• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    NAVARA:
    THEODORT: ah, az ted mi to doslo.. tj divny.. neni treba pod administratorem?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    NAVARA:you need to dive deeper (jazyk>klavesnice)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Jak se zbavím toho ENG CSQ? Nikde v nastavení to nevidím…


    PES
    PES --- ---
    JIMX: Zase jedno "vylepšení" ve stylu opt-out namísto opt-in?
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX: tak kdyby někdo taky nevěděl ... tak pravý myšítko na taskbar, položka "novinky a zájmy" a tam je "vypnout"
    JIMX
    JIMX --- ---
    šmarjápano, co to zase vymysleli ... po poslední aktualizaci mám vedle systraye počasí, který se dá rozkliknout do nějakejch zpráv ... a nenašel jsem, jak to vypnout ... poradíte někdo?
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Takže po uninstallu K-lite codec packu a rebootu problém přetrvává. Zkoušel jsem to na starým NB s W7 (u různejch přehrávačů, jo a taky tam mám tyhle kodeky, ale jak vidno, asi to tím není) a je to to samý. Takže já už fakt nechápu...
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    spíše to vypadá, že telefon a export z něj to dělal vždy, ale v tom konkrétním PC to nějaký tool opravoval a převracel. buď ten kodek pack nebo přehrávač nebo i něco jiného a je možné, že ta funkcionalita zmizela/změnilo se nastavení.

    rozhodně ti nic nebude zpětně měnit metadata.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    JOPS: Jak říkám, musel jsem to tam nainstalovat kvůli tomu, že mi něco blblo. Ale ok, zkusím to vyhodit. VLC tam mám. Pořád to ale nevysvětluje, proč mi starý videa takhle blbnou i na tabletu, kde mám pouze přehrávače (včetně VLC). Ještě to zkusím na starým noťasu s W7.
    JOPS
    JOPS --- ---
    JAMILLOS: ten kodekpack dej do haje a nainstaluj prehravac, ktery to ma vsechno v sobe.

    VLC Player
    nebo treba jeste je fajn POT Player. Era kodaku K-lite MEGA SUPER ENO NUNO PACK uz je fakt deset let za nama :)
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Zkusim. Ale pořád to nevysvětluje 3 roky starý videa, který dřív šly. Ten kodek pack jsem tam asi dával kvůli nějakýmu náročnějšímu videu, který mi blblo, a konkrétně s tímhle mám dobrý zkušenosti. Ale tím to není, mám to jenom v tomhle pc. Ještě to vyzkouším.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Zkus to prehrat jeste v jinym zarizeni ale videl bych to vic na problem s telefonem nez u PC. Jestli to dela opravdu vic prehravacu, tak zkoukni i u nastaveni grafiky co tam mas, zkus tam vypnout zapnout hw urychlovani videa, kouknout se spis tam..
    Kodek packy atd to uz je dneska spis minulost, mozna by nebylo spatny se tohodle balastu pro zacatek zkusit uplne zbavit. Diky bohu uz prehravace pouzivaj dneska vetsinou svoje nebo to k tomu pribali.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    OTZ: Android. Je to záhada. Já jsem to na tabletu nikdy dřív nepouštěl, takže nemůžu říct, jak to fungovalo, ale tak jako tak to nedává smysl. Vím jistě, že v únoru ten problém ještě nebyl. V březnu/dubnu proběhla aktualizace Win, ale jak říkám, to nevysvětluje tablet a 3 roky starý videa. V kompu mám kodeky K-lite, v tabletu to neřeším, asi se to instaluje s přehrávačema. A u všech přehrávačů, co jsem zkoušel, je to stejný.
    OTZ
    OTZ --- ---
    JAMILLOS: aha..a na tom tabletu jsou taky W10?
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    OTZ: V telefonu jsem nic neměnil a nahrávám normálně přes defaultní SW, nic zvláštního jsem na to nestahoval. Dělaj to všechny přehrávače a na tabletu rovněž. Mám vysoký podezření, že to je novým buildem W10 (20H2), na druhou stranu mi to ale na tabletu dělá i video nahrávaný před třema rokama, tak fakt nevim. Akorát ten upload nad yt vynechám.
    Jestli to začal nějak dělat telefon teď, jak to, že je to i u starejch videí? Samý otázky.
    OTZ
    OTZ --- ---
    JAMILLOS: a nenastavil sis neco blbe v telefonu? komp ti to dela ve vsech prehravacich? jinej komp/tel/tablet taky? zkus to video primo z tel uploadnout na youtube a pustit pak na kompu. jestli bude vertikalne i pak tak ti telefon zapisuje blbe metadata do toho videa.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    FJERTIL: zkontrolovat zda není nabouraný HDD či souborový systém
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    FJERTIL: Skusil by som ako prve vytvorit uplne novy admin ucet, ci to bude pod nim slapat.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    JAMILLOS: Jestli se nekamaradis s konzoli, tak virtualdub umoznuje nastavit filtr (prekodovani, otoceni atp.) a pak to spustit batchove jako job nad adresarem, seznamem souboru s vplitelnou prioritou. Hodne stesti.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    GIOMIKY: Hmm, to už se mi moc nechce, ale uvidím.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    JAMILLOS: A neslo by to batchem pres ffmpeg? Myslim, virtualdub je akorat gui, krerej to vyuziva.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam