• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: Nestačí standardní hodiny poletující na černé obrazovce? ;-)
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    RAINBOF: "GitHub - OrangeJedi/Aerial: Apple TV screen saver for Windows" https://github.com/OrangeJedi/Aerial
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    RAINBOF: co nějakou obrázkovou galerii s vteřinovým přepínáním?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Vypaluje se mi oled monitor, potřeboval bych aby se mi jako šetřič spouštělo video ale nějak nevím jak na to. (variantu spouštět vlc přes plánovač si necham jako poslední možnost)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    sakra dá se ještě někde sehnat ne C2R Office 2016?
    Potřebuju udělat jeden hloupej test a všechno, co jsem schopnej dohledat je C2R
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SDN33:
    a ten disk je starý jak? A co ten SMART? Možná jsem přehlédl výsledek (?)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Je to supr komp pred 15ti lety stal 35tisic!!!!
    SDN33
    SDN33 --- ---
    KRYSPIN: tehdy všechno topovka.. SATA , patice am2+ ready, co chceš? :p Ne mě to fakt stačí.. jely na tom xp a jely na tom i 7. Až teď.
    PES
    PES --- ---
    SDN33: Pokud vadne disk, tak jediné řešení bývá naklonovat na dobrý disk a teprve tam zachraňovat a pitvat (neb načatý disk se dalším používánim obvykle rozpadá dále a dále)...
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    SDN33: 14 let? Hmm. Tak to jo...
    SDN33
    SDN33 --- ---
    LOPIK: právě tohle nastavit nedokážu. což nechápu. Mám MB třeba starou 14 let. Což se mi nezdá moc. Nic no už to nemá cenu řešit a spamovat tu. Zkusím tu utilitku, co doporučil GURBON a otestuju hadr. Já to jen nechtěl zas celý odpojovat a někam to zase prekopirovavat. Ale třeba to klapne.

    JIMX: Brno! Stačí? :)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    SDN33: Zkus si pohrát s UEFI/Secure Bootem v biosu, možná tohle se ti nějak kope.. jinak pod UEFI (tzn. vlastně default v desítkách) používají windows partitiony v podstatě dvě - Recuva a nějaký regenerátory to asi můžou slušně pokopat..

    Jestli nemáš stoletej počítač, co UEFI neumí, tak bych to možná před upgradem zkusil přehodit MBR na GPT ( https://www.windowscentral.com/how-convert-mbr-disk-gpt-move-bios-uefi-windows-10 ) a přehodit to v biosu na uefi a zkusit to potom..

    JIMX
    JIMX --- ---
    SDN33: v jakym nářečí? :-)
    SDN33
    SDN33 --- ---
    JIMX: oddíl disku
    GURBON
    GURBON --- ---
    SDN33: Pokud budes mit chyby ve SMART zadnej "regenerator" tomu nepomuze. Doby lowlvl formatu a podobnejch legraci jsou davno pryc.
    Ad ty opravneni - neco delas spatne, ale nevim co :)
    Ano partition manager kdyz kopiruje partitiony, bere i obsah.
    JIMX
    JIMX --- ---
    A terazky mi povedztě, Kefalín, čo vy si predstavujetě pod takým slovom "partit"?
    SDN33
    SDN33 --- ---
    GURBON: Snažil jsem se vyhledat veškeré mazané data na jednom partitu (protože jsem se překlikl a na jednu složku použil SHIFT DELETE) a to z onoho partitu, který mám pro data na partit, který mam na WIN. Recuva mě logicky upozornila, že když bude obnovovat na stejný partit, asi to úplně nepůjde. Ale stalo se mi to už před tím a to jsem Recuvu nepoužil.

    Disk projedu nějakým "regenerátorem" ale až po té, co z tama zachráním data. Asi možná bude opravdu lepší pořídit nový, ale až doposud nebyl nikdy problém. Taky nechápu proč pokaždé na zformátovaném disku musím přebírat po instalaci vlastnictví a defakto k ničemu nikdy nemám přístup a musím tam, pro mě složitě, přidávat různá oprávnění a přepisovat vlastnictví k souborům. Nevím, jestli to taky není onen problém.

    Mám jen jeden disk a to pC používám občas. Ale asi tady nic nevymyslíme. Ale zkusím tu tvou utilitku ještě. Díky.

    P.S: když překopíruju komplet partit přes nějakou boot apku typu gParted na jiný hdd, předpokládám, že to přenesu i s veškerými daty, žejo.
    GURBON
    GURBON --- ---
    SDN33: Od boku bych tipnul, ze ti ten disk odchazi. Zkoukni si alespon SMART.
    Mas tam jen jeden nebo vic disku?
    Na rozkoply bootloadery se hodi tahle utilitka: https://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/bootice_64_bit,2.html ( porovnat s nejakym fungujicim PC).
    Tou recurvou si moch zpusobit lecos. Chtelo by to lip popsat cos tam provadel.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Ahoj,

    prosím Vás, řeším dost zapeklitý problém. Nejsem schopen nainstalovat aktualizace s WIN 10. Pokaždé mě to vykrešuje při bootování na hlášku "no operation system found, try disconect drivers without OS". Tak to je ještě celkem známý problém. Jenže. Nefunguje mi ani žádná googlená oprava.

    Automatická diagnostika bootovacího USB windows se snaží opravit poškozený disk, ale vždycky to spadne.

    Přes příkazový řádek mi zase commandy jako FIXMBR nebo FIXBOOT vrací "přístup odepřen" a nelze se ani dostat na cestu na windowsovský partition.

    Už jsem udělal 2x čístou instalaci na formátovaný disk a pokaždé se po čase tohle stane!

    Už to nemám nervy asi po 3. instalovat. Nebo nevíte, jak by se to dalo ještě opravit? Stalo se mi to po aktualizaci windows.

    Teď mě ještě napadlo, že jsem zapínal recuvu a obnovoval na systémový partit. Tak že by to mohlo způsobit onen problém?

    Pokud vás napadá ještě nějakej tip co s tím, budu rád. Jinak asi použiju nějakej hloubkovej regenerátor disku a hodím tam Linux.

    Dík.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    PES: Možnost Let me set a different input method for each app window mám pouze v Setting > Keyboard. Pokud je aktivní, tak se mi pravopis neopravuje podle aktuální volby jazyka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam