• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NEON5: gratuluji
    NEON5
    NEON5 --- ---
    Zdravím, poslední dobou se mi stává že updaty různých programů na win10 selžou. Hlásí chybu, že nelze odebrat předešlé soubory.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    KYLLER:
    super rovnak na vohejbak
    KYLLER
    KYLLER --- ---
    Já řeším blokaci aktualizací scriptem v plánovači úloh na zastavení a zakázání služby windows update (wuauserv).
    WOKURKA
    WOKURKA --- ---
    Ahoj,
    mám problém s instalaci Update 1909 na Win10 64bit. Samotná instalace update skončí na BSOD. Testoval jsem disk a RAMku a vše v pohodě. Je pravda, že už mám ale starý hw. Jednou se mi podařilo update i nainstalovat, ale po instalaci přestal fungovat síť a další věci.

    Zkoušel jsem zablokovat windows update pomocí msconfig, ale i když je služba vypnutá tak se update stále stahuje a instaluje každý den. Úprava nastavení v plánovači úloh taky nepomohla.

    Nechce se mi dělat instalace celého pc z aktualizovaného instalačního media, když do teď vše fungovalo v pořádku.

    Nevíte jak definitivně zablokovat stahování a instalaci windows update?

    Díky
    PES
    PES --- ---
    IBERIA: Je-li to lokální účet, tak není nastavena neomezená platnost hesla.
    Další věc je nastavení Policy a popř. GPO, kde může být také nastavena max. platnost.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    Netušíte někdo, proč mi notebook po roce a půl používání při spuštění hlásí, že systém (windows) požaduje změnu hesla? Od dubna se to stalo už počtvrté. Měla jsem původně normální čtyřmístný kód, teď jsem na sedmi číslech a už je to dost nekomfortní.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    VACA: zkus otevrit ovladaci panel (ten stary, z W7), tam fonty a vypnout ClearType - tim se ujistis ze to je pravdepodobne kombinace ovladace grafiky+cleartype. nasledne bych patral po novym ovladaci grafiky a zkousel to po aktualizaci zas zapnout
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Je nejaka obdobne uzivatelsky privetiva a nejlip kompatibilni alternativa pro Acronis True Image (.tib)?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MILIS: ne. ms dělá velké balíky, kde jsou jakoby celé nové Windows. jsou v tom opravy ale i MyPhone.exe a další chuje. zároveň se odstraní snímání obrazovky atd. nemůžeš si vybrat ze chceš jen část. realisticky ani nemůžeš zůstat na staré verzi.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LEFTY: já jsem si vystačil s task manager a nebo na průběžný sledování zabbix
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    čau, doporučíte nějakej obstojnej diagnostickej program, kterej se dá spustit na "pomalým" kancl W10 počítači, abych zjistil, kterej program je nejnáročnější, jestli tam není nějakej proces kterej zbytečně čeká na odezvu, moc swapuje...
    Ten počítač není můj, chci zjistit, jestli tam ení nějaký "kurvítko", než začnu upgradovat HW (výměna plotnovýho disku za SSD, extra RAM etc.)
    MILIS
    MILIS --- ---
    lze ve W10 u aktualizace nastavit, aby stahoval jen dulezite systemove a nesral mi tam vzdy nazpet vsechny ty blbosti jako xbox live, skype, pocasi atd..?
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    VACA: jestli je to hw, tak zkus nabootovat flasku z linuxem :)
    VACA
    VACA --- ---
    RAINBOF: Dekuji za pohled na vec. Do dnesniho odpoledne vse fingovalo OK nic sem nemenil zacalo to z niceho nic v prubehu prace s PC.
    Mel by jsi pro me nejakou radu prosim, jestli je jeste neco co bych mohl zkusit?
    VACA
    VACA --- ---
    Pps, omlouvam se jestli je to nad ramec klubu, presunu se s tim jinam.
    Do tehle chvile jsem myslel ze jde o problem SW razu.
    Ted ale zacinam byt na vazkach. Se starou gtx280 po nainstalovani ovladacu vse funguje jak ma..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VACA: jasne vidim ze to dela vyhlazovani hran clearlook/cleartype na pismech
    VACA
    VACA --- ---
    tady je jeden priklad toho texu, chova se to uplne nahodne, nema to zadnou logiku.



    ale kdyz ten zavadnej text oznacim, tak ma normalni citelnou podobu.
    VACA
    VACA --- ---
    ps: taky je zajimavy ze jednotlivy okna windowsu jsou v poradku bez glitchu, ale glitchuje nabydka start, a veskere aplikace..
    VACA
    VACA --- ---
    PES: no tak asi spatny. BLby je ze ja nejsem schopnej postupovat podle vetsiny teh navodu. Muj bios vypada uplne jinak. Ale i prostredi meho win 10 (ceska desktop verze) vypada jinak nez v teh navodech. Vubec nemuzu najit ty polozky. Stahnul jsem nejakej Direct X control panel (podle nejakeho z teh navodu) tam byla konecne moznost vypnout HW accel, vypnul jsem ale vlastne se nic nezmenilo. Btw kdyz jsem na chvili dal do kompu starou GFX, (myslim ze geforce 280) tak je vsechno v poradku, tak ja si zacinam rikat jestli ta karta nevzala za sve.
    Je to zvlastni, i kdyz jen takhle pisu, tak s kazdym novym pismenkem se ten glitch meni. Jinak je statickej.
    Kdyz pustim treba BSplayer, tak video je naprosto v poradku, ale bs player, (to jeho ovladaci okno) je zaglitchovany jako vsechno..
    Blby je ze ja proste nemam moc znalosti. takze netusim co se tam deje, a spoustu veci ve win nejsem schopnej proste najit protoze to UI vypad jinak nez v navodech.. :/
    Zajimavy je, ze to nejen ma ten grafickej glitch, ty random vektory (nebo jak to nazvat) ruzne prez obrazovku. ALe evidentne ma i nejakej problem se zobrazovanim textu, obcas se jeden znak zobrazuje jako nejakej malickej symbol. Jindy zase nekerej znak nezobrazuje vubec takze je ten text deravej.
    Lze z popisu urcit ze je to treba HW problem primo na te karte? abych se tady pripadne dalsi hodiny netrapil zbytecne.
    Dekuju vsem za ochotu poradit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam