• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PES: píšou, že je to ve vývoji, tak uvidíme
    PES
    PES --- ---
    ZBYNEK: Za jak dlouho se to VB naučí?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ZBYNEK:
    XSOFT:
    diky & sorry, jsem cilckbait vulnerable... po precteni clanku jsem si pomyslel, ze bych nemel byt tak povrchni
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    GIOMIKY: Nakopat debilního pisálka za clickbaitovej titulek. VirtualBox se naučí emulovat/virtualizovat TPM a W11 budou fungovat.
    PES
    PES --- ---
    TOOMIX: v update složce smazat (zatím) v \Sources\ soubor appraiserres.dll
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    GIOMIKY: ... njn, byl update u MS, si clovek musi pockat na update u Oracle ... kolobeh zivota.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    TOOMIX: Nevim, co si o tom mam myslet. Wokna pouzivam predevsim ve virtualu. Tohle je velice neprijemny a nepretelsky krok.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Microsoft ztížil testování Windows 11, systém už nepoběží ve VirtualBoxu – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/microsoft-ztizil-testovani-windows-11-system-uz-nepobezi-ve-virtualboxu/sc-3-a-212374/default.aspx
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    TOOMIX: Ach, krista. To uz fakt radsej vypnut ten spooler ako radili na zaciatku :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOOMIX:
    No zrovna včera při vypínání jsem stiskl aktualizovat a dneska mi hodne cvakalo u prdele aby se mi počítač probral. Nejprve dlouho startoval (neběžel ukazatel aktualizace) a pak se i sekl na ploše a prohlížeč mi startoval tak 5 minut... wow...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Poslední aktualizace Windows znemožnily na mnoha počítačích tisk na síťové tiskárně – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/posledni-aktualizace-windows-znemoznily-na-mnoha-pocitacich-tisk-na-sitove-tiskarne/sc-3-a-212363/default.aspx
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    PES: Je to to, co resime. Maji v kernelu prilis balastu. Uplne to vidm, jak pres management prijde rozkaz od marketaku, aby za funkci "_Write_binary_to_disk" pridali "_pop_the_ad_balloon"
    PES
    PES --- ---
    GIOMIKY: Neměl by to být OPERAČNÍ SYSTÉM a ne šmírovací reklamní platforma???
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Mezitim WINXI padaj pri push reklamae od M$
    Why can an ad break the Windows 11 desktop and taskbar?
    https://www.ctrl.blog/entry/windows11-empty-taskbar.html
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ROLAND:
    - bezpečnost je spíše posílena. Myslím že experti z MS budou na tom lépe, než dva Frantové co dostávají peníze tak na online kurzy o bezpečnosti a updaty dělají jen když už se server moc dožaduje.
    - no taky záleží zda ty servery mají vlastní a nebo outsourcované... Ale pokud to mají pořádně (UPS, diesel, HA, ...), tak ono to levné nebude...
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    LOPIK: No už jsem pár redukcí IT oddělení viděl. Nebo ještě takové oblíbené kumulování kumull. Kdy ze dvou nebo i více pracovních pozic se stává jedna.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    ROLAND: Ono je to právě asi i bezpečnější než on-premise, spíš jde o to že stejně žádný IT oddělení ani vlastní servery nezrušíš, protože při migraci zjistíš, že jsou dál potřeba..
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    KOC256: Záleží na velikosti a oblasti. Pro někoho je to i výhodné, tedy do doby než se něco škaredě pokazí a zjistí se že rušit IT oddělení a vlastní servery nebylo zrovna rozumné.
    A hádám že také tam kde hraje prioritu bezpečnost, tak je online řešení nepoužitelné.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    KOC256: U nás jsme přešli naO365 taky částečně kvůli tomu, že se "ušetří za servery a disky", což v reálu není zas úplně tak jednoznačný, ale manageři na to slyší..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Nevím nakolik to je pro firmy nevýhodné.
    Jeden náš velký zákazník (stovky licencí) se rozhodoval, zda bude dále pokračovat v "offline" řešeních a nebo přemigruje na O365 a vyhrálo z ekonomického hlediska O365.

    Samozřejmě je do toho zahrnuta správa serverů (Win, Exchange, DC, ...), což tady vůbec neřešíte, ale korporáty to řeší. Stejně tak průběžné obnovování licencí...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam