• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Potřebuju poradit - přestala mi jet televize.
    Mám kartu DVBSky T980C na níž jsem donedávna provozovala kabelovku na aplikaci DVBViewer 6.1.7.2 ve Win10 x64 1909. Teď jedu na T2 z Tlusté hory. Problém mám nasledující. Včera z ničeho nic přestala jet televize, po spuštění programu jen černá obrazovka, signál zůstal dobrý. Dám přeladit - nepomůže. Zkusím výchozí program od výrobce (reskin DVBVieweru, staří tak 2-4 roky), zobrazí se akorát kostičky, nenačte to ani grafiku programu. Zkusím windows update, dostane se mi aktualizace verzi 2004. Stejný výsledek. Dám kartu do starších pc (W7SP2 x64, W10 1511 x64), tam funguje v pohodě. Tak já už nevím. Čistou instalaci oken?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    LOPIK: no. co je to za notebook, drivery/aplikaci od vyrobce mas? typicky byva nejakej control panel od realteku nebo tak kde jde vynutit ptani se na druh toho cos zastrcil, pripadne jine varianty
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Neznáte někdo způsob, nebo nějaký alternativní drivery pro WIN 10, který dokážou u zvukovky vynutit přepínání mikrofonu/sluchátek podle libosti? Jde o NTB z jedním kombinovaným jackem pro headsety, Synaptec/Conexant zvuk.. Potřeboval bych to použít jako MIC a detekuje mi to sluchátka a za boha to nedokážu přepnout..
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    MICKK: Já bych nejvíc ocenil co nejvyšší výkon na jedno jádro, bohužel používám prasácky napsaný sw který nedokáže víc jader využít.
    MICKK
    MICKK --- ---
    RATTKIN: třeba azure nabízí cokoliv od 1 vcpu a pár giga ram po stovky vcpu a tera ram, předpokládám, že ostatní mají podobné
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MICKK: až na ten výkon.. ale op nepsal jaký výkon požaduje
    MICKK
    MICKK --- ---
    MILAZAJICEK: skoro každý cloud?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Nevím jestli to patří úplně sem ale vhodnější klub mě nenapadá nevíte někdo o službě kde se dá pronajmout čas výkonné workstation přes remote desktop? Občas potřebuji windows virtualizovaně, ale mít někde "spící hw" který můžu občřas použít a zaplatit jen výkon který spotřebuji by mohlo být fajn.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KARMA: To je v pořádku, uživatel tam nemá práva na zápis.
    KARMA
    KARMA --- ---
    Dobrý den, na obou počítačích, kde mám win10 mi teď nejdou ukládat soubory do kořenového adresáře c:/. Nemáte někdo podobný problém? Může to být vir?
    PES
    PES --- ---
    MICKEY_MOUSE: Ono to není Chrome, ale Chromium-EDGE... Takže pod Admin účtem v okně Příkazový řádek (spuštěný se zvýšenými privilegiemi Jako správce) zkusit klasiku SFC /SCANNOW popř. i DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth.

    Anebo zkusit stáhnout off-line instalátor EDGE a opět "Jako správce" pod Admin účtem spustit instalaci. Mělo by se to dát stáhnou na
    Stáhněte si Microsoft Edge pro firmy – Microsoft
    https://www.microsoft.com/cs-cz/edge/business/download
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    ZBYNEK: Tak to asi nepomáhá. Dnes ta hláška vypadá už takto:
    [1007/090457.326:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1008/093225.002:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1009/140410.420:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1009/185831.874:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1010/103416.622:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1010/170847.306:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1010/201519.385:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1010/222629.729:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1011/074623.129:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1011/141810.420:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1012/203412.073:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1012/210722.072:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1013/084511.054:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1013/200446.579:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1014/190837.875:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1015/083952.006:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1015/200433.894:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)
    [1016/090424.674:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)

    Nějaký jiný postrup, jak to opravit?
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    MICKEY_MOUSE: Počkat až si to Chrome opraví?
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím, mám notebook s Windows 10 64bit, a začal mi cca před týdnem při každém spuštění vyhazovat v Poznímkovém bloku soubor debug.log a v něm hlášku:

    [1007/090457.326:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Systém nemuže nalézt uvedenou cestu. (0x3)

    Poradíte, co s tím? Díky.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    droidmote
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: bluetooth to není, ale dosah to má dobrý a stojí to pár korun

    US $3.00 32%OFF | Fornorm Wireless Fly Mouse USB Remote Controller Smart Control for PC Video Movie Browsing Music with Hotkey
    https://a.aliexpress.com/_mOXqGvh
    NEON5
    NEON5 --- ---
    NAVARA: Kdybych mapoval extra pro win, tak pres steam, ale napriklad vlc na ty tlacitka reaguje nativne jako na multimefialni. Steam controller muzes vdycky pouzit i jako klavesnici a mys. Tenhle post tak pisu a jde to pomerne snadno.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NEON5: Mám 360, ale drátovej… asi by to mohl být plán B, mapuješ to na klávesy přes Steam appku nebo něco separátního?
    NEON5
    NEON5 --- ---
    NAVARA: ja pouzivam steam controller.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Jakou ovladačku a sw použití na win10, abych mohl na dálku posílat příkazy? Primárně jde o ovládání MPC - posun ve filmu, přepnutí na další díl, hlasitost, suspend,…

    Bluetooth, jde mi o ovladačku, nechci napojovat myš / klávesnici, ani to ovládat přes telefon (který bych musel odemykat, spouštět appku,…), něco typu https://www.alza.cz/philips-srp3014-d4017002.htm .
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam