• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    JAMILLOS: ne, ta služba je zadarmo a ty nemáš žádnej nárok nic požadovat.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    IMOLOL: No ale jako příklad principu by to šlo, ne? Máš tu službu, a chceš-li ji používat dál, odklikni podmínky, nebo fuck off, tak jsem to myslel.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    JAMILLOS: instagram je free služba, řeč byla o placeným software
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    IMOLOL: Bez vědomí jistě ne, ale brutálně, to ano.
    Instagram‘s New Terms of Service - Not Sketchy at All!
    https://www.youtube.com/watch?v=VhSX7IzHkrE
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    PES: nevím jak to bylo myšleno, ptám se na příklady. Máš nějakej?
    PES
    PES --- ---
    IMOLOL: Jestli to spíš nebylo myšleno směrem "poté, co uživatel investoval haldu úsilí a peněz, tak dodavatel změnil (byť avizovaně) svá pravidla tak, že uživateli zůstalo na výběr tak akorát odepsat ztráty"...
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    ROLAND: můžeš nám dát nějaký příklady, kdy poskytovatel licence změnil něco zásadního bez vědomí uživatelů? O tom bych si rád počet.
    PES
    PES --- ---
    GIOMIKY: Aneb "Rychle stahujte, než i to zakážou" :-))) (jako parafráze zrovna aktuálního z politiky :-)))
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    JIMX: Cez chemtrails predsa
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Já vím, že se opakuji. Ale stále ještě je tu krasný Linuch kernel.
    PES
    PES --- ---
    Hehehe, a to ještě až případně prosadí "Internetový řidičák" - tedy nutnost autentikovaného přístupu k síti státem ověřenou identitou... To pak bude totáč proti tomu ještě jako rajská zahrada...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Podobně google - zablokováním účtu přestanou fungovat všechny ty SSO na něj navázané. A nikoho to zajímat nebude, že nemáte možnost si poslat recovery link na email, který vám google blocknul, protože se mu nelíbilo XXX. A XXX nemusí být něco nelegálního, ale cokoli co si google usmyslí.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Tak zablokování účtu si užil český novinář, který si nahrál na onedrive nahatou holku - najednou měl doma spoustu nepoužitelných cihliček a nedostal by se třeba ani do datovky.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    NAVARA: MYKEZ: Super, díky.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    JIMX: Já vím že je to trolling. Ale přesto pokusím se v krátkosti odpovědět.
    Licence je právní ustanovení = vymahatelné a postihovatelné v případě porušení.
    Každý SW má licenci a různé licenční podmínky použití a užití.
    V dnešní době, se ale ty podmínky mění jak na běžícím pásu a kolikrát i bez vědomí uživatele.
    Na začátku uzavřeš smlouvu-dohodu. Používáš v souladu.
    Pak si poskytovatel licence usmyslí něco a tak rázem se může i stává, že to co bylo v souladu již dle nových podmínek v souladu není. Pokud se jedná o něco co má prakticky monopolní postavení máš tři možnosti. Čtvrtou možnost má šanci využít málo kdo a když se o to pokusí může být jeho pokus blokován. Cesta se v právních kličkách vždy najde a když nepomůže právo, existují i jiné metody.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ROLAND: jak prosímtě souvisí blokování aplikací s policií a licencema?
    PES
    PES --- ---
    ROLAND: Ten instinkt a pocit je více než oprávněný - to jen někteří naivové budou stále dehonestovat, protože voda se ještě nevaří a protože (oni) přece nedělají nic špatného, takže i ostatní by přece neměli dělat nic špatného, takže by se neměli za co stydět/čeho se obávat...

    Digitální licence je spíš něco jako "klíč" otevírající zámek (použitelnost systému) svázaný s M$ účtem - a pak je možná likvidace plošná (zhřešíš, přijdeš nejen o jeden stroj/jednu licenci, ale komplet účet, navázané a NAKOUPENÉ licence na jiné SW, OS a také hry a multimédia(!) - prostě budeš poslouchat, nebudeš vystrkovat nos z řady a - možná - přežiješ... samo digitálně)...
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Tak tohle je za mě hodně velká špatná. Možná se jen pletu a zbytečně plaším, ale instink a co tak nějak vím i ještě z dob kdy jsem byl tak nějak něco jako "znalec" a obracela se na mě o rady různá oddělení policie české republiky a i také právníci ohledně pomoci aby pochopily tehdejší znění části autorského zákona a kdy se se mnou pokoušeli i hádat, jak pomalu u soudu tak nevím. Takže jsem viděl i některá obvinění co šla k soudnímu řízení.

    Windows 10 budou automaticky blokovat potenciálně nežádoucí aplikace. Jak ochranu vypnout? – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/windows-10-budou-automaticky-blokovat-potencialne-nezadouci-aplikace-jak-ochranu-vypnout/sc-3-a-211533/default.aspx

    Takže nakonec budu asi donucený pro virtuál a nebo dva systémy. Ale asi virtuál bude jednodužší na použítí? Ve kterém budu mít třeba W7 nebo XP a bez záplat. A nebo Linux? Ale pokud doklapne to co už prorokuji pár let ohledně terminálových služeb a že můj zájem je možnost hrát hry a pár věcí okolo proto jsem stále tak přivázaný ne uplně dobrovolně k Windows. A když si vezmu co se děje v pozadí na internetu a jak roste počet různých stránek s územním blokováním tak si nejsem vůbec jist už ničím. :/

    A to co tak nějak vnímám mezi řádky nebo zatím.
    Plus aktualizace EULA
    default page
    https://www.microsoft.com/cs-cz/servicesagreement/default.aspx

    Tedy se to blíží ala FB jen s tím rozdílem že teď pokud bude něco nebo se někomu zlíbí, tak na nás může lehčeji zakleknout policie.
    Bod 3.b chápu i jako možnost zablokovat fungování Window. Protože digitální licence a člověk se připojuje online. Tedy nějaká verze Microsoft účtu nebo je to ještě stále něco jiného? Nevím nebo si nepamatuji jestli jde používat W10 i bez přihlášení? A pokud ano jestli je možné se pak připojit i k internetu?

    + bod 4.a.iv.2
    + bod 4.f

    Jak se prosím na to díváte a vnímáte vy?
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SHMADE: PowerToys, mohly by se časem stát součástí windows
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam