• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    L4MA
    L4MA --- ---
    MVEK: taky tak, na jare to samy.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Dva počítače s Win 10 Pro se mi nepřestavily z letního na světový čas, přitom je zaškrtnuto, aby to dělaly a jsem ve správném pásmu. Akorát se čas srovná až periodickou kontrolou na serveru, nebo ručním vynucením.

    Je ještě někde nějaké nastavení, které na to má vliv? Mám Win v angličtině, ale pokud se nepletu, mám nastaveno, že jsem v ČR.
    JIMX
    JIMX --- ---
    zajímavý, že po smazání staré zazálohované instalace, se mi ve výsledku cca 10GB místa na disku dokonce uvolnilo :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    Tak přes to ruční spuštění aktualizace už mám 20H2, tak super :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    Tak jsem se dneska rozhodl, že si aktulizuji FW na routeru... Nakonec jsem to odlozil. Delat to v patek vecer v nouzovem stavu neni nejlepsi napad :D
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: já jsem střelec, mám před sebou kdyžtak celej víkend, abych to rozchodil ... :-D
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Zazálohovat disk (image), stáhnout si instalační ISO nejnovějších Win10 a natvrdo pustit aktualizaci :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    aha, tak jsem na stránkách lenova našel, že mám spustit ručně Update Asistenta a aktualizovat přes něj :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    zkusit se zeptat na supportu výrobce?

    mě to taky chvilku psalo na poskládaném PC z roku 2012, ale ne déle než měsíc...
    JIMX
    JIMX --- ---
    ... a mám takovej pocit, že žena na mým předchozím lenovu, který je tedy cca o další 3 roky starší, už tu 2004 má ...
    L4MA
    L4MA --- ---
    JIMX: ja na domacim PC preskocil 1909, a nabyl jsem dojem ze mi to na 1903 nedorucej. Updatnul jsem manualne, a pohoda.
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Dlouho... stejné mi svítí na jednom postarším HP ProBook (možná se 2004 či 2010 ani nedočká - staré "krámy" prostě M$ řešit nebude, protože už když se rozhodl udělat/tlačit jen "jednu společnou verzi Windows 10", tak bylo jasné, že to stejně jako nikdy předtím nedokáže udržet konzistentně - asi by měli méně starostí, kdyby pro takové stroje dále udržovali alespoň bezpečnostní aktualizace pro W7 pro všechny a W10 si nechali jen na ty nové - předpokládaje, že stroje s W8 ty W10 zvládly prakticky všechny)
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256: Hele ani imho ne ... mám asi 3 roky starej notebook Lenovo E470, intel i7, nějaká mobilní nvidia, ssd, bt, rtl wifi a eth, čtečka otisků ... žádná exotika
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    máš nějaký šílený HW? Nějak si říkám, jestli se ještě budou fokusovat na HW, který nedokázali vyřešit do dneška a nyní se spíše už budou fokusovat na aktuální verzi...
    JIMX
    JIMX --- ---
    Jak dlouho myslíte, že budu ještě čekat na 2004? ... furt mi ve windows update svítí "Aktualizace Windows 10 z května 2020 je na cestě. Až bude pro vaše zařízení připravená, zobrazí se dostupná aktualizace na této stránce." :-(
    PES
    PES --- ---
    MA747: To by vyřešilo zmíněné přeladění (nové naladění), což nezabralo...

    ROBIN_SNNS: Vida, Intel vydává nové ovladače grafiky mimo jiné i kvůli poslední (říjnové) aktualizaci Windows. Takže bych zkusil odinstalovat ten DVBViewer, ovladač té karty, přeinstalovat ovladač grafiky (nejnovější od výrobce karta a ne ten z WinUpdate), pak vrátit ovladač karty i DVBViewer a zkusit - pokud pojede, vypnul bych ještě pak pro jistotu automatické aktualizace ovladačů HW...
    Intel vydává aktualizované ovladače pro Windows 10 s říjnovými aktualizacemi – Živě.cz
    https://www.zive.cz/...-ovladace-pro-windows-10-s-rijnovymi-aktualizacemi/sc-3-a-206594/default.aspx
    MA747
    MA747 --- ---
    ROBIN_SNNS: https://www.iprima.cz/prijem-tv-signalu/vyluky-vysilacu
    Nemůže to souviset s: Den: 22.10.2020, Čas: 00:00 - 06:00, Důvod: přechod technologie vysílačů na DVB-T2?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    PES: Díky vyzkouším.
    PES
    PES --- ---
    ROBIN_SNNS: Spíš došlo k nějaké aktualizaci ovladače grafiky anebo rozstřelení ("aktualizace"/"vylepšení") akcelerace videa (D2D/D3D/DirectX apod.)... Někdy pomůže vrátit ovladač grafiky na předchozí verzi anebo "přerazit" ovladač z Win10 ovladačem přímo od výrobce počítače/notebooku/grafické karty...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Potřebuju poradit - přestala mi jet televize.
    Mám kartu DVBSky T980C na níž jsem donedávna provozovala kabelovku na aplikaci DVBViewer 6.1.7.2 ve Win10 x64 1909. Teď jedu na T2 z Tlusté hory. Problém mám nasledující. Včera z ničeho nic přestala jet televize, po spuštění programu jen černá obrazovka, signál zůstal dobrý. Dám přeladit - nepomůže. Zkusím výchozí program od výrobce (reskin DVBVieweru, staří tak 2-4 roky), zobrazí se akorát kostičky, nenačte to ani grafiku programu. Zkusím windows update, dostane se mi aktualizace verzi 2004. Stejný výsledek. Dám kartu do starších pc (W7SP2 x64, W10 1511 x64), tam funguje v pohodě. Tak já už nevím. Čistou instalaci oken?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam