• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: Neupad pán na hlavičku? Tmářství? Dojmologie? Kde? Naopak jasně říkám, že pokud někdo nechá zhasnout médium s otevřeným filesystémem, tak se s tím může stát prakticky cokoliv... A víc to nemá cenu pitvat, stejně to 100% identicky nikdo zreplikovat nemůže. Jediné možné je nestrkat flešku do portů, které při výpadku proudu zhasnou...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: aha. A kdyby ta slozka byla "praashkovamamai.tmp" tak je to taky spatne-ukončeny-atecka? Me prijde tu rozjizdis tmarstvi a dojmologii nicim nepodlozenou.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    TAJSO: nemusíš se omlouvat, nikde přece o přednášku nežádám.

    asi raději toto téma ukončuju. chtěl jsem vědět, jestli někdo ví, o co jde. neví. tečka.
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    PRAASHEK: Hele sorry ale nebudu ti tady davat prednasku o tom jak funguje souborovy system. Evidentne jsi user, a vidis to co vidis a na co si muzes kliknout a bylo by asi nejlepsi kdyby ses v tom moc nevrtal. To ze jako uzivatel vidis v nejakem grafickem prostredi pekne srovnany strom slozek jeste neznamena ze ten strom je zrcadlem jejich fyzickeho umisteni.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Ten adresar si dela internet explorer - tzn. pravdedobne i pruzkumnik nebo dalsich tisic veci z windows vcetne samotny plochy, ktery jsou s IE provazany. Asi se to nestava tak casto podle myho chabyho googlovani, ale obcas evidentne jo.. reseni bude asi opravdu vic hlidat tu flasku, tezko poradit neco jinyho..
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PES: prosím méně dramatizace do odposlechu plz :) nevím, jaký lepší popis bych měl uvést k této lapálii. navíc mám dost velké pochybnosti, že to přemístění souvisí s tím výpadkem.

    pokud má někdo nějakou konstruktivní poznámku, sem s ní. na ostatní věci odteraz nereaguju
    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: Ještě 1x - prostě nekorektně ukončený filesystém, tečka. Co se tam dělo a proč se tam co objevilo, to už nikdo přesně nezjistí... Suma sumárum - debilně zvolené místo připojení datového média (do USB monitoru patří věci typu HID a neriziková zařízení a-la webcam, USB tiskárna atd...)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: prosimte a co ta slozka? Neni to nahodou recovery z nepovedenyho shadowcopy? Nejak takhle se mi to kdysiva (3yo) stalo. Ta slozka se jmenovala dost podobne...
    PES
    PES --- ---
    PRAASHEK: No jste tak namistrovaný machr, že je vlastně div, proč se tedy ptáte, když všechno víte. Navíc co chcete z nevalného popisu než jen "nejlepší odhady"?

    Prapříčina je, že jste nechal zhasnout "flešku" bez korektního ukončení, což obvykle rozhodí téměř jakýkoliv systém (zvláště pokud tam není aktivováno okamžité vyprazdňování diskové cache) a že se složka přesunula z-do, to buďte rád, že tam vůbec nějaký FS na tom médiu zůstal...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    RAINBOF: třeba že by mi odpověděl někdo, kdo . A třeba taky že mi budou lidé doporučovat meteostanice, ať se jdu projít a přestanu kouřit.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PRAASHEK: hele, co jsi tu cekal za odpoved
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ok díky za teorie, ale očividně tohle není ten případ. je to NTFS a oldschool "FOUND.001" tam taky nefiguruje.
    PES
    PES --- ---
    PRAASHEK: To je celkem jedno, zvláště pokud flash je FAT(32), tak se nevyprázdněná cache může projevit tím, že se jakoby namapuje jinam (neopraví se celé změny v odkazech adresářů).
    Jindy zase může zmizet a pak to najde soft (a-ka scandisk / chkdsk) a obnoví do nějakého FOUND.001 atd...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    TAJSO: používám total commander, určitě byl i spuštěný v době výpadku. ale že by jedna z těch složek (ať už h:\Movies\ nebo h:\msdownld.tmp\) byla zrovna používaná/otevřená, to si nemyslím. byly určitě používané a otevřené/zobrazené jiné složky - konkrétně složka "series", kde mám seriály a ze které zrovna jeden seriál hrál
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    PRAASHEK: Hele podle toho v jake slozce to vidis, bych tipoval ze ta slozka byla ve chvili vypadku otevrena.
    Je to odhad na zaklade skoro zadnych informaci ale nepouzivas nejaky soborovy manazer?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: dela to i moje celkem nove hp
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    OTZ: tohle zapojení mám dobře přes dva roky a proud vypadl za tu dobu za běhu už několikrát a nic podobného se nikdy nestalo. taky proběhly možná nějaké aktualizace win 10 - spíš bych viděl problém tam...
    PES
    PES --- ---
    PRAASHEK: Nevím, ale co jsem se kdy potkal, tak ty staré (jak bylo zmíněno 1:1 vnitřní sběrnice do docku) sdílely baterku bezchybně. A i ty novější (USB-C), co jsem viděl, tak DELL i LENOVO jen otočí v tom USB napájení (normálně jde z dokiny do NTB, ale pokud vypadne napájení dokiny, tak ji uživí NTB bez výpadku - resp. "vyjednají" si to dřív, než jim zdechnou interní kondenzátory)...
    OTZ
    OTZ --- ---
    PRAASHEK: ne, pokud vypadne proud, napaji se dokina (dokovaci stanice pro notebook, od vyrobce, ne ta pro ty hdd) z baterie ntb. stejne tak cokoliv, co je zapojeny do usb primo na ntb nebo dokine (a usb port to standardne - tj 5V/1A) utahne). ad 2. jednoduse - cim bliz ke zdroji / sbernici / cpu mas to medium, tim rychlejsi je prenos. plus znovu, v pripade vypadku 230V site to zustane napajeny z baterky, pokud mas ntb. nastuduj si to poradne ;)

    ad puvodni dotaz, windows nejspis po vypadku / opetovnem pripojeni media provedly automatickou kontrolu media a obnovenou strukturu slozek ti vyplivly do noveho adresare.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    OTZ: ještě jednou děkuji za rady, které tak nějak nepotřebuju. tyhle věci mám celkem nastudované.

    vůbec nevím, proč mi tady doporučuješ tyhle věci
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PES:
    OTZ: většina dokovacích stanic a kvalitních usb hubů je externě napájená, tudíž v případě výpadku proudu to stejně zdechne. ten usb hub v mém monitoru JE napájený a troufám si i tvrdit, že kvalitní - určitě se vyrovná těm lepším napájeným usb hubům/usb dokinám, které se dají koupit. mám dojem, pánové, že se snažíte "radit", ale nějak nevidím moc erudice v tom, co píšete a hlavně - na tohle jsem se neptal


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam