• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ROLAND: Nekdy si uzijes vice zabavy, i kdyz neparis nejnovejsi tituly z obchodu gamestoru.
    PES
    PES --- ---
    ROLAND: No původně byly de-facto vázány jen na S/N či CDkey - posléze dělali v čím dál tím více brikulí, vázali to na MS Účet atd... (tj. vázalo se to sice na počítač, ale dalo se to přeinstalovat, akorát tedy pak s vazbou na uživatele...)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    GIOMIKY: Brzo asi taky budu, tedy byl bych dávno když by fungovaly hry full.

    PES: A jo máš pravdu na to jsem zapoměl. I když ty snad byly jen v rámci počítač to počítač ne vlastník to nový vlastník. Ale asi jako vlastník by se nejvíc blížila licence Public domain? Respektive je tam nejméně omezení.

    LOPIK: Aha díky za info. Já se u těch 10 dávno vesele ztrácím. Už jen ta degradace upgradem z Ultimate 7 na pro 10. Tak to pak jo na starting edition jsem zapoměl a asi neviděl.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ROLAND: Full Packaged Product
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    ROLAND: Pisu o Windows "S" kde mas jen store a neni tam snad ani command line, natoz nejaky instalatory. Obcas se to dava k nejakym notebookum. Zatim to jde prepnout do normalnich Windows (jen jednou..), ale uz takova vec existuje.
    PES
    PES --- ---
    ROLAND: No FPP byly tzv. "trvalé a přenositelné" licence... takže se to nejvíce blížilo tomu vlastnictví...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ROLAND: Na mne nekoukej, ja jsem Linuxak.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    PES: FPP je prosím co?
    Krabice s tím nemá co dělat - CD/DVD je jen distribuční kanál.
    Ty nemáš právo si z něj dělat další kopii, nikdy si neměl. Protože si si už koupil kopii. Nemáš v podstatě ani právo to dál prodat. To že u nás byla a snad stále je ještě rozumná benevolence, je jiná. A já ji jen kvintuji. V nějaké jiné zemi by se s tebou nepárali. :/
    Dělal jsem v tom 2 roky a musel to vysvětlovat i pár právníkům.
    PES
    PES --- ---
    ROLAND: No spíš šlo třeba alespoň o ty FPP verze ("krabice")...
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    GIOMIKY: Tak technicky právně, si nikdy nic nevlastnil, jen si si koupil licenci s x časovým horizontem. Vlastnit můžeš pouze tehdy pokud pak s tím můžeš libovolně nakládat.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    LOPIK: Pouze bod 3. 1 ještě funguje a dvojka ještě úplně není.

    Well done MS you really soon did it and control most of us. :/
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    LOPIK: Rekl bych, ze je osvedceny vyvoj... o tom, ze nebudes vlastnit Win uz se mluvi dlouho.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    GIOMIKY: Ted jsi popsal Win 10 S s Office 365 - to nejsou novinky ;)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    PES: Myslim, ze budou tyto hlavni novinky (vlastni odhad):
    1] nemoznost spoustet win32 a win64 aplikace s instalatorem
    2] u levnejsich edici moznost instalovat pouze z m$ store
    3] subscription based licence bez moznosti koupit licenci nafurt
    PES
    PES --- ---
    GIOMIKY: Měla být přece Win10 Forever :-) jen rozdíl čísla sestavení ;-))) no, nevydrželo jim to až tak dlouho, co?
    PES
    PES --- ---
    NAVARA: Njn, to tam cpe ten "neukotvený" default profil a dělá to pokaždé, když se něco spustí pod "systémovým" účtem a-la INTERACTIVE, TRUSTED INSTALLER apod. a nasáčkuje to u toho i do aktivního uživatele...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PES: Zafungovalo, šílená vopičárna :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Nova verze Win na obzoru
    Microsoft teases a ‘next generation of Windows’ announcement ‘very soon’ - The Verge
    https://www.theverge.com/2021/5/25/22453222/microsoft-windows-next-generation-announcement-sun-valley-build-2021-keynote
    PES
    PES --- ---
    NAVARA: To od BugyBunny zabíralo...

    Remove automatically added keyboard inputs and prevent them from coming back (Windows 10) - Super User
    https://superuser.com/questions/1025105/remove-automatically-added-keyboard-inputs-and-prevent-them-from-coming-back-wi/1494394#1494394
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    THEODORT: Nope, běžný user (byť s možností jít na admina přes UAC)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    NAVARA:
    THEODORT: ah, az ted mi to doslo.. tj divny.. neni treba pod administratorem?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    NAVARA:you need to dive deeper (jazyk>klavesnice)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam