• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SWIST: Díky. Příkazový řádek s oprávněním správce pomohl.
    SWIST
    SWIST --- ---
    ROBIN_SNNS: stejný problém jsem taky měl u jedné aplikace. Nevyřešil jsem ho, jen obešel - spusť instalaci přes cmd.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ASACHI: (ano viem, ovladanie sa da zmenit, ale vyzaduje daky pridavny klaves; napr fraps som mal nastaveny na "numlock" prepinac a fungoval).

    ja mam w10 cerstvo, este stale zistujem co a ako. este pred pol rokom to windy co som mal proste nevedeli. a to ze win nieco vie, neznamena, ze je to to najlepsie pre uzivatela a mozno chce / je zvyknuty na ine riesenie.
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    HADIAK: Tak si to zmen?
    WIN + G
    -> nastaveni

    Hosi ja fakt nechapu co tu porad resite a co porad koumete ...
    50 programu na neco co windows umi nativne
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ASACHI: ok. testnute. okno+alt+prntscreen funguje, skusil som pcars2 a gta v (tam mi tusim fraps nesiel), takze az na krkolomne ovladanie je to funkcne :) uklada PNG. takze tiez OK.
    (ano viem, ovladanie sa da zmenit, ale vyzaduje daky pridavny klaves; napr fraps som mal nastaveny na "numlock" prepinac a fungoval).
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    ROBIN_SNNS: win + shift + s je nástroj výstřižek a skice

    dá se s tím pracovat, ukládá to nejen do schránky, jsou tam i další nastavení
    https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4488540/windows-10-how-to-take-and-annotate-screenshots

    ale jako několik screenů během chvilky automaticky uložit to asi nebude umět, pravděpodobně maximum se dá nastavit, že je to otevře a po skončení bude třeba ručně poukládat, ale třeba se pletu
    nicméně je to prostě build in appka ve win10

    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Fraps používám na típaní mimo steam (e.g. epic store). Potřebuji típat ztrátově (jpg, menší soubory vhodné pro web) a rychle za sebou, což vylučuje ati ovladače (jen png, a pomalu) a nastavení printscreen ta fakt neznám. Co vím, tak tím se típalo vždycky do schránky a vkládalo třeba do toho malování.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ASACHI: tak to je super, ze uz to tak to vie :)
    ked som skusal naposledy, nic take sa nedialo; tak som, logicky, siahol po Fraps.
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    HADIAK: ono doba lehce pokrocila, na WIN10 zmacknes printscreen a ono ti to podle nastaveni udela co cekas.

    Me se napriklad ulozi png uncompressed na OneDrive do slozky screenshots.

    Nevidim duvod mit externi program.
    BTW nahravani obrazu umi i Windows nativne skrze WIN + G ... ale na to radeji pouzivam OBS, pac nabizi vetsi kontrolu.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    greenshot to automaticky ukládá, případně to samý umi steam, případně soft od GPU - minimalne u AMD
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ASACHI: ale aj keby printscreen fungoval na 100%; tak to vyzaduje; pauznutie hry, alttab do programu, kde sa da paste a save, alttab spat do hry, odpauzovanie a hranie. a to sa napr neda v onlajnovkach a v hrach, ktore "nepovoluju" prerusenie akcie (typicky simulator / etc). nehovoriac o zvysenej hw narocnosti, mat spusteny dalsi sw na ukladanie obrazku (malovani? a do bmp? nie :) ).
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ASACHI: uz som sa nehral 1/4 roka, nepamatam. ale ak daco spustim, tak testnem a podam report :)
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    HADIAK: Muzes uvest 1 hru, kde nefunguje windows printscreen?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ASACHI: jasne, fraps je uz dost dlho neupdatovany, ale zas... printscreen nefunguje v 95% hier. a odtial ja napriklad chcem nekomprimovane snimky. (a nie video).
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    HADIAK:
    - screenshot udelas klavesou printscreen ...
    - FPS si ukazes treba WIN + G (windows game bar)

    Ja to beru tak, ze primarne se ma nahravat obraz ... na to se dneska pouziva OBS a ne FRAPS, kde 10 let nebyl zadnej vyvoj.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ASACHI: obs ale robi ine veci ako fraps. to je snad len na nahravanie / vysielanie videa, nie? alebo maju daku skrytu funkcionalitu, ktora nie je uvedena na strankach?
    fraps tipa screeny / ukazuje fps (a nahrava videa).
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    ROBIN_SNNS: pouzit OBS?
    Open Broadcaster Software®️ | OBS
    https://obsproject.com/cs

    Fraps uz snad ani korektne nemuze fungovat ne?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    NAVARA: To políčko "unblock" na záložce obecné nikde nemám, jen standardní atrbuty skrytý a jen pro čtení.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Mám admin účet ve win10, řízení uživatelských účtů na minimum a windows mi odmítá dovolit spustit fraps. Věděl by někdo, kde je zakopán pes?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam