyPhone.exe a další chuje. zároveň se odstraní snímání obrazovky atd. nemůžeš si vybrat ze chceš jen část. realisticky ani nemůžeš zůstat na staré verzi.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LEFTY: já jsem si vystačil s task manager a nebo na průběžný sledování zabbix
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    čau, doporučíte nějakej obstojnej diagnostickej program, kterej se dá spustit na "pomalým" kancl W10 počítači, abych zjistil, kterej program je nejnáročnější, jestli tam není nějakej proces kterej zbytečně čeká na odezvu, moc swapuje...
    Ten počítač není můj, chci zjistit, jestli tam ení nějaký "kurvítko", než začnu upgradovat HW (výměna plotnovýho disku za SSD, extra RAM etc.)
    MILIS
    MILIS --- ---
    lze ve W10 u aktualizace nastavit, aby stahoval jen dulezite systemove a nesral mi tam vzdy nazpet vsechny ty blbosti jako xbox live, skype, pocasi atd..?
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    VACA: jestli je to hw, tak zkus nabootovat flasku z linuxem :)
    VACA
    VACA --- ---
    RAINBOF: Dekuji za pohled na vec. Do dnesniho odpoledne vse fingovalo OK nic sem nemenil zacalo to z niceho nic v prubehu prace s PC.
    Mel by jsi pro me nejakou radu prosim, jestli je jeste neco co bych mohl zkusit?
    VACA
    VACA --- ---
    Pps, omlouvam se jestli je to nad ramec klubu, presunu se s tim jinam.
    Do tehle chvile jsem myslel ze jde o problem SW razu.
    Ted ale zacinam byt na vazkach. Se starou gtx280 po nainstalovani ovladacu vse funguje jak ma..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VACA: jasne vidim ze to dela vyhlazovani hran clearlook/cleartype na pismech
    VACA
    VACA --- ---
    tady je jeden priklad toho texu, chova se to uplne nahodne, nema to zadnou logiku.



    ale kdyz ten zavadnej text oznacim, tak ma normalni citelnou podobu.
    VACA
    VACA --- ---
    ps: taky je zajimavy ze jednotlivy okna windowsu jsou v poradku bez glitchu, ale glitchuje nabydka start, a veskere aplikace..
    VACA
    VACA --- ---
    PES: no tak asi spatny. BLby je ze ja nejsem schopnej postupovat podle vetsiny teh navodu. Muj bios vypada uplne jinak. Ale i prostredi meho win 10 (ceska desktop verze) vypada jinak nez v teh navodech. Vubec nemuzu najit ty polozky. Stahnul jsem nejakej Direct X control panel (podle nejakeho z teh navodu) tam byla konecne moznost vypnout HW accel, vypnul jsem ale vlastne se nic nezmenilo. Btw kdyz jsem na chvili dal do kompu starou GFX, (myslim ze geforce 280) tak je vsechno v poradku, tak ja si zacinam rikat jestli ta karta nevzala za sve.
    Je to zvlastni, i kdyz jen takhle pisu, tak s kazdym novym pismenkem se ten glitch meni. Jinak je statickej.
    Kdyz pustim treba BSplayer, tak video je naprosto v poradku, ale bs player, (to jeho ovladaci okno) je zaglitchovany jako vsechno..
    Blby je ze ja proste nemam moc znalosti. takze netusim co se tam deje, a spoustu veci ve win nejsem schopnej proste najit protoze to UI vypad jinak nez v navodech.. :/
    Zajimavy je, ze to nejen ma ten grafickej glitch, ty random vektory (nebo jak to nazvat) ruzne prez obrazovku. ALe evidentne ma i nejakej problem se zobrazovanim textu, obcas se jeden znak zobrazuje jako nejakej malickej symbol. Jindy zase nekerej znak nezobrazuje vubec takze je ten text deravej.
    Lze z popisu urcit ze je to treba HW problem primo na te karte? abych se tady pripadne dalsi hodiny netrapil zbytecne.
    Dekuju vsem za ochotu poradit
    VACA
    VACA --- ---
    PES: Ok velmi dekuji za info zkusim podle postupu. Jen upresnim ze tenhle setup pouzivam uz dlouho (jsem pocitacovej analfabet) a nikdy zadnej problem. Ted to zacalo po urcitym case prace z niceho nic. Zatim jsem zkusil reinstalovat ovladace apod. (Zatim bez uspechu.)

    Moc dekuji, jdu na to kouknout.
    PES
    PES --- ---
    VACA: Zkusit srazit postupně po krocích akceleraci???

    Pokud to karta umožňuje, tak obrácený postup od
    How to enable hardware acceleration in Windows 10 - Quora
    https://www.quora.com/How-do-I-enable-hardware-acceleration-in-Windows-10

    VACA
    VACA --- ---
    VACA: musim rict, ze vzhledem k tomu co to s textem pri psani, je celkem obtizne i jen napsat tento post :(
    VACA
    VACA --- ---
    ahoj prosim pekne dokaze nekdo pomoci? WIN 10 zacali z cistajasna delat tento graficky glitch, (a vsechny aplikace) Zkousel jsem updatovat system, nevim si s tim rady. S tim rozdilem, ze ja nemam intel graphic, ale Geforce gtx960. BUdu velmi vdecny za jakoukoli napovedu:)

    OTZ
    OTZ --- ---
    no to je detektivka :D spis me ale trapi ty zalohy. vi nekdo jak funguji?

    mozna to radsi rovnou preinstaluju, uz jsem to dlouho nedelal :))
    PES
    PES --- ---
    TAJSO: Plus kdysi jsem se s Chrome potkal se situací, kdy byly nainstalovány kodeky dvojmo (jednou jako Chrome v režimu local user a podruhé totéž v režimu local computer-all users) také se to servalo do němoty...
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    LOVE_DALI: Heh, vidis to by mohla taky byt zajimava pointa pro Otase ;)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    btw, kdyby se někomu zdálo, že problikává video v YT, Twitch apod, zkuste vypnout HW akceleraci v chromu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam