• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: no byl to teda proces, stahnout tu free verzi :)
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: No mají kontaktní e-mail (popř. další info), na kterém začnou "otravovat" jejich obchodníci jakmile si stáhneš něco lepšího než ten Veeam Agent (free) - např. tu Community Editon (omezenou na počet zálohovaných věcí) či pokud stáhneš něco pro virtualizované či cloudové věci...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: Veeam az na uplne ujety registrace hodne super, diky za tip.

    TOOMIX: za dva roky? to je docela vtipna myslenka. kde beres tu jistotu? mne ted odesel po par mesicich Samsung Evo Pro. Kdybych mel jistotu, ze mi odejde komp za dva roky, tak se tady vubec neptam ;)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Prosím o radu, jak se podívat na základní info o BSOD v W10 do buď minidumpu, nebo MEMORY.DMP? Našel jsem v nápovědě, že mám použít dumpchk.exe pro minidump, ale ten jsem na počítači nenašel a na webu MS jsem našel, že je na Win2000 CD-ROM:-).

    Já jsem ten BSOD minul, našel jsem počítač až na login obrazovce, takže vůbec takhle nemám šanci posoudit, jestli to byla náhoda, nebo se něco začíná hlásit po necelém roce nového počítače.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: Zálohu samozřejmě aktualizuješ nejméně po každém velkém updatu :)
    PES
    PES --- ---
    TOOMIX: Proto ten Veeam... obnovíš do bodu poslední zálohy a ten Boot je tam jen pro zavedení prostředí Veeamu, kterému se zadá odkud obnovovat a pak už to jede jak z praku...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DRAGON: má to cenu, když třeba za 2 roky, až se to pokazí, budou venku další 2-3 velký updaty na Windows? Tou dobou už může být zastaralá i verze VPN klienta, propadlé certifikáty atd.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GURBON: nakonec vyreseno s pomoci MediaCreationTool, to zabralo :) tak supr, diky vsem ;)
    PES
    PES --- ---
    GURBON: Veeam Agent (je free), udělat si Boot Recovery Medium (z toho Veeamu) a pak si nastavit pravidelnou zálohu alespoň na NAS (častou inkrementální a jednou za čas, třeba měsíčně, full backup). Jede to samo, neotravuje to a obnova je v pohodě...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DRAGON: V tom návodu je to explicitně zmíněno ;)
    GURBON
    GURBON --- ---
    DRAGON: Snazis se pouzit windows backup z W7 tak se nediv ze to chce CD :) V dnesni dobe bych doporucil na tohle Veeam. Jde to v pohode i s verzi zdarma. Boot flashku to taky umi. Obnovovat muzes i ze zalohy na siti ( treba NAS).
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tak update: udela to na disk image a na konci se to zepta, jestli chci vytvorit bootovaci obnovovaci jednotku, das yes a ono to zarve, ze pocitac nema CD/DVD recorder (v dnesni dobe, omg), takze hotovo jen z pulky, image mam, ale bootovacku ne :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    L4MA: sem lama, jasny, ja tam starou zalohu, diky :)
    L4MA
    L4MA --- ---
    DRAGON: malo mista? neNTFS format?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    L4MA: tak bohuzel tohle mi nebere moji USB flashku :(

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    L4MA: vsechno sem vyndal :)
    dik moc, kouknu na to :)
    L4MA
    L4MA --- ---
    DRAGON: tu mas navod, na pocest toho, zes me vyndal z doublu. :)

    How to make a full backup of your Windows 10 PC | Windows Central
    https://www.windowscentral.com/how-make-full-backup-windows-10
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    zdravim. Mohl bych poprosit o radu?
    Chcipnul mi pracovni laptop, ted mam nove nainstalovano a nastavit ho je fakt vec na dva dny. Proto bych rad ten laptop necim (pokud mozno necim, co z usb nabootuje do nejake partition utility) zalohoval ve stavu kratce po te win10 konfiguraci (vpn, certifikaty, db's, logy, atd atd) na nejakou flashku, kterou bych v pripade, ze se disk opet vysere, strcil do usb, nabootoval z toho a tu image soucasneho stavu win10 obnovil, abych se napriste vyhnul dvoudenniho nastavovani systemu. existuje prosim neco takoveho?
    moc dekuji za radu
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    UCKO: každopádně jsem evidentně nezkoušel všechno. Pomohlo stopnout Acrylic. Díky :-)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    UCKO: jo, to jsem zkoušel. ale zatím nic nezabralo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam