• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    KEVIN00: Office zrovna...
    Add an editing or authoring language or set language preferences in Office - Office Support
    https://support.microsoft.com/...language-preferences-in-office-663d9d94-ca99-4a0d-973e-7c4a6b8a827d

    v LO se to také volí při instalaci (jak jazyk UI, tak jazyk Slovníků)...

    a ve Win10
    How to install and uninstall Windows 10 language packs
    https://windowsreport.com/windows-10-language-pack-how-to-install/
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    PES: Obecně řečeno, kontrolu pravopisu si spravují jednotlivé aplikace a záleží na jejich možnostech nastavení. Aplikace, které nemají možnost nastavení kontroly pravopisu "extra", jako např. zmíněné Office, si "přebírají" nastavení z Win. A v nastavení Win jde pouze kontrola pravopisu zapnout/vypnout.
    PES
    PES --- ---
    KEVIN: Záleží na aplikaci... ale třeba Office (Word) nebo třeba i LibreOffice provádí kontrolu podle nastavení jazyka odstavce (pochopitelně nutno mít příslušný slovník)...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Zdravím,
    marně hledám, zda-li jde ve Windows nastavit jiný jazyk zobrazení a jiný jazyk pro kontrolu pravopisu. Např. zobrazení systému v angličtině a kontrolu pravopisu v češtině. Děkuji
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OMNISLASH: Hvezdicka nefunguje?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NAVARA: nebo shortcut
    PES
    PES --- ---
    OMNISLASH: Mrkl bych do "Indexing Options" v rámci vyhledávací služby Windows a pokud tam není, přihodil bych tam "Start Menu" (globální i uživatelské), aby to prohledávalo i částečnou shodu...

    Další možností je zapnout "Searching Windows" na "Enhanced", ale to pak zaindexuje prakticky celý počítač včetně složek s binárkami apod. (s výjimkou jen pár lokalit)

    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    JIMX: jj, spatne jsem se vyjadril
    JIMX
    JIMX --- ---
    OMNISLASH: aha, začátek slova ... myslel jsem začátek celého názvu.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    NAVARA: Jako solution bych viděl Classic Shell - http://www.classicshell.net/.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    OMNISLASH: Co si jako workaround tu appku přejmenovat na Vituix CAD?
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    v podstate jde o tenhle problem:

    I expect to find FileLocator when I search for “locator”. Or say I just started typing a split second before the Start menu have open completely. Typing just “alculator” should still bring up the Windows Calculator app.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    JIMX: tohle ano, na zacatku slova. ale najde ti to tu appku, pokud zadas jen sql? ja treba jednou za cas pouzivam vituixcad. na kteryzto nazev samozrejme stale zapominam. vim vzdy jen tolik, ze je v nazvu "cad". jenze zadani toho retezce mi nic nenajde
    JIMX
    JIMX --- ---
    OMNISLASH: nic jsem nikde neměnil a hledá mi to kdekoliv v názvu ... viz obrázek

    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    je mozne u hledani (vedle startu, ta ikonka lupy) ve win10 nejak nastavit, aby hledalo text nikoliv jen na zacatku nazvu aplikace ale kdekoliv v retezci? to vychozi chovani me neskutecne sere. mam par aplikaci, ktere pouzivam jednou za cas a vzdycky zapomenu nazev. vzpomenu si jen na kousek, ale ten idiot neni schopen to dohledat, protoze to bere LIKE STRING% stylem misto LIKE %STRING%
    PULKA
    PULKA --- ---
    RAINBOF: Docker, který si o upgrade aktivně řekl
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PULKA: a pres co ti to wsl2 jede? Pouze wsl1 nema pod sebou virtual.
    PULKA
    PULKA --- ---
    RAINBOF: Nevypadá to, že by mi běžely dva OS, navíc, když jede docker, tak se tváří, že ubuntu ani není spuštěný (a WSL dva nejede přes hyper-v)

    THEODORT: virtualizaci myslím nikde nemám, virtualbox právě nechci

    Ještě to budu chvíli zkoumat, podle podpory na Dellu by to mělo všechno šlapat i s WSL 2...
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    Recuvu jsem zkoušel a nepovedlo se. Teď zkouším Puran file recovery. Kdyby to nešlo, půjdu dál....díky za tipy!
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PES: tak to jde z disku…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam